Kremowanie włosów – czym jest i jakie daje rezultaty?

trena.pl 1 rok temu

Kremowanie włosów to zabieg, który ma celu zapewnić kosmykom głębokie nawilżenie i odżywienie. Mimo, iż wiele włosomaniaczek i włosomaniaków chwali tę metodę, to zdania na jej temat są podzielone – ma ona bowiem zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Czym zatem jest, na czym polega i jakie rezultaty daje kremowanie włosów?

Kremowanie włosów ma – podobnie jak olejowanie pukli – zregenerować kosmyki, a także nadać im miękkość i blask. Wykonuje się je w domowym zaciszu z wykorzystaniem… kremu do rąk! Innym produktem, po który można sięgnąć jest balsam do ciała lub krem do twarzy.

Kremowanie włosów na sucho czy mokro?

Metodę wykonywania kremowania włosów najlepiej jest dopasować do ich rodzaju włosów. Sposób na mokro warto wykorzystać, gdy nasze pukle są bardzo suche i zniszczone. Zapewnia ona bowiem zatrzymanie wilgoci w pasmach, a także głębsze nawilżenie. Oczywiście włosy powinny być jedynie lekko mokre – należy je albo spryskać, albo odsączyć z nadmiaru wody – w wypadku, gdy uprzednio umyliśmy pukle.

Kremowanie na sucho również nawilża włosy i przynosi ich natychmiastowe ujarzmienie. Wiele osób wykorzystuje krem do szybkiego kondycjonowania kosmyków przed wyjściem lub podczas porannej stylizacji. Wówczas powinno się nakładać jedynie niewielką porcję kosmetyku na pukle. Należy przy tym uważać, aby nie posklejać, zbytnio nie natłuścić, a także nie przeciążyć włosów.

Sposób kremowania, jego częstotliwość, a także wybór produktu powinno się dopasować do indywidualnych potrzeb – metodą prób i błędów lub kierując się opiniami innych osób, sprawdzając, co zda egzamin w naszym przypadku.

Zabieg kremowania włosów może znacznie poprawić ich kondycję

Kremowanie włosów – jak je wykonać?

Kremowanie włosów to zabieg dla wszystkich rodzaju pukli. Jak wygląda ten rytuał pielęgnacyjny i jak wykonać go krok po kroku?

  • Krem powinno się nanosić równomiernie na całej długości rozczesanych włosów, zaczynając od ich nasady, a choćby skóry głowy. Aplikować go można dłońmi wygładzając pukle lub dzięki np. grzebienia. Ilość kosmetyku powinna być dobrana do specyfiki włosów – ich długości, rodzaju oraz gęstości.
  • Produkt można pozostawić na włosach na kilka minut, tuż przed ich myciem. Innym sposobem jest trzymanie produktu na pasmach przez kilka godzin lub choćby na całą noc.
  • Pukle można zabezpieczyć folią, specjalnym czepkiem lub t-shirtem wykonanym z bawełny.
  • Kolejnym krokiem jest oczyszczenie pasm dzięki szamponu nie zawierającego w swoim składzie silnych detergentów.
  • Na koniec można nałożyć na włosy odżywkę lub maskę, aby wzmocnić efekt pielęgnacyjny.

Na jakich włosach sprawdzi się kremowanie?

Kremowanie włosów jest idealne dla wszystkich rodzaju pasm: nisko-, średnio- i wysokoporowatych. Szczególnie polecane jest dla włosów osłabionych, delikatnych, cienkich, łamliwych i zniszczonych, które potrzebują głębokiej regeneracji i odżywienia.

Jak działa kremowanie na włosy?

Kremowanie włosów ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zaletami tego typu zabiegu są:

  • Ujarzmienie pukli,
  • Odżywienie pasm,
  • Regeneracja,
  • Nadanie miękkości,
  • Dodanie blasku,
  • Przeciwdziałanie puszeniu,
  • Nawilżenie,
  • Zapewnienie sprężystości,
  • Ułatwienie rozczesywania.

Czy kremowanie obciąża włosy?

To, czy kremowanie obciąży kosmyki, zależy od kosmetyku, który wybierzemy do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego. Idealnie, gdy będzie on delikatny dla struktury i zapewni nawilżenie bez oklapnięcia pasm. Dzięki temu, iż krem z łatwością zmywa się z pukli z reguły nie powinno być problemu ze zbytnim przeciążeniem włosów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na czym polega koszulkowanie włosów?

Jak często wykonywać kremowanie?

Na początku naszej przygody z kremowaniem, jeżeli włosy są bardzo suche i zniszczone, można wykonać ten zabieg choćby co 2 lub 3 dni. jeżeli się sprawdzi – później warto dodać go zestawu rytuałów i sięgać po niego raz na tydzień. Wszystko zależy jednak od rodzaju naszych pukli, a także efektu, jaki chcemy uzyskać.

Jakie składniki powinny zawierać produkty do kremowania włosów?

Powinny one być przede wszystkim bogate w emolienty i humektanty. Warto, aby były to produkty bogate i odżywcze. W kosmetykach należy szukać m.in. takich składników, jak: mocznik, masło shea, oliwa z oliwek, gliceryna, aloes i masło kakaowe.

Po jakie kremy zatem warto sięgnąć?

Krem należy dobrać pod kątem jego składu tak, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom naszych pukli. Poniżej kilka naszych ciekawych propozycji.

  • Luksusowy krem do dłoni paznokci Bielenda Professional zawiera w swoim składzie bogactwo witamin: PP, B5, B6, C, a także D-panthenol. Produkt ten ma działanie nawilżające, a także wygładzające oraz poprawiające elastyczność.
  • Garnier Superfood to odżywczy krem do rąk z awokado i kwasem omega 6. Produkt ten zapewnia regenerację i odżywienie. Działa także nawilżająco, pielęgnacyjnie i nadaje miękkość.
  • Artdeco Asian SPA to nawilżający krem przywracający nawilżenie i nawodnienie. Zapewnia także odpowiednie odżywienie i regenerację. Bogaty skład produktu zapewnia pielęgnację na najwyższym poziomie.
  • CND Scentsations to balsam do dłoni i ciała, który nie tylko głęboko nawilża, ale także otula przyjemną wonią truskawek i prosecco. Zawiera nawilżający ekstrakt z aloesu, a także witaminy A i E. Kosmetyk zapewnia regenerację i odżywienie.

Najlepiej, gdy kosmetyki, które wykorzystujemy do kremowania miały naturalny skład.

Czy można nakładać krem na skórę głowy?

Tak, o ile produkt nie zawiera składników, które mogą ją podrażnić. Przeciwskazaniem może być nadmierne przetłuszczanie pasm – kremowanie może bowiem wzmagać ten problem. Wówczas należy zacząć nakładanie kosmetyku kilka centymetrów od nasady włosów.

Regularne kremowanie przynosi efekty poprawy wyglądu kosmyków w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu zyskują one zdrowy i kuszący wygląd. Sposób ten jest popularny szczególnie wśród Francuzek, które stawiają na naturalny wygląd.

Kremowanie czy olejowanie włosów?

Wiele osób zastępuje olejowanie włosów ich kremowaniem. Nowa metoda chwalona jest bowiem za mniejsze obciążanie pasm. Zarówno olejowanie pasm, jak i ich kremowanie ma swoje zalety, jak i wady. Aby włosy były w doskonałej kondycji przez długi czas, warto sięgać po wszystkie możliwe sposoby, które zagwarantują nam doskonałe rezultaty. Trzeba jednak przyznać, iż kremowanie ma pewną przewagę nad olejowaniem. Jaką?

Pierwszą jest często bogatszy w składniki aktywne i odżywcze skład kremów. Zawierają one oprócz substancji nawilżających, także naturalne esencje, witaminy i inne wartościowe ingrediencje. Używając kremów mamy większą szansę, iż osadzą się one nie tylko na powierzchni włosów, ale wnikną także w ich głąb.

Kremowanie włosów – zabieg łatwy i przyjemny

Zaletą kremowania jest łatwość wykonania zabiegu, a także zmycia z włosów produktu. Krem nanosi się szybciej, łatwiej i przyjemniej niż olej. Usuwa się go też zdecydowanie prościej niż np. oliwę z oliwek. Wystarczy odrobina szamponu i zwykle jedno mycie.

Kolejną przewagą kremów i balsamów jest ich konsystencja – często zdecydowanie lżejsza od olejów. Dzięki temu nie obciążają one pukli i nadają się do pielęgnacji choćby bardzo cienkich i delikatnych włosów.

Krem jest też zdecydowanie łatwiejszy w aplikacji – prostszy jest proces dozowania niezbędnej do wykonania zabiegu ilość kosmetyku.

Kremowanie włosów kręconych – czy warto?

Zdecydowanie tak! Posiadaczki falowanych i kręconych włosów powinny być bardzo zadowolone ze stosowania tej metody. Umożliwia ona łatwe ujarzmienie kosmyków, a także wydobycie skrętu, nawilżenie włosów oraz zapewnienie im miękkości i blasku. W wypadku pukli kręconych warto wypróbować szczególnie metodę kremowania na sucho, zwracając przy jej stosowaniu szczególną uwagę na to, aby nie przesadzić z ilością kosmetyku. Nadmiar może bowiem posklejać i przeciążyć pasma.

Kremowanie włosów – mimo iż jest dość nowym zabiegiem wśród włosomaniaczek – to gwałtownie zdobywa coraz większą popularność. Polecamy sprawdzenie czy zda egzamin w Twoim przypadku – i jeżeli tak – włączenie tej metody na stałe do swoich rytuałów pielęgnacyjnych. Warto bowiem wypróbować każdy sposób, aby osiągnąć efekt zdrowo wyglądających i nawilżonych włosów.

Idź do oryginalnego materiału