Klub Pacjenta w Tychach

glosseniora.pl 3 tygodni temu
Zdjęcie: seniora


Bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne już 14 marca!

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” zaprasza mieszkańców Tychów i okolic na wyjątkowe wydarzenie – Klub Pacjenta, które odbędzie się 14 marca o godz. 11:00 w Akademii WSB w Tychach przy ul. Ciasnej 3. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę o profilaktyce zdrowotnej, skorzystać z bezpłatnych badań oraz porozmawiać z ekspertami.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Medialnym Głosu Seniora.

Cenna wiedza i eksperckie wykłady

Spotkanie rozpocznie wykład dr. n. med. Macieja Pruskiego Jr., zastępcy ordynatora Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach, American Heart of Poland. Tematem prelekcji będzie diagnostyka pacjentów po utracie przytomności – problemu, który wymaga szybkiej i trafnej oceny stanu zdrowia.

Utrata przytomności może sygnalizować poważne schorzenia, od zaburzeń neurologicznych po problemy kardiologiczne. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się, jakie badania są najważniejsze w takich sytuacjach, jakie objawy powinny budzić niepokój oraz jak reagować w przypadku nagłej utraty przytomności u bliskich.

– Szybka i trafna diagnostyka pacjentów po utracie przytomności może uratować życie. Edukacja w tym zakresie jest niezwykle istotna, dlatego zachęcamy do udziału w spotkaniu Klubu Pacjenta, gdzie specjaliści podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem – podkreśla Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Drugim prelegentem będzie Beata Williams, specjalistka ds. edukacji diabetologicznej Abbott, która wygłosi wykład pt. „STOP hiperglikemii – dlaczego warto sprawdzać dynamikę zmian glikemii w organizmie?”. Omówi ona istotną rolę monitorowania poziomu cukru we krwi oraz znaczenie profilaktyki w kontrolowaniu zdrowia metabolicznego.

Bezpłatne badania i konsultacje

Uczestnicy Klubu Pacjenta będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych, w tym:

  • 6-odprowadzeniowego EKG – umożliwiającego wykrycie zaburzeń rytmu serca i niedokrwienia,
  • pomiaru poziomu glukozy we krwi – kluczowego w diagnostyce cukrzycy,
  • pomiaru ciśnienia krwi – istotnego w wykrywaniu nadciśnienia tętniczego,
  • pomiaru natlenienia organizmu – oceniającego poziom tlenu we krwi,
  • analizy składu masy ciała – pozwalającej ocenić proporcje tkanki tłuszczowej i mięśniowej.

Dodatkowo będzie można skonsultować się z farmaceutą oraz przedstawicielami Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Abbott i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach.

Idź do oryginalnego materiału