Modele różnią się od siebie wielkością, stylistyką, a także kształtem. Wanny narożne mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są na tyle uniwersalne, iż będą dobrym wyborem zarówno do małej, jak i dużej łazienki. Mają specyficzny kształt, dlatego zajmują mniej miejsca niż wanny prostokątne bądź wolnostojące. Można je wkomponować w rogu małej łazienki, przez co zaoszczędzimy przestrzeń. Świetnym przykładem jest wanna narożna KOŁO o opływowym kształcie, która nadaje lekkości łazience i nie przytłacza pomieszczenia.
Wanny narożne to synonim wysokiej wygody użytkowania. jeżeli zdecydujemy się na modele wyposażone w siedzisko, zagwarantujemy sobie ogromny komfort. Rozwiązanie zapewnia relaksującą kąpiel w pozycji siedzącej. Będzie również odpowiednie dla osób starszych oraz tych, których sprawność ruchowa jest mocno ograniczona. Wanny narożne wybierają także rodzice małych dzieci, gdyż świetnie sprawdzają się podczas codziennych kąpieli.
Zalety wanien narożnych
Oprócz tego, iż wanny narożne są wysoce funkcjonalne, mają także sporo innych zalet. Cieszą się popularnością ze względu na swoje walory estetyczne. Wanna narożna nadaje przytulnego charakteru łazience. Swoim obłymi kształtami ożywia dosłownie całe wnętrze. Wanny narożne są także eleganckie i ponadczasowe. Sprawdzą się w łazienkach w stylu nowoczesnym, ale także klasycznym. jeżeli jesteśmy na etapie projektowania łazienki lub chcemy ją wyremontować, warto wziąć pod uwagę narożne wanny. Do wyboru mamy wanny o różnych kształtach. Najczęściej wybierane są trójkątne wanny narożne, czyli takie, gdzie dwa krótsze boki tworzą kąt prosty. Wybierając odpowiednie rozwiązanie dla siebie, należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy nimi. jeżeli są one równe, mamy do czynienia z symetryczną wanną narożną, jeżeli nie będą równe, jest to asymetryczna narożna wanna.
Wbrew pozorom, tego rodzaju rozróżnienie jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Konieczne jest bowiem wybranie takiego modelu, który będzie dopasowany do naszej łazienki. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr powierzchni. Gdy dysponujemy małą łazienką, warto wybrać narożne wanny asymetryczne. Są one bardziej ustawne, a jednocześnie zajmują mniej miejsca. Występują one w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to wersja lewa, gdy kąt prosty mamy po lewej stronie, a druga to prawa, gdy jest odwrotnie.
Wanny narożne - rodzaje
Najczęściej do wyboru mamy wanny narożne wykonane z akrylu. Akryl jest plastycznym tworzywem, które można dowolnie formować. To dlatego bardzo łatwo jest nadać pożądany kształt wanny narożnej. Akryl jest także ciepły i przyjemny w dotyku. Wanny narożne akrylowe są odporne na zarysowania, mają adekwatności antybakteryjne, a dodatkowo są bardzo estetyczne. Akrylowa powierzchnia jest gładka, więc łatwo utrzymać ją w czystości. Alternatywą są stalowe wanny narożne. Stal jest materiałem, który trudniej jest kształtować, więc częściej spotkamy proste wanny stalowe. Ogromną ich zaletą jest duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i nacisk. Wanny narożne ze stali pokrywa się specjalną emalią. Ma ona adekwatności wzmacniające i ochronne. Koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na obudowę. To dlatego trzeba na etapie projektowania przemyśleć kwestię wykończenia.