Jak pofarbować włosy na rudy kolor?

trena.pl 1 rok temu

Rudy kolor włosów przyciąga spojrzenia i dodaje wyrazu oraz charakteru. Jest to bardzo wymagający odcień, który jest odpowiedni tylko dla niektórych typów urody. Naturalnie rude włosy ma niewielki procent populacji, dlatego koloryzacja jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na tym odcieniu, a nie mogą się cieszyć naturalną barwą. Farbowanie na ten kolor jest jednak trudne i wymagające, dlatego aby uzyskać upragniony rezultat powinien zajmować się nią doświadczony ekspert. Jak pofarbować włosy na ognisty odcień i na co zwrócić szczególną uwagę?

Koloryzacja na rudy kolor – od czego zależy efekt?

Rezultat farbowania na rudy odcień zależy od wielu czynników. Wśród nich jest wyjściowy kolor włosów, rodzaj użytych preparatów, wybór techniki farbowania, czas trzymania środków na włosach, grubość i porowatość kosmyków, ich kondycja, a także umiejętności fryzjera.

Co ważne – niezwykle trudnym zadaniem jest koloryzacja włosów na rudy odcień, jeżeli były one przez długi czas farbowane czarną farbą, a także tymi w odcieniu brązu. Wówczas konieczna może okazać się dekoloryzacja. Zdecydowanie łatwiej jest także wykonać farbowanie na rudy na jasnych włosach, na których kolor wyjdzie zdecydowanie intensywniejszy niż na ciemnych.

Jak pofarbować włosy na rudy? Wybierz odcień pasujący do karnacji

W doborze odpowiedniego koloru klientowi powinien pomóc doświadczony ekspert. Wybierać można spośród bardzo wielu odcieni – tych ciepłych i intensywnych, jak i rudości wpadających w blond. Powinny być one dobierane do karnacji, w zależności od wyjściowego koloru włosów, jak i potrzeb klienta. Jest to najważniejszy etap dla uzyskania pożądanego efektu, dlatego warto poświęcić na niego trochę czasu.

Jak pofarbować włosy na rudy? Fot. Shutterstock

W salonie fryzjerskim, jak i w domowym zaciszu najlepiej sięgać po profesjonalne kosmetyki znanych i cenionych marek. Ofertę trwałych farb do włosów w hurtowni fryzjerskiej Trena.pl znajdziesz tutaj. Aby zadbać o doskonałą kondycję pukli warto wykorzystać preparat do koloryzacji, który będzie delikatny dla kosmyków i nie zniszczy ich struktury. Wiele z nowoczesnych farb nie zawiera w swoim składzie amoniaku. Warto stawiać także na produkty pełne naturalnych ingrediencji, które mają także pielęgnacyjne ekstrakty.

Jednym ze sposobów farbowania włosów na rudy jest także użycie henny. Należy przy tym pamiętać, iż koloryzuje ona pukle na ograniczoną liczbę odcieni. Ważne jest także, o ile powtarzamy zabieg, konsekwentne stosowanie jednego rodzaju produktu. Na włosach, które koloryzowane były henną, nie wolno stosować farby do włosów i na odwrót. Może to bowiem bardzo zniszczyć strukturę kosmyków, spowodować ich łamliwość, a także poważne uszkodzenia.

Dekoloryzacja czy… farbowanie na blond?

Przygotowanie włosów do farbowania na rudy jest ważnym etapem. W tym kroku możliwe, iż trzeba będzie wykonać dekoloryzację bądź użyć specjalnego oczyszczającego szamponu. Ofertę tego typu produktów w sklepie fryzjerskim Trena.pl znajdziesz tutaj.

Jeśli Twoje włosy są ciemne dobrym rozwiązaniem jest pofarbowanie ich najpierw na kolor blond. W tym celu wykorzystuje się najczęściej farbę, czasami także rozjaśniacz. Przy farbowaniu na rudy warto wziąć pod uwagę, iż możliwe, iż aby uzyskać upragniony kolor włosów potrzebne będą dwie wizyty u fryzjera, aby efekt był stopniowy, pozwalający włosom „odpocząć” między farbowaniami.

Odpowiedni sposób aplikacji produktu

O wyborze techniki koloryzacji decyduje każdorazowo fryzjer. Najczęściej nanosi on farbę na pasma dzięki specjalnego pędzla od nasady po same końce. Włosy można także farbować metodą Air Touch. Zalecana jest ona jednak przy rudym kolorze jedynie, gdy wyjściowym odcieniem jest także rudy. Pomoże ona bowiem wówczas zbudować kuszące refleksy.

Przeczytaj także: Czym jest metoda Air Touch?

Tak jak przy każdym farbowaniu kosmetyk należy równomiernie rozprowadzić na włosach w możliwie szybkim tempie, aby efekt koloryzacji był jednolity.

Ile czasu należy trzymać farbę na włosach?

Produkt do koloryzacji powinien być pozostawiony na kosmykach na ok. 20-40 minut. Wszystko zależy jednak od wyjściowego koloru włosów, ich kondycji i odcienia, który chcemy uzyskać. Warto zapoznać się także z instrukcją producenta kosmetyku do farbowania.

Jak pofarbować włosy na rudy? Sięgnij po profesjonalny szampon

Po uzyskaniu odpowiedniego odcienia warto sięgnąć po szampon do włosów po koloryzacji, który dzięki kwaśnemu pH zamknie pigment w łuskach włosów. Takim kosmetykiem jest np. René Furterer Okara, który delikatnie oczyszcza zarówno skórę głowy, jak i włosy, nadając im miękkość, blask i sprężystość. W swoim składzie ma pielęgnacyjny ekstrakt z okary o adekwatnościach regeneracyjnych.

Nadaj włosom cudowną miękkość i blask

Aby włosy były w doskonałej kondycji i miały piękny oraz zdrowy wygląd po zabiegu koloryzacji na rudy należy nanieść na kosmyki głęboko odżywczą maskę do włosów farbowanych. Przedłuża ona trwałość koloru, a także cudownie pielęgnuje, ujarzmia kosmyki i zapewnia im przyjemną miękkość. Pełną ofertę masek po koloryzacji znajdziesz tutaj.

W pielęgnacji włosów farbowanych doskonale sprawdzi się m.in. zestaw do pukli po koloryzacji Kérastase Chroma Absolu. W jego skład wchodzi: kąpiel Kérastase Bain Riche Chroma Respect, która doskonale oczyszcza pukle przygotowując je na dalsze etapy pielęgnacji, głęboko odżywcza maska Kérastase Chroma Filler, a także serum Kérastase Sérum Chroma Thermique zabezpieczające włosy przed działaniem wysokich temperatur podczas zabiegów stylizacji. Te profesjonalne produkty zapewniają luksusową pielęgnację włosów na najwyższym poziomie.

Odpowiednia pielęgnacja po koloryzacji na rudy kolor

Włosom, które zostały poddane zabiegowi farbowania na rudy należy zapewnić staranną pielęgnację. Takie podejście zagwarantuje nam wyjątkowy, piękny kolor przez bardzo długi czas. Aby zapewnić sobie efekt włosów pełnych blasku należy sięgać po szampony do włosów koloryzowanych. Warto przy tym unikać produktów zawierających w swoim składzie siarczany powodujące przesuszenie. Należy także stosować głęboko odżywcze maski i odżywki. Warto także chronić pukle przed negatywnym wpływem promieniowania UV, które może osłabiać włosy i powodować ich blaknięcie. Powinno się także unikać urządzeń do stylizacji włosów, które narażają je na działanie wysokich temperatur, a co za tym idzie – zniszczenie struktury pasm, a także blaknięcie oraz matowienie koloru.

Jak pofarbować włosy na rudy? Fot. Shutterstock

Do kogo pasują rude włosy?

Na koniec kilka wskazówek na temat tego do kogo pasuje rudy odcień włosów. Warto pamiętać, iż jest to kolor, który wymaga sporej pewności siebie i odwagi, dlatego na początku powinniśmy przemyśleć decyzję o koloryzacji na rudy pod kątem swojego charakteru – czy będziemy się dobrze czuć w rudym odcieniu. Jest też kilka uniwersalnych wytycznych, do kogo pasuje taki kolor włosów biorąc pod uwagę m.in. barwę skóry i kolor oczu.

Do jakiego koloru oczu pasują rude włosy?

Oczywiście na rudy odcień możemy pofarbować włosy niezależnie od koloru oczu. Miedziane pukle doskonale pasują jednak do niebieskich, szarych i zielonych tęczówek tworząc przyciągający uwagę efekt.

Odcień skóry – do kogo pasuje rudy kolor?

Rude włosy będą najlepiej pasowały do osób o bladej, bardzo jasnej i oliwkowej karnacji. Taki odcień skóry w połączeniu z ognistymi puklami daje interesujący i kuszący kontrast podkreślając piękno i urodę.

Kolor dla odważnych

Rudy kolor włosów jest bardzo wymagający zarówno pod kątem samego procesu farbowania, jak i późniejszej pielęgnacji i utrzymania koloru, a także późniejszej koloryzacji odrostów. Aby uzyskać upragnione rezultaty warto postawić na najwyższej jakości profesjonalne kosmetyki, które znajdziesz w hurtowni fryzjerskiej Trena.pl, a także oddać swoje włosy w ręce cieszącego się pozytywnymi opiniami eksperta. Farbowanie, mimo iż bywa bardzo wymagające, jeżeli jest odpowiednio przeprowadzone, pozwala cieszyć się doskonałym efektem.

Idź do oryginalnego materiału