Kochamy książki i lubimy czytać (wbrew obiegowej opinii) dlatego polecamy premiery wydawnicze. Warto sięgnąć po nowe pozycje z wydawnictwa Czarna Owca
ZWYKŁA DZIEWCZYNA Mia Döring
MOJA HISTORIA WYKORZYSTANIA SEKSUALNEGO I ULECZENIA TRAUMY
Szczera, odważna i pełna nadziei relacja z pierwszej ręki na temat tego, jak przetrwać wykorzystywanie w irlandzkim handlu usługami seksualnymi. Patrząc z zewnątrz życie Mii Döring nie wydawało się niczym niezwykłym, studiowała na renomowanej dublińskiej uczelni artystycznej zanurzonej w tętniącej życiem scenie społecznej.
Jednak otaczający ją ludzie nie wiedzieli, iż życie Mii nie było zwyczajne. W wieku szesnastu lat dziewczyna została wykorzystana seksualnie przez starszego mężczyznę. To doświadczenie otworzyło jej bezpośrednią drogę do świata prostytucji. Pozostawała w nim przez kilka lat, spotykając się z nadużyciami, przemocą i poniżeniem, ostatecznie porzucając go w wieku dwudziestu czterech lat.
W literackich wspomnieniach Mia z pasją i determinacją dzieli się swoją niezwykłą historią, by rzucić wyzwanie dominującemu dziś postrzeganiu prostytucji, które afirmuje i pochwala uprzemysłowione molestowanie seksualne kobiet i dziewcząt.
Mia Döring jest pisarką i psychoterapeutką specjalizującą się w problemie traumy seksualnej. Mieszka i pracuje w Dublinie. Publikowała eseje, prozę i materiały dziennikarskie w „Litro Magazine”, „The Bohemyth”, „Ropes Journal” i „Huffington Post”. Zwykła dziewczyna to jej pierwsza książka.
OSTATNI AZYL Marcin Faliński
Zaginione artefakty, tajemnicze dokumenty, walka wywiadów… Kto przetrwa śmiertelną rozgrywkę, a kto zapłaci najwyższą cenę?
La Digue – wyspa w archipelagu Seszeli, rok 2010. Uzbrojona grupa dokonuje napadu na dom, w którym ukrywa się były oficer rosyjskiego wywiadu. Łupem włamywaczy padają bezcenne złote medaliony, ikony i fragment Bursztynowej Komnaty, skradzione przed laty z moskiewskiego muzeum i sejfów KGB. Wiadomość o napadzie dociera do centrali MI-6. Rozpoczyna się międzynarodowy pościg, ale śledztwo grzęźnie w martwym punkcie. W międzyczasie w Berlinie ginie antykwariusz, emerytowany oficer Stasi. Oficer MI-6 Caroline Godlewski nie ma wątpliwości, iż jego śmierć ma związek z tajemniczym napadem na Seszelach. Gdy kolejne ślady prowadzą do Polski, agentka Godlewski prosi o wsparcie Marcina Łodynę. Były oficer Agencji Wywiadu angażuje się w poszukiwania, co wzbudza zainteresowanie służb rosyjskich…
Marcin Faliński, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1992 roku dziennikarz „Życia Warszawy”. Od 1993 roku funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa, a od 1996 oficer Zarządu Wywiadu. W roku 1997 roku ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadu. Od 2002 roku oficer Agencji Wywiadu. Kilka lat temu przeszedł na emeryturę w stopniu podpułkownika.
Współautor bestsellerowej trylogii historyczno-szpiegowskiej (Operacja Rafael, Operacja Singe i Operacja Retea) i powieści sensacyjnych W czerwonej sieci i Obcy horyzont.
DLACZEGO NIE UCZĄ NAS TEGO W SZKOLE?
Alice Sheldon
Alice Sheldon stworzyła koncepcję Zrozumienia Potrzeb i propaguje ją na całym świecie wśród ludzi i organizacji.
Jest to nowe podejście do poszukiwania twórczych rozwiązań problemów i budowania relacji międzyludzkich w domu i w pracy. Opiera się na jednej prostej zasadzie: wszyscy dążymy do zaspokojenia swoich ludzkich potrzeb – takich jak potrzeba przynależności, potrzeba uznania czy potrzeba rozrywki.
Zrozumienie Potrzeb pomoże ci, jeżeli musisz podjąć skomplikowaną decyzję, pragniesz jeszcze skuteczniej komunikować się z innymi, być takim rodzicem, jakim chciałbyś być, czy też zmieniać świat na lepsze.
- zrozum „potrzeby wdrukowane”, wpływające na twoje zachowanie.
- Poznaj dziesięć sposobów słuchania, które pozostawiają innych w poczuciu alienacji, i dowiedz się, jak można to robić inaczej.
- Przestań obwiniać siebie i innych, usuwaj ukryte przyczyny sytuacji.
- Znajdź twórcze rozwiązania trudnych problemów, „obchodząc górę stojącą na drodze”.
najdź w sobie siłę, by zmieniać świat.
Prosty i elegancki podręcznik umiejętności społecznych, których wszyscy tak bardzo potrzebujemy, ale większość z nas nie wie, jak je zdobyć. Książka ta jest ważnym przyczynkiem do pracy nad stworzeniem bardziej pokojowego świata.
dr Scilla Elworthy, trzykrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla
Błyskotliwa, łatwa w czytaniu i w równym stopniu przydatna w życiu osobistym,
co w zawodowym.
Sharif Shivji, prawnik królewski, specjalista prawa handlowego
współpraca promocja
Więcej o nowościach wydawniczych na miastoiludzie.pl
The Diary of a CEO: 33 zasady biznesu i życia”