Ile się leci na Madagaskar?

ekuz.com.pl 4 miesięcy temu

Madagaskar przyciąga turystów z całego świata. To zasługa pięknych piaszczystych plaż oraz dzikiej przyrody, którą można podziwiać na każdym kroku. Jest prawdziwym rajem dla miłośników niepowtarzalnej fauny i flory, gdyż wiele gatunków roślin i zwierząt występuje tylko na Madagaskarze. Dowiedz się, ile trwa lot na tę niesamowitą wyspę.

Madagaskar to przede wszystkim unikatowa przyroda. Ponad 90% gatunków występujących na wyspie to endemity, czyli takie, które naturalnie nie występują w żadnym innym miejscu.

Madagaskar – ile trwa lot z Warszawy?

Zastanawiasz się, ile się leci z Polski na Madagaskar? Czas lotu samolotem rejsowym to średnio 17-18 godzin. Nie ma bezpośrednich połączeń z Polski, dlatego wybierając się w podróż na wyspę, trzeba liczyć się z przesiadkami, które mogą znacznie wydłużyć łączny czas. jeżeli zależy Ci na maksymalnym komforcie, zdecyduj się na ofertę biura podróży. Czarterowe loty realizowane są zdecydowanie krócej i dzięki nim możesz dostać się na wyspę w ciągu około 12 godzin.

Czy można polecieć na Madagaskar z innych miast w Polsce?

Rejsowe loty do stolicy Madagaskaru, czyli Antananarywy są realizowane z Lotniska Chopina w Warszawie oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach.

Przesiadki najczęściej realizowane są w Wiedniu, Dubaju, Frankfurcie oraz Addis Abeba. Połączenia rejsowe zwykle są obsługiwane przez następujące linie lotnicze:

  • Polskie Linie Lotnicze LOT,
  • Ethiopian Airlines,
  • Austrian Airlines,
  • Air France,
  • Turkish Airlines,
  • Lufthansa,
  • Emirates.

Zacznij planowanie swojej podróży z wyprzedzeniem. Dzięki temu zwiększysz szanse na znalezienie biletów w atrakcyjnych cenach oraz zaplanowanie połączeń w taki sposób, aby przesiadki nie wiązały się z długim oczekiwaniem na lotnisku.

Co zobaczyć na Madagaskarze?

Madagaskar to niesamowita wyspa, która robi ogromne wrażenie. Sprawdź listę najpopularniejszych atrakcji i przekonaj się, iż warto je zobaczyć na własne oczy.

Aleja baobabów

Baobaby to charakterystyczne drzewa z ciekawymi gałęziami, które swoim wyglądem przypominają korzenie. Przy drodze nr 8 Morondava a Belo-sur-Tsiribihina znajduje się aleja, gdzie można je podziwiać. Po obu stronach znajdują się majestatyczne baobaby, które są naturalną formacją. Drzewa te mogą osiągać wysokość 30 m i mieć 10 m średnicy. Ich kora zmienia kolor w zależności od pory dnia. Latem są zupełnie pozbawione liści, ale w porze deszczowej okrywają się soczystą zielenią.

Park Narodowy Andasibe-Mantadia

Jest to najpopularniejszy park na całej wyspie. Ten rozległy rezerwat jest idealnym miejscem na obserwowanie dzikiej przyrody Madagaskaru. Można tu spotkać przede wszystkim lemury, a także egzotyczne ptaki, kolorowe żaby i rzadkie kameleony. W parku występują również niezwykłe gatunki roślin. Można go przemierzać licznymi wytyczonymi szlakami.

Rezerwat Tsingy de Bemaraha

Są to imponujące formacje skalne zajmujące obszar ponad 150 000 hektarów. w tej chwili znajduje się na liście UNESCO. Kamienny Las można podziwiać ze szczytów, na które można dostać się wyłącznie dzięki sprzętu wspinaczkowego lub z platform obserwacyjnych. Rezerwat jest domem wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt, w tym lemurów.

Nosy Be

To wulkaniczna wyspa położona około 8 km od Madagaskaru w kierunku północno-zachodnim. Zachwyca pięknymi piaszczystymi plażami i turkusową wodą. To idealne miejsce na wypoczynek oraz napawanie się niesamowitymi widokami. Na wyspie panują idealne warunki do nurkowania oraz snorkelingu. Uprawia się na niej także wanilię oraz kawę.

Królewskie Wzgórze Ambohimanga

To stanowisko archeologiczne znajdujące się na liście UNESCO. Można w nim podziwiać zabytki okresu przedkolonialnego. Na wzgórze prowadziło kiedyś 7 bram, a do czasów współczesnych zachowała się największa, czyli Ambatomitsangana.

Podsumowanie

  • Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych rejsowych z Polski na Madagaskar. Średni czas lotu z przesiadkami wynosi 17-18 godzin.
  • Linie lotnicze realizujące komercyjne połączenia z Madagaskarem to m.in. LOT, Emirates oraz Austrian Airlines.
  • Wyspa ta słynie przede wszystkim z zachwycającej przyrody. Można tu podziwiać endemiczne gatunki roślin i zwierząt, które nie występują w innym miejscu na Ziemi.
  • Odwiedzając Madagaskar, warto przede wszystkim zobaczyć Aleję Baobabów, rezerwat Tsingy de Bemaraha, Park Narodowy Andasibe-Mantadia oraz Królewskie Wzgórze Ambohimanga. Niezapomnianych wrażeń dostarcza także wizyta na wyspie Nosy Be oraz w stolicy, czyli Antananarywie.

FAQ

1. Ile trwa lot na Madagaskar z Polski?

Średni czas podróży to 17-18 godzin. Trzeba jednak liczyć się, iż może być ona znacznie dłuższy. Wszystko zależy od trasy połączenia oraz liczby przesiadek. W przypadku lotów czarterowych średni czas przelotu można skrócić do ok. 12 godzin.

2. Kiedy najlepiej lecieć na Madagaskar?

Pora deszczowa trwa na Madagaskarze od grudnia do marca, a sucha od maja do października. W czasie tej drugiej dni są słoneczne, a wilgotność niska. Średnie temperatury w ciągu dnia oscylują w granicach 25-30°C. Okres od maja do października to idealny czas na odwiedzenie wyspy, gdyż warunki sprzyjają zwiedzaniu oraz wypoczynkowi. W czasie pory deszczowej zwiększa się ilość opadów – najczęściej są one intensywne, ale krótkie. Temperatura nieco spada do poziomu 25-28°C. Od grudnia do marca na Madagaskarze rozkwita przyroda, dlatego jest to dobry czas na podróżowanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na obserwowaniu fauny i flory wyspy.

3. Jaka waluta obowiązują na Madagaskarze?

Na Madagaskarze obowiązującą walutą są ariary madagaskarskie. Jednak w wielu miejscach akceptowane są także dolary.

4. Czy przed wylotem na Madagaskar trzeba się zaszczepić?

Przed podróżą na Madagaskar nie trzeba wykonywać żadnych obowiązkowych szczepień. Warto jednak je rozważyć głównie ze względu na to, iż jest to kraj o zupełnie odmiennym klimacie. Zaleca się wykonanie szczepienia na błonicę, tężec, dur brzuszny, WZW A i B oraz żółtą febrę.

Idź do oryginalnego materiału