Gdzie trafiają resztki hotelowego mydła? Film zszokowała internautów. "Nie ma mowy, aby się nim umył"

gazeta.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: fot. Daniel Lugardo / unsplash.com / TikTok: @scienceinsider


Goście hotelowi dostają do dyspozycji między innymi niewielkie kotki mydła. Jednak te nie zawsze (żeby nie powiedzieć, iż w większości przypadków) zostają zużyte do końca. Zastanawialiście się co się z nimi dzieje? O dziwo wcale nie trafiają do kosza.
Okazuje się, iż jeżeli goście pozostawią w pokoju niezużyte kostki mydła, te dostają drugie życie. Wówczas personel je zbiera i wysyła do fabryk zajmujących się recyklingiem. Tam mydlane resztki są przerabiane na nowe kostki. Cały proces można zobaczyć m.in. na filmikach opublikowanych na profilu Science Insider na TikToku.


REKLAMA


Zobacz wideo Mamy coraz większe oczekiwania na wakacjach. Polscy hotelarze widzą to


Co hotele robią z mydłem po jego użyciu? Resztki trafiają do fabryki
Jak możemy zobaczyć na nagraniu, resztki hotelowego mydła są zbierane i, co ważne, odkażane. Na początku specjalna maszyna oczyszcza wierzchnią warstwę kostek z włosów i brudu, po czym je mieli. Następnie mydło jest formowane w masę przypominającą makaron, podgrzewane, wybielane i dezynfekowane.


Na koniec produkt trafia do maszyny łączącej masę w bryły, które są cięte w nowe kostki. Te z kolei są pakowane i wysyłane. A gdzie? Nie tylko do poszczególnych hoteli, ale także do ludzi potrzebujących ze środowisk, w których dostęp do środków higienicznych jest utrudniony.


Niezużyte do końca mydło jest przerabiane. Internauci są zszokowani nagraniem
Filmik pokazujący, co się dzieje z niezużytymi kostkami hotelowego mydła, wywołał skrajne uczucia u internautów. Część była zszokowana tym, co zobaczyła i stwierdziła, iż to gruba przesada. Niektórzy zapowiadają, iż już nigdy nie skorzystają z tych produktów podczas noclegu poza domem.


Mam nadzieję, iż znajdą dla nich inne zastosowanie. Nie ma mowy, aby się nim umył


Nie używam używanego mydła


Dlatego zawsze zabieram własne mydło, gdziekolwiek idę


- pisali w komentarzach pod filmikiem internauci.


Jednak niektórzy byli innego zdania. Zauważyli bowiem, iż to dobre i całkiem ekologiczne rozwiązanie. "Oburzają się używanym mydłem z recyklingu, ale codziennie używają recyklingowanej wody z kranu", "Przecież wyjaśnili, iż jest czyszczone i dezynfekowane, więc w czym problem?" - wskazywali w komentarzach. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Idź do oryginalnego materiału