Gdzie na weekend za miastem?

jemywlodzi.pl 2 miesięcy temu

Mamy dla was 20 miejsc w okolicach Łodzi idealnych na weekendowy odpoczynek na łonie natury. Tutaj zjesz obiad, wypijesz coś orzeźwiającego i naładujesz baterie na cały tydzień!

DO 40 km OD CENTRUM ŁODZI

Farma Bii (Janinów 6B – 24 km, 40 min)

Wycieczkę zaczynamy od pięknego i pysznego miejsca. Do butikowego pensjonatu Farmy Bii można przyjechać na dłuższy pobyt, ale też rodzinny obiad, elegancką kolację czy pizzę na świeżym powietrzu – w ogrodzie mają piec opalany drewnem. To piękna i bardzo zadbana przestrzeń. Oprócz całego otoczenia zachwyci was też tutejsze menu w stylu fine dining. Na miejscu organizują warsztaty kulinarne (mają swoją szkołę gotowania i warzywny ogród), jest miejsce do zorganizowania ogniska i basen.
Godziny otwarcia restauracji: czwartek – sobota od 14.00 do 22.00, niedziela 13.00-18.00, w pozostałe dni restauracja jest nieczynna.

fot. Farma Bii

Dobronianka (Gliniana 4D, Dobroń – 26 km, 40 min)

Następny przystanek – Dobroń i już bardzo słynna Dobronianka. To miejsce szyte na miarę rodzinnego wypadu z dziećmi. Przygotujcie się na całą masę atrakcji: mini zoo, rowerki wodne, strefa dmuchańców, animacje dla dużych i małych. A co do jedzenia? Na miejscu jest kawiarnia, grill bar i beach bar z koktajlami.
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 10.00-18.00, sobota – niedziela 10.00 – 19.00.

fot. Dobronianka

Hotel Grzegorzewski (3 Maja 59, Tuszyn – 20 km, 30 min)

Jedno z naszych ulubionych miejsc, w szczególności ze względu na pyszne jedzenie z kuchnią polską w roli głównej. Hotel Grzegorzewski to obiekt położony w lesie, więc z pewnością zaznacie tu spokoju i wakacyjnego klimatu. Spokojnie też możecie zabrać ze sobą dzieci, na miejscu jest tyrolka, kręgielnia, kort tenisowy, pojawiają się też dodatkowe atrakcje np. dmuchańce.
Godziny otwarcia restauracji: poniedziałek – sobota 12.00 – 22.00, niedziela 13.00 – 21.00.

Młynek Tuszyn (Sportowa 3/5, Tuszyn – 24 km, 40 min)

Nieopodal poprzedniej lokalizacji kolejne urokliwe miejsce – Młynek Tuszyn. Piasek, woda, palmy, leżaki i przyjemne altanki. Popływacie tu na rowerkach wodnych, jest wakepark z wypożyczalnią sprzętu, a po wszystkich atrakcjach można udać się do beach baru gdzie czekają koktajle, burgery, zapiekanki i pizza.
Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek 13.00 – 20.00, piątek 13.00 – 21.00, sobota 12.00 – 22.00, niedziela 12.00 – 21.00.

fot. Młynek Tuszyn

Stary Folwark Tworzyjanki (Tworzyjanki 10 – 30 km, 45 min)

Magiczne miejsce, o którym niedawno pisałyśmy więcej. Zabudowania z XIX wieku, stadnina koni, własne piwo i porządna polska kuchnia. To super miejsce na weekendowy obiad lub organizację wyjątkowej imprezy. Folwark można odwiedzać w soboty i niedziele, właśnie na te dni przygotowywane jest specjalne weekendowe menu, czasem realizowane są kulinarne warsztaty. Można też zarezerwować tu dłuższy pobyt.

Hotel Kolumna Park i restauracja Bagatela (Hotelowa 1, Przygoń – 30 km, 35 min)

Ten kameralny hotel położony jest na terenie malowniczego obszaru Doliny Rzeki Grabi. Otoczony sosnowym lasem, przez który przepływa rzeka Paluszwica. W hotelu znajduje się restauracja Bagatela, do której mogą przybywać goście indywidualni. W menu znajdziecie m.in. łódzkie dania regionalne, najróżniejsze mięsa, ryby czy burgery.
Godziny otwarcia restauracji: codziennie od 12.00 do 22.00.

fot. Hotel Kolumna Park

Stacja Skoszewy (Stare Skoszewy 22A – 20 km, 30 min)

Niewielki bar z super tarasem nad stawem, leżakami i smacznym jedzeniem. Na miejscu jest też mały plac zabaw dla dzieci. Dorośli zaś nacieszą się niezobowiązującym klimatem, szumem lasu, śpiewem ptaków i jedzonkiem. W menu gofry, lody, burgery, zapiekanki, Fish & chips i nasze ulubione załadowane fryty z wędzonym twarogiem.
Otwarte od czwartku do niedzieli. (W sobotę 13.07 nieczynne).

fot. Stacja Skoszewy

Zatoka Linda (Brzozowa 14, Grotniki – 24 km, 40 min)

Restauracja i grill z tarasami widokowymi na wzniesieniu przy piaszczystej plaży, na której w tym roku został zbudowany nowy Beach Bar. Strefa piknikowa, ogniskowa, kąpielisko, leżaki i kajaki. W weekendy organizowane są animacje dla dzieci, koncerty, wydarzenia sportowe. Na ząb wrzucicie dania z grilla: karkówkę, steki, kiełbaski, a także chrupiące snacki, domowe ciasta i lemoniady.
Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek 12.00 – 18.00, piątek – niedziela 11.00 – 21.00.

fot. Zatoka Linda

Chata Wuja Toma (Sosnowa 11, Konstantynów Łódzki – 15 km, 25 min)

Restauracja specjalizująca się w kuchni polskiej. Menu zmienia się w zależności od pory roku. jeżeli lubicie dobrze zjeść i przy tym nacieszyć się pięknem przyrody, to miejsce dla was. Śledźcie ich media społecznościowe, gdzie na bieżąco informują o nowych daniach, sezonowych wkładkach i kolacjach degustacyjnych. Ekipa Chaty aktualnie przebywa na urlopie, a ponownie ugości was od 6. sierpnia.
Godziny otwarcia: wtorek – sobota 11.30 – 18.00, niedziela 12.00 – 17.00.

fot. Chata Wuja Toma

Salio Equisport Resort (Besiekierz Rudny 50 – 29 km, 45 min)

Ośrodek wypoczynkowy z restauracją wśród koni. Na talerzach kuchnia europejska, a zza stolika widok na instalację do warzenia rzemieślniczego piwa, które można degustować w trakcie wieczoru z muzyką na żywo. Obok jest Pizzeria Trattoria, mini golf, park linowy, dla najmłodszych weekendowe przejażdżki na kucyku, a po wcześniejszym umówieniu się możliwość nauki jazdy konno. Tak, wszystko na terenie jednego obiektu.
Godziny otwarcia: Niedziela – wtorek od 13.00 do 21.00, środa – sobota od 13.00 do 22.00.

fot. Salio

Zielony Zakątek (Zgniłe Błoto 33 – 20 km, 30 min)

Przyjemne miejsce niedaleko Łodzi prowadzone przez Panią Grażynkę, która ugości Was domowym ciastem, kawą, a w godzinach obiadowych zjecie również coś na ciepło (np. pierogi). Poza godzinami otwarcia można zorganizować tam grilla czy ognisko. Psst! Po drugiej stronie ulicy jest hodowla alpak Rotten Mud, gdzie po wcześniejszej rezerwacji możecie wejść na jej teren, pogłaskać zwierzątka a choćby je nakarmić.
Zielony Zakątek otwarty jest w soboty od 12.00 do 18.00 i niedziele od 11.00 do 18.00

fot. Zielony Zakątek
fot. Hodowla Rotten Mud

Osada Rybacka Sereczyn (Graniczna 46, Pabianice – 20 km, 30 min)

Złapcie oddech wśród lasów i stawów. Warto zaplanować sobie wypad do Osady Rybackiej Sereczyn – mają tu dwie restauracje. Pierwsza z widokiem na wodę i opierająca się głównie na potrawach z rusztu lub smażonych, a druga – Chata Rybaka – z myślą o bardziej eleganckiej kolacji, gdzie poza rybą króluje dziczyzna. Serwują tu świeże ryby z własnych stawów: pstrągi, karpie i sumy. Niebawem Osada będzie obchodzić swoje 20. urodziny, w związku z tym szykują mnóstwo atrakcji, o których przeczytacie więcej na ich social mediach.
Otwarte codziennie od 11.00 do 21.00.

fot. Osada Rybacka Seroczyn

OD 40 DO 80 km OD CENTRUM ŁODZI

Porto Daro (Tomaszowska 81, Ujazd – 45 km, 1h)

Teraz obierzemy nieco dalsze kierunki. Na pierwszy rzut polecana przez was restauracja na wodzie – Smażalnia ryb Porto Daro. Można tu poczuć przyjemny nadmorski klimat. W menu znajdziecie najróżniejsze ryby: halibuta, doradę, morszczuka, pstrąga czy sandacza, do których dobieracie dodatki. Na deser gofry z owocami i bitą śmietaną i wcale nie trzeba jechać nad Bałtyk!
Godziny otwarcia: poniedziałek – sobota 12.00 – 20.00, niedziela 11.00 – 19.00.

fot. Porto Daro

Przysiółek Kresy (Parzno 72a – 60 km, 1h)

Niedaleko Bełchatowa mamy kolejne urokliwe miejsce w sercu lasu. Przysiółek Kresy specjalizuje się w przyjęciach okolicznościowych, ale można zaglądać tu także na rodzinny obiad czy rozsiąść się na leżakach i spróbować streetowego menu z „karty rowerowej”.
Godziny otwarcia restauracji: codziennie od 12.00 do 22.00.

fot. Przysiółek Kresy

Marina u Mariana (Do przystani 3 – 80 km, 1h 20 min)

Marina u Mariana to miejsce, które otworzyło się zaledwie 3 miesiące temu a już przyciąga tłumy. Trudno się dziwić, tu jest mega wakacyjny vibe. Plaża, widok na zalew Sulejowski i żaglówki, a wieczorami koncerty, imprezy czy pokazy filmowe. Bar Marina u Mariana serwuje przede wszystkim napoje z procentami i bez, ale zjecie tu też pierogi babci Mariana, żurek, flaczki czy bigos z dziczyzną. Są też barowe klasyki jak stripsy, frytki, skrzydełka i lody.
Otwarte codziennie od 10.00 do 20.00.

fot. Marina u Mariana

Oberża pod Złotym Prosiakiem (Zachodnia 5, Nieborów – 60 km, 54 min)

Niezwykle sielskie miejsce znajdziecie w Nieborowie. Przyznam, iż sama przynajmniej raz w roku muszę tam zajrzeć. Czy tu zaznacie ciszy i spokoju? W weekendy bym na to nie liczyła, bowiem do Oberży zjeżdżają wtedy tłumy z Łodzi i Warszawy – przyciąga ich tutejsza kuchnia. Pyszne, domowe, polskie dania. Bardzo dobre zupy, mięsiwa (pyszny schabowy!), pierogi i sezonowe propozycje. Latem usiądziecie w ogrodzie między drzewami, a po obiedzie możecie udać się na spacer do Parku Romantycznego w Arkadii (4 min autem dalej).
Oberża jest czynna od niedzieli do czwartku od 8.00 do 21.00, w piątki i soboty do 22.00.

fot. Oberża pod złotym prosiakiem

Stodoła w Szczerym Polu (Popów 19 – 63 km, 1h 15 min)

To miejsce kojarzone przede wszystkim z przepięknymi przyjęciami weselnymi. Powinniście jednak wiedzieć, iż to Szczerego Pola można przyjechać też po prostu do restauracji na obiad. Menu nie jest obszerne, ale dzięki temu dnia dopracowane są w każdym calu. Menu zahacza o różne kuchnie świata, jest tatar, gzik, zupa cebulowa, pierś z kaczki ze szpinakowym ravioli, biodrówka jagnięca czy dania z azjatyckim twistem jak zupa kokosowa albo ramen. Szczere Pole oferuje tez miejsca noclegowe w pensjonacie, drewnianą balię, saunę, rowery, kajaki, a choćby kino!
Godziny otwarcia: poniedziałek – nieczynne, wtorek – czwartek 12.00 – 18.00, piątek i sobota do 21.00, niedziela 12.00 – 19.00.

fot. Stodoła w Szczerym Polu

Miód i Wino (Władysława Jagiełły 1, Sulejów – 72 km, 1h 15 min)

Wracamy do okolic Zalewu Sulejowskiego i wchodzimy na chwilę w nieco inny niż dotychczas klimat. Hotel Przyklasztorne i restauracja Miód i Wino mieszczą się w XII wiecznych budowlach Opactwa Cystersów. Urok obiektu podkreślają piękne zielone tereny Doliny Rzeki Pilicy. To bardzo interesujące miejsce na weekendowy wypad, bowiem choćby w menu skosztujecie odrobiny historii. Bazuje ono na średniowiecznych recepturach zapisanych w klasztornych księgach. Pasztet z karpia, tatar z jelenia, wędliny z cysterskich wędzarni albo potaż piwny (zupa popularna w średniowiecznej Europie). Dodatkowymi atrakcjami z pewnością są tu: kort tenisowy, basen i sauna, organizowane spływy kajakowe, wycieczki z przewodnikiem, biesiady cysterskie albo pikniki w plenerze i śniadania w ogrodzie.
Otwarte codziennie od 12.00 do 22.00

fot. Miód i Wino

Stacja Bar Polana (Błonie 26, Sulejów – 72 km, 1h 10 min)

Zostajemy w Sulejowie i zaglądamy jeszcze do Stacji Polana. Miejsce położone wśród małych stawów, to smażalnia ryb w której zjecie także dania z grilla, a na słodko tradycyjne gofry. Stacja Polana mocno angażuje się w różne akcje charytatywne, organizują pikniki i zabawy. Na miejscu jest boisko do piłki siatkowej, a wieczorami można załapać się na imprezę. O wszystkim informują na swoich profilach społecznościowych.
Godziny otwarcia: niedziela – czwartek 11.00 – 21.00, piątek 11.00 – 22.00, sobota 11.00 – 00.00.

fot. Stacja Polana

Browar Wiatr (Dębska 49, Uniejów – 75 km, 1h)

Najpierw Termy w Uniejowie, a potem obiad w Browarze Wiatr. To hotel i restauracja z własnym browarem w którym warzą tradycyjne piwo. W menu są dania, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dd tatara przez burgery, pizzę, makarony, po mięsa i ryby. No i koniecznie trzeba spróbować tutejszego piwa, chyba iż jesteście kierowcą, wtedy można zabrać je ze sobą do domu. Na miejscu organizowane są koncerty, okazjonalne imprezy i degustacje. Na terenie obiektu znajduje się spory plac zabaw dla dzieci.
Godziny otwarcia restauracji: poniedziałek – piątek 13.00 – 22.00, sobota i niedziela 12.00 – 23.00.

fot. Browar Wiatr
Idź do oryginalnego materiału