Listopadowy numer rozpoczynamy materiałem z Agatą Młynarską, która wspiera kampanię „Nie gadaj, tylko się zbadaj!”. Tym prostym i zapadającym w pamięć hasłem chce uświadomić nam, jak ważna jest profilaktyka, oraz wytrącić z ręki garść wymówek. Dziennikarka otwarcie opowiada na swoim przykładzie, jak łatwo można się pogubić w gąszczu badań i procedur, oraz dzieli się swoimi sprawdzonymi sposobami na zdrowie, bo planuje żyć długo.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Finanse seniora: BON SENIORALNY, Dzień Otwarty Notariatu – zadbaj o swoje sprawy majątkowe
Prace nad bonem senioralnym trwały blisko rok, a 14 października br. poznaliśmy projekt ustawy, który teraz zostanie poddany szerokim konsultacjom publicznym. W numerze omówienie najważniejszych założeń ustawy wprowadzającej bon senioralny.
Bezpłatne porady notariuszy w całej Polsce! Sprawdź, gdzie skorzystasz z pomocy w Dniu Otwartym Notariatu, 23 listopada (sobota). To okazja, aby zupełnie za darmo omówić swoje indywidualne problemy prawne. Jakie sprawy można poruszyć i jak się przygotować do spotkania, przeczytasz w aktualnym numerze. Sprawdzisz adresy i numery telefonów do dyżurujących prawników [TABELA].
Zdrowie seniora: badania profilaktyczne, procedury i szczepienia na NFZ, zdrowe serce, hospicja
Obok apelu Agaty Młynarskiej, jak to zwykle w październiku, sporo miejsca poświęcamy chorobom nowotworowym. „Przerwa na raka” to książka Iwony Walczak, która pokonała statystyki i wraca do życia, zachęcając inne kobiety do badań. Autorka dzieli się z nami swoją historią w bieżącym numerze.
Obalamy mity, które niestety wciąż mają się dobrze wśród seniorów i informujemy, np. iż rekonstrukcja piersi po mastektomii na NFZ to dziś norma, a nie droga fanaberia.
Hospicja: miejsca ulgi, wsparcia i nadziei, którym przyjrzał się redaktor Andrzej Wasilewski. Jak działają w praktyce? Z czym mierzą się pacjenci i same placówki?
Jesień i ryzyko zawału serca niestety idą w parze. Jak się przed tym bronić, radzi prof. dr hab. n. med. Piotr Buszman, kardiolog.
Szczepienia to najważniejszy element profilaktyki zdrowotnej u seniorów. Jak się okazuje, unikanie dużych skupisk ludzkich nie wystarczy – powikłania dla osób starszych mogą być bardzo poważne. Nowa szczepionka na liście bezpłatnych leków 65+ już od nowego roku? Co na to Ministerstwo zdrowia?
W sekcji ABC Psychologii dla seniorów artykuł pt. „UTKNĘŁAM, UTKNĄŁEM!” – Jadwiga Kwiek podpowiada, jak krok po kroku wydostać się z takiej sytuacji.
Bezpieczeństwo: nowe oszustwa, bezpłatne warsztaty i webinary dla seniorów!
Uwaga seniorzy! Oszuści podszywają się pod e-Urząd Skarbowy. Jak wygląda takie oszustwo i jak się przed nim chronić – o tym w listopadowym numerze.
Po raz kolejny okazuje się, iż nie wystarczy unikać zagrożeń – trzeba wiedzieć, rozumieć i umieć reagować. Dlatego piszemy m.in. o ważnej inicjatywie: bezpłatnych warsztatach z obsługi komputera i telefona dla seniorów, organizowanych choćby w najmniejszych miejscowościach. Jak zgłosić grupę chętnych seniorów w twoim mieście, wsi? Szczegóły w listopadowym wydaniu.
Oszukańcze inwestycje: jak się przed nimi ustrzec [WEBINARIUM]. To kolejna cenna, bezpłatna inicjatywa, w której warto wziąć udział. Jak dołączyć? Dowiesz się z aktualnego numeru.
Wydarzenia senioralne: [Patronat medialny „Gazeta Senior”]
Targi Książki w Katowicach to literacka uczta nie tylko dla seniorów, ale wstęp wolny za okazaniem legitymacji emeryta-rencisty to dodatkowa zachęta, by wybrać się na to święto literatury już 8-10 listopada br.
Seniorom podróżnikom, a także liderom sekcji turystycznych w uniwersytetach trzeciego wieku i klubach seniora gorąco polecamy wydarzenia targowe, które mogą być źródłem inspiracji i nowych pomysłów na przyszłe wspólne wojaże, a także okazją do zdobycia cennych kontaktów. „W 3 dni dookoła świata” to hasło Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF, odbywających się w dniach 21-23 listopada br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Z kolei od 29 listopada do 1 grudnia odbędzie się 30. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2024.
A już 15 i 16 listopada br. zapraszamy na Dni Gerontologii do Wrocławia. To okazja do spotkania z ekspertami, którzy podpowiedzą, jak korzystać z aktualnej wiedzy i wdrażać ją w życie, z myślą o dobru seniorów i kolejnych pokoleń.
Kultura: uniwersytety dla seniorów i badania obaw dziecięcych
GAUDEAMUS! Rok akademicki na Uniwersytetach Trzeciego Wieku już trwa w najlepsze. Andrzej Wasilewski przyjrzał się, jak ewoluuje model naszych rodzimych UTW i jak rozwija się w nich misja aktywizacji seniorów.
Babcia z wnuczką o urodzie: Co badania mówią o dziecięcych obawach dotyczących wyglądu? Uroda od zawsze była postrzegana jako atut, ale w erze mediów społecznościowych sprawy stają się jeszcze bardziej skomplikowane. Warto wiedzieć, jaki to na kolejne pokolenia.
Małe ojczyzny: Ostrów Wlkp. i pasieka seniora, gdzieś w Wielkopolsce
Ostrów Wielkopolski – miasto przyjazne seniorom. Z prezydent Beatą Klimek rozmawia Kazimierz Nawrocki.
Pasieka seniora: 97-letni Jan Kulma w rozmowie z Marią Orwat opowiada o życiu wśród pszczół i miłości do natury, która łączy pokolenia i ratuje świat.
Turystyka senioralna: bogata oferta na 2024 i 2025 rok
Mnóstwo turystycznych propozycji – w przyjaźniejszych cenach – wczasy, wycieczki, rejsy, turnusy i pobyty – zarówno w Polsce, jak i za granicą
Prenumerata dla UTW, Klubów i Centrów Seniora oraz Miejsc Przyjaznych Seniorom
Prenumerata grupowa to doskonałe rozwiązanie dla klubów
seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, sklepów, ośrodków zdrowia, aptek, fundacji, gmin, świetlic oraz innych miejsc, które odwiedzają seniorzy. Oferujemy:
- Gwarancję stałej ceny przez cały rok
- Darmową dostawę – przesyłka kurierska na terenie kraju
- Wysyłkę już od następnego numeru
- Fakturę VAT z 14-dniowym terminem płatności
Dostępne pakiety prenumeraty grupowej porównasz TUTAJ.
„Gazeta Senior”: Gdzie możesz ją kupić?
Jeśli pragniesz mieć dostęp do aktualnego wydania „Gazety Senior” oraz 11 kolejnych numerów, mamy dla Ciebie świetną propozycję!
Możesz nabyć roczną prenumeratę – cyfrową (za jedyne 48 zł za cały rok za 12 numerów) lub drukowaną (za 118,80 zł za cały rok za 12 numerów). Porównaj dostępne pakiety prenumeraty klikając TUTAJ i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
Jak możesz nabyć prenumeratę „Gazety Senior”? To proste! Możesz to zrobić na dwa sposoby:
- Kupić w naszym sklepie internetowym – kliknij TUTAJ, aby odwiedzić naszą stronę.
- Zamówić, wypełniając formularz – kliknij TUTAJ, aby przejść do formularza zamówienia.
Informacja telefoniczna pod numerem: tel. 533 301 660 (pn-pt w godzinach 9:00-15:00).
Dziękujemy naszym Prenumeratorom za wsparcie! To dzięki Wam możemy regularnie wydawać „Gazetę Senior”, informując i wzmacniając społeczność seniorów.
Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona naszych Czytelników!
Okładka Gazety Senior numer listopad 11/2024