Ekologiczne rozwiązania dla domu od firmy Grohe.

in360.pl 3 lat temu

Doszliśmy do momentu, w którym segregowanie śmieci, zakręcanie kranu podczas mycia zębów i korzystanie z toreb wielokrotnego użytku na zakupach to za mało. Zwiększona emisja CO2 i wciąż bardzo duże zużycie wody na świecie zagraża naszej planecie. W trosce o Ziemię oraz przyszłe pokolenia, musimy wprowadzać innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, umożliwiające powstrzymanie negatywnych zmian środowiska naturalnego. Firma Grohe nieustannie pracuje nad nowymi technologiami i sukcesywnie wprowadza na rynek coraz doskonalsze produkty. Dzięki nim oszczędzanie wody i energii jest skuteczniejsze i prostsze.

Dlaczego należy oszczędzać wodę?

Przeciętne zużycie wody na osobę zdecydowanie przekracza nasze faktyczne zapotrzebowanie. Nie inaczej jest z prądem i gazem. Co gorsze, prognozy na przyszłość nie napawają optymizmem. Już za 30 lat będziemy potrzebować dwu-, a choćby trzykrotnie więcej tych zasobów, niż obecnie. W związku z tym, nie tylko warto, ale wręcz trzeba wdrażać eko rozwiązania w domu. jeżeli nie motywuje nas do tego kwestia ochrony środowiska, być może przekonają nas koszty. Z roku na rok płacimy coraz więcej za wodę i energię. Jedynym sposobem na obniżenie rachunków jest radykalne ograniczenie zużycia, co umożliwiają nowoczesne sprzęty, m.in. armatura łazienkowa i systemy sanitarne.

Skuteczne sposoby oszczędzania wody w gospodarstwie domowym.

Z uwagi na postępujące negatywne zmiany klimatyczne, każdy z nas powinien zastanowić się co zrobić, żeby dom był przyjazny środowisku, a przede wszystkim jak zmniejszyć zużycie wody w spłuczce, w kranie i pod prysznicem. Odpowiedzi najlepiej poszukać pośród innowacyjnych eko rozwiązań producenta armatury i systemów sanitarnych marki Grohe. Oferują one jedne z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie zużycia cennych, naturalnych zasobów, pozwalając aż o 70 % zmniejszyć pobór wody. Pozwalają ograniczyć aż 70% zużywanej wody! Już same baterie łazienkowe Grohe z technologią Grohe Eco Joy umożliwiają obniżenie jej zużycia niemal o połowę. Zastosowany w nich perlator minimalizuje przepływ nie wpływając przy tym na objętość strumienia, przez co komfort użytkowania jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnych kranów. Ciekawą opcją są też bezdotykowe baterie Grohe, które pozwalają zaoszczędzić 70% wody. Warto zainteresować się również nowoczesnymi stelażami podtynkowymi z linii Rapid SL. Zostały one zaprojektowane z myślą o oszczędnym spłukiwaniu toalety. Właśnie dlatego wyposażono je w funkcje Dual Flush i Start-Stop (zatrzymywanie przepływu w dowolnym momencie), dzięki czemu zmniejszenie zużycia wody jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek! Godnym polecenia produktem jest również toaleta myjąca Sensia Arena, która dodatkowo pozwala zmniejszyć zużycie papieru toaletowego, a co za tym idzie plastiku, w który ten jest pakowany.

Jak oszczędzać wodę i energię jednocześnie?

Wymienione powyżej technologie to nie wszystko, co ma do zaoferowania marka Grohe w kwestii oszczędności. Oprócz montażu baterii z funkcją ograniczenia zużycia wody, warto rozważyć także zakup armatury pozwalającej na redukcję poboru energii, wyposażone w technologie GROHE TurboStat i GROHE SilkMove ES. Termostatyczna głowica GROHE TurboStat utrzymuje stałą temperaturę wody podczas kąpieli. Dzięki temu nie musimy po każdym odkręceniu ustawiać jej na nowo, a jak wiadomo podczas tej czynności marnują się litry czystej wody. Z kolei baterie Grohe z technologią SilkMove ES na ustawieniu początkowym (środkowym) nie generują procesu mieszania strumieni. Oznacza to, iż woda osiąga wyższą temperaturę dopiero po przesunięciu uchwytu w lewo. Tym sposobem w ciągu roku można zaoszczędzić choćby 31 litrów wody i ograniczyć emisję CO2 aż o 279 kg.

Jak widać, marka Grohe jest prekursorem innowacyjnych technologii. Jej produkty łączy interesujący design z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Najnowsza oferta firmy jest adresowana do osób, którym zależy zarówno na ochronie środowiska, jak i na zmniejszeniu opłat za wodę i energię elektryczną.

Idź do oryginalnego materiału