Niektóre aspekty naszej urody wymagają specjalnej uwagi przy wykonywaniu codziennego i wyjściowego makijażu. Zdecydowanie zaliczają się do nich opadające powieki. Niektórzy mają je od dziecka, u innych pojawiają się wraz z wiekiem. Jedno jest pewne — trzeba je odpowiednio malować, a wtedy pięknie skomponują się z całym lookiem.
Jak wyglądają opadające powieki?
Na początek warto odpowiedzieć sobie, czym jest opadająca powieka. Otóż pojawia się, gdy górna fałdka skóry powieki zaczyna nachodzić na tę poniżej. Tworzy to efekt zmęczenia i smutnego oka. Dlatego przez wiele pań taki efekt jest bardzo niepożądany. Czasami pojawia się wraz z wiekiem, co wynika ze zmniejszenia elastyczności skóry.
Wtedy w grę wchodzi odpowiedni makijaż, który potrafi zamaskować opadającą powiekę i nadać naszemu wyglądowi lekkości oraz świeżości. Warto zaznaczyć, iż z tym zjawiskiem ma do czynienia duża liczba kobiet, więc nie jest to powód do wstydu ani kompleksów.
Jak wykonywać makijaż przy opadającej powiece?
Zatem czas przejść do konkretów. Przy makijażu opadającej powieki najważniejszym aspektem są wszelkiego rodzaju sztuczki powiększające i optycznie otwierające oko. Aby osiągnąć zadowalający rezultat, należy sporo trenować i wypracować odpowiednią technikę. zwykle makijaż należy wyciągnąć ponad linię załamania górnej powieki.
Przy codziennym makijażu, który nie powinien zajmować dużo czasu, warto postawić na cienie w neutralnych kolorach, np. brązy i wszelkie odcienie nude. Czasami można nieco zaszaleć i dodać do swojego makijażu odrobinę błysku, czyli cienie satynowe. Następnie przechodzi się do klasycznego blendowania poszczególnych produktów, pamiętając o kierowaniu się ku górze.
Zobacz także: Idealna kreska do twojego oka? Zamiast zmagać się z eyelinerem, znajdź swoją linię
Przy makijażu wieczorowym jest więcej opcji do eksperymentowania. W tym przypadku w zewnętrznym kąciku oka często nakłada się więcej ciemnego cienia, choćby czarnego. Ważne, żeby na środek powieki ruchomej zaaplikować błyszczący cień, który pięknie odbije światło. Z kolei w wewnętrznym kąciku oka powinien pojawić się bardzo jasny kolor, co daje efekt powiększenia.
Przy makijażu opadającej powieki pamiętaj, aby nie nakładać błyszczącego cienia powyżej załamania. To dość powszechny błąd, którego warto unikać. Duże znaczenie mają też rzęsy — dobrze wytuszowane i wydłużone potrafią pięknie powiększyć i otworzyć oko. Mając opadającą powiekę, należy też zrezygnować z czarnych kresek wykonanych kredką na linii wodnej. To z kolei zmniejsza oko, czego trzeba unikać.