​Działanie, które rozgrzewa szare komórki do czerwoności. Wielu przy nim poległo

top.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: /materiały własne /INTERIA.PL


Ćwiczenie mózgu poprzez rozwiązywanie zadań matematycznych to jedna z lepszych aktywności, które możemy wykonać każdego dnia. Szczególnie iż regularność w tym przypadku przyniesie wymierne korzyści w bliższej, jak i dalszej, przyszłości. Spróbuj rozwiązać to działanie, które rozgrzewa szare komórki do czerwoności.

To jest klucz do rozwiązania każdego zadania

Podstawą, o której wiele osób zapomina, a jest kluczem przy rozwiązywaniu zadań matematycznych, jest kolejność wykonywania działań. Trzymają się tego swoistego "drogowskazu", możemy w stosunkowo łatwy sposób rozwiązać wyrażenia, które na pierwszy rzut oka wyglądają na piekielnie trudne. Jak brzmią te zasady? W pierwszej kolejności rozwiązujemy działania w nawiasach, następnie przechodzimy do pierwiastków i potęg. Dalej rozwiązujemy dzielenie lub mnożenie (wykonujemy je od lewej do prawej strony), a na końcu obliczamy dodawanie lub odejmowanie — również od lewej do prawej strony.

Sprawdź również: Zagadka matematyczna, która rozpaliła Internet. Wiesz, ile wynosi x?

Działanie, które rozgrzewa szare komórki do czerwoności. Jak je rozwiązać?

Po tej krótkiej powtórce ze szkoły podstawowej możemy przejść do rozwiązania naszego działania, które rozgrzewa szare komórki do czerwoności. Zgodnie z kolejnością wykonywania działań zaczynamy od nawiasów, czyli w tym przypadku:

  • 5 - 3 = 2
  • 2 + 6 = 8

Po opuszczeniu nawiasów nasze wyrażenie wygląda następująco: 150 / 2 + 12 × 8. Ponownie sięgamy do kolejności wykonywania działań i rozwiązujemy dzielenie oraz mnożenie, w tym przypadku są to działania niepołączone:

  • 150 / 2 = 75
  • 12 × 8 = 96

Pozostało nam dodawanie: 75 + 96 = 171. To jest prawidłowe rozwiązanie tego działania, które rozgrzewa szare komórki do czerwoności.

Zobacz też:

​Pozornie proste działanie matematyczne. Jednak zaskakuje dorosłych

Banalne? Niekoniecznie. To równanie z podstawówki podzieliło internet

​Tego działania nie rozwiąże każdy. Potęgi i pierwiastki pokonały wielu

Idź do oryginalnego materiału