Dwurzędowy garnitur – wełna 120s. Stylowa realizacja Cafardini pod lupą

cafardini.com 1 rok temu
Zdjęcie: garnitur wełna 120s


Ubrania szyte na miarę nie mają sobie równych. Pokażemy Ci, jak powstaje nasz wyjątkowy garnitur. Wełna 120s to materiał, na który się zdecydowaliśmy. Dowiesz się wszystkiego o doborze tkanin i tajemnicy, która tkwi w idealnym dopasowaniu każdego elementu stroju.

Spis treści:
1. Garnitur szyty na miarę – wybieramy tkaninę i splot
2. Parametry materiału, na które zwracamy szczególną uwagę
3. Krój garnituru
4. O mistrzostwie krawca świadczą detale
5. Spodnie – drugi element wyjątkowej stylizacji
6. Garnitur szyty na miarę – zasługujesz na ten luksus

Garnitur szyty na miarę – wybieramy tkaninę i splot

Szycie na miarę to cały proces, którego zwieńczeniem jest doskonale dopasowany, jedyny w swoim rodzaju garnitur. Wygodny jak ulubiony dres, szykowny jak stroje, w których występują koronowane głowy. Dziś zapraszamy Cię do naszej pracowni – poznasz tajniki naszej pracy, wspólnie zaprojektujemy i uszyjemy stylowego dwurzędowca.

Pierwszym krokiem zawsze jest wybór odpowiedniego materiału. W naszej pracowni korzystamy z prawie 5000 różnych tkanin. To naszym klientom daje praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o zaprojektowanie jedynego w swoim rodzaju garnituru.

Najlepsza tkanina garniturowa to oczywiście wełna. Gramaturę oraz splot włókien należy starannie dopasować do przeznaczenia ubrania. Na garnitury jesienne i zimowe najlepsze są cięższe materiały. Latem polecamy leciutkie oraz przewiewne włoskie wełny. Natomiast wieczorowe zestawy szyjemy z tkanin o szlachetnym połysku.

Dlaczego najlepszym wyborem jest wełna? To naturalna tkanina o adekwatnościach, których próżno szukać w syntetykach. Estetyka naturalnych tkanin jest niepodrabialna, co więcej, ich cechy zapewniają komfort noszenia. Wełna izoluje – nie chodzi tu o tylko o ochronę przed chłodem. Raczej o to, żeby mężczyzna w garniturze w każdej temperaturze czuł się dobrze. Zapewnia to tylko materiał, który oddycha i doskonale chłonie wilgoć.

Splot

Wybór odpowiedniej tkaniny zacznijmy od splotu. Siedem podstawowych konfiguracji wątku i osnowy tworzą materiały o różnych strukturach oraz adekwatnościach. Smokingi, fraki szyjemy z materiałów typu baratea – to gładka tkanina o pięknym matowym wykończeniu. Na garnitury wizytowe najlepsza jest klasyczna tkanina strukturalna, czyli tkaniny skośne twill.

Materiał fil a fil, czyli połączenie dwóch kontrastujących kolorów przędzy najlepiej sprawdza się na garnitury biznesowe. Najbardziej efektowne są w odcieniach szarości i grafitu.

Na nasz garnitur wybraliśmy półformalny angielski splot zwany żabie oczka. Można go śmiało nazwać tradycyjnym materiałem na garnitury biznesowe. Splot powstaje z dwóch ciemnych i dwóch jasnych nici przędzy. Dzięki temu wzór wynikający ze struktury materiału jest bardzo ciekawy. Zatem nasz dwurzędowy garnitur szyty na miarę powstanie z wełny owczej bez domieszek, w splot w żabie oczka.

Dowiedz się więcej: Wiązanie krawata – dlaczego szerokość i węzeł krawata ma znaczenie?

Parametry materiału, na które zwracamy szczególną uwagę

Gramatura materiału jest bardzo istotna – to od niej zależeć będzie Twój komfort podczas noszenia i to, jak tkanina będzie się układać. Garnitur na ciepłą połowę roku powinien mieć gramaturę od 220/m² do 280 g/m², natomiast garnitury zimowe zaczynają się powyżej 280 g/m². My postawiliśmy na uniwersalny przedział – wybrana wełna ma gramaturę 280 g/m². Sprawdzi się zatem praktycznie przez cały rok, choć na letnie upały polecamy inny zestaw.

Aby rozpoznać wysoką jakość ubrań, nie wystarczy wiedzieć, jaka jest gramatura tkanin wykorzystanych do ich produkcji. Istotna jest tu przede wszystkim znajomość surowca i umiejętność rozpoznania dokładności, z jaką materiał został utkany. Wysokiej jakości tkaniny, choćby te najcieńsze, na długi czas zachowają fason oraz doskonały wygląd.

Nasz wybór padł na wełnę o parametrze 120s. Co to oznacza? Otóż mamy do czynienia z oznaczeniem Bradford, które informuje nas o grubości włókien, z jakich utkany został materiał. Jednak uwaga – im wyższa będzie trzycyfrowa liczba, przed którą znajduje się literka „S”, tym włókna przędzy cieńsze. Wartość podawana jest w mikrometrach. Nasza wełna 120s utkana jest z włókien o średnicy ok. 17 mikrometrów.

Materiały utkane z cieńszych włókien są niezwykle lekkie i piękne, ale niestety bardziej podatne na zagniecenia. Dlatego na garnitur do pracy najlepsza będzie właśnie wełna 120s, która po całym dniu za biurkiem wciąż będzie prezentować się doskonale.

O komforcie, jaki oferuje marynarka, decyduje nie tylko główna tkanina. Istotna jest również podszewka. W naszym garniturze zastosowana została delikatna i przewiewna podszewka wiskozowa.

Krój garnituru

Wiesz już, z jakiej tkaniny uszyjemy garnitur. Wełna 120s to naszym zdaniem najlepszy wybór. Teraz zajmiemy się krojem. Chcieliśmy stworzyć model uniwersalny – efekt naszej pracy udowadnia, iż nam się udało. Jednak po kolei.

Marynarka dwurzędowa to niekwestionowany władca wszystkich marynarek. Jest niezwykle efektowna, a jeżeli dobrze dopasujesz ją do sylwetki, to możesz śmiało zgłosić się do korpusu dyplomatycznego. Ma formalny charakter i jest niezwykle efektowna. Dlatego będzie idealnym wyborem na wyjątkowe okazje i pozwoli Ci wyróżnić się w pracy.

Aby nadać naszej marynarce odpowiedni charakter, zdecydowaliśmy się na szerokie wyłogi „peak label” z pięknym wykończeniem. Warto zwrócić uwagę, iż nie zostały one zaprasowane na płasko, co daje efekt trójwymiarowości. W języku klasycznej elegancji nie istnieje coś takiego jak dwurzędowa marynarka z wąskimi klapami – my nasze poszerzyliśmy o dodatkowe 2,5 cm, aby całość prezentowała się jeszcze efektowniej. To tylko jedna z zastosowanych przez nas korekt podstawowej konstrukcji, które możliwe są wyłącznie wtedy, gdy zdecydujesz się na garnitur szyty na miarę. Podobnie postąpiliśmy z linią guzików – aby podkreślić talię, obniżyliśmy ją o 1,5 cm.

Nie tylko przód, ale również tył marynarki mają znaczenie. W naszej znajdziesz charakterystyczne szlice, czyli dwa rozcięcia. Wywodzą się one jeszcze z czasów, gdy dwurzędowa marynarka była standardowym strojem do konnej jazdy.

O mistrzostwie krawca świadczą detale

Zdecydowaliśmy się na model o charakterze formalnym, a w tym przypadku detale grają ogromną rolę. Stylizacje wpisujące się dress code zawsze są minimalistyczne i tylko drobiazgi sprawiają, iż będziesz się wyróżniał. Mogą być subtelne jak piękne czarne guziki. Dwa rzędy po dwa guziki, to znak, iż mamy do czynienia z najlepszym wydaniem klasyki. Mniejsze guziki znajdziesz na rękawach marynarki – zostały wszyte tak, iż delikatnie nachodzą na siebie. Zachowaliśmy tam funkcjonalne dziurki.

Co jeszcze wyróżnia nasz dwurzędowy garnitur szyty na miarę? Misternie wykonane, manualne obszycia wyłogów, kołnierza, klap kieszeni i brustaszy. Takie wykończenie otrzymały również szlice. Takie detale świadczą o jakości garnituru – są swego rodzaju wizytówką mistrza krawieckiego, spod którego rąk wyszła ta wyjątkowa marynarka. Szycie na miarę to pełna personalizacja, więc na podszewce i filcu znalazł się monogram.

Przeczytaj też: Biała koszula – symbol męskiej elegancji. Co warto o niej wiedzieć?

Spodnie – drugi element wyjątkowej stylizacji

Szyte na miarę spodnie są jedyne w swoim rodzaju – mają idealną długość i szerokość nogawek, doskonale leżą w pasie. Taki właśnie model uszyliśmy do naszego garnituru – bardzo klasyczny, bo ten krój doskonale koresponduje z dwurzędową marynarką.

Zastosowaliśmy zapięcie na zamek oraz wygodne skośne kieszenie. Z tyłu nie dodaliśmy patek do kieszeni, dzięki temu rozcięcia z tyłu marynarki układają się gładko. Spodnie wyposażone są w guziki do szelek. To opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę i szukają alternatywy dla paska. Postawiliśmy na model z nogawkami bez zakładek i aby nadać nieco nowocześniejszego szlifu, nogawki zawęziliśmy ku dołowi. Tak skrojone spodnie wraz z dwurzędową marynarką to idealny zestaw dla mężczyzn o mocniejszej budowie.

Garnitur szyty na miarę – zasługujesz na ten luksus

Szycie na miarę śmiało możemy nazwać bardzo intymnym procesem – garnitur jest efektem bliskiej współpracy doradcy, krawca i klienta. Oczywiście to musi trwać. Dlatego, jeżeli chcesz uszyć garnitur na specjalną okazję, przyjdź do naszej pracowni odpowiednio wcześniej. Nasi krawcy potrzebują minimum dwóch miesięcy na krojenie, szycie i dopracowanie najdrobniejszych detali. Pamiętaj, iż na tym się nie kończy – pomożemy CI również dobrać wszystkie dodatki. W Cafardini do każdej okazji podchodzimy kompleksowo. Z naszej pracowni wyjdziesz z gotową, a przede wszystkim wyjątkową stylizacją. Spersonalizowany garnitur, wełna 120s, wiskozowa podszewka, to tylko wybrane elementy powyższej stylizacji.

Idź do oryginalnego materiału