Dopiero teraz mówi się o tym głośno. Zdradzili, skąd pochodzi mięso w Dino

natemat.pl 4 godzin temu
Dino stara się coraz odważniej konkurować z Biedronką czy Lidlem. Obie te sieci mają zagraniczny kapitał. To największa polska sieć marketów, którą założył jeszcze w XX wieku Tomasz Biernacki. W ostatnich dniach jest głośno o tym, skąd pochodzi oferowane przez Dino mięso. Wiele osób zwyczajnie tego nie wiedziało.


Dino różni od Biedronki czy Lidla nie tylko to, iż jest polską siecią. Nadzór właścicielski umożliwia pełną kontrolę nad dostawcami.

Jak ostatnio pochwaliła się sieć, mięso wieprzowe w Dino pochodzi od jednego producenta, Agro-Rydzyny. Oznacza to, iż sieć jest samowystarczalna, a w mniejszym stopniu podlega przypadkowości towaru jak inne międzynarodowe sieci.

Warto dodać, iż w 2024 roku produkty Agro-Rydzyny wygenerowały 14 procent skonsolidowanych przychodów Dino Polska ze sprzedaży.

Zakłady Agro-Rydzyny są w Kłodzie i (nowo otwarty) w Jastrowiu w województwie wielkopolskim. Ten drugi zakład ma powierzchnię 6,7 tys. metrów kwadratowych. Pracę ma w nim znaleźć choćby 400 pracowników.

Firma nie tylko produkuje na potrzeby sieci, ale także dostarcza mięso drobiowe od zewnętrznych dostawców. Całość produkcji Agro-Rydzyny trafia wyłącznie na półki sklepów Dino. Każdy sklep ma własne stoisko mięsne z obsługą.


Agro-Rydzyna oraz inne spółki zależne Dino Polska nie prowadzi działalności hodowlanej ani ubojowej. Kluczowym surowcem są półtusze wieprzowe, które pozyskuje od polskich producentów.


Jak podkreśla Dino w raporcie rocznym, sieci stale stara się dbać o wysoką jakość mięsa. W recepturach nie ma MOM (mięsa oddzielanego mechanicznie) ani oleju palmowego. Surowce mają spełniać rygorystyczne normy dotyczące zawartości tłuszczu i innych składników.

Sieć Dino w Polsce


Dino być może nie jest aż tak znane wśród mieszkańców dużych miast. Sklepy są zlokalizowane w małych i średnich miastach oraz głównie na przedmieściach największych polskich metropolii.

Sieć, która powstała w 1999 roku, rozrosła się już do ponad 2,7 tysiąca sklepów. Początkowo sklepy działały tylko w zachodniej Polsce. w tej chwili są rozsiane po całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem południowo-zachodniej części kraju.

Idź do oryginalnego materiału