Dino Teraz taniej: co to za promocje i gdzie w Dino kupić tańszą kawę?

ding.pl 2 godzin temu

Jakie produkty są teraz w promocji Teraz taniej?

Promocje są na stronie marketdino.pl w zakładce „Teraz taniej”. Nie trzeba do nich ani aplikacji, ani karty. Tak wyglądały ceny 30 września:

Produkt Cena 30.09 Przed obniżką
Mango, 1 kg 7,99 zł 12,99 zł
Cebula czerwona, 1 kg 3,99 zł 4,99 zł
Danie shoarma Yummy 530 g 8,99 zł 18,99 zł
Kiełbasa Jak Słoikowa 280 g 1+1 gratis, czyli 3,99 zł za sztukę 7,99 zł
Mleko świeże Krasula 3,2%, 1 l 1,99 zł przy 6 sztukach 3,19 zł
Lody Lulek Koral 55 ml 0,94 zł 1,99 zł
Ciastka Oreo 154 g 3,99 zł przy 3 sztukach 5,99 zł
Pączek 70 g 3+3 gratis, czyli 0,49 zł za sztukę 0,99 zł
Zawieszka do WC Bref 13,99 zł 21,99 zł
Kawa Tchibo Exclusive 1 kg 59,85 zł 79,99 zł

O ponad połowę potaniały między innymi shoarma Yummy i lody Lulek. Przy mleku, ciastkach, kiełbasie i pączkach niższa cena wymaga kilku sztuk. Produkty w zakładce się zmieniają, więc przed zakupami sprawdź ofertę na dany dzień.

Tygodniowe promocje są osobno: aktualna gazetka Dino obowiązuje od środy 30 września do wtorku 6 października. W dużej części to inne produkty niż w zakładce, więc warto przejrzeć jedno i drugie.

Co warto kupić w Dino z gazetki do 6 października?

Najmocniejsze obniżki w gazetce na ten tydzień:

  • jabłka 1 kg – 1,99 zł zamiast 4,49 zł (-55%), ale tylko do soboty 3 października,
  • czekolada Milka 250–300 g – 2+2 gratis, czyli 9,99 zł za sztukę przy czterech (też do 3.10),
  • herbata Lipton Yellow Label, 92 torebki – 9,95 zł przy 2 sztukach (1 sztuka 19,99 zł),
  • serek topiony Hochland – 1,99 zł przy 3 sztukach (1 sztuka 3,69 zł),
  • zupa Gorący Kubek Knorr – 0,95 zł przy 6 sztukach (1 sztuka 1,99 zł),
  • mleko UHT Krasula 1,5%, 1 l – 1,39 zł przy 6 sztukach (1 sztuka 2,49 zł),
  • woda Ustronianka 1,5 l – 6+6, czyli 0,99 zł za butelkę,
  • żarówki LED Philips E27, 3 sztuki – 9,95 zł za opakowanie przy 2 (1 opakowanie 19,99 zł).

Jest też masło ekstra Krasula 200 g za 3,28 zł (strona 40). To prawie tyle, co najniższa cena z ostatnich 30 dni (3,29 zł), więc masło jest tanie, ale to nie jest nagła obniżka.

Do kawy przydadzą się dwie akcje. Przy trzech napojach roślinnych najtańszy kosztuje 1 grosz (strona 39), a drugie opakowanie Raffaello jest 60% taniej (strona 8).

Dzień Kawy w Dino: która kawa wychodzi najtaniej za kilogram?

1 października to Międzynarodowy Dzień Kawy. Datę ustaliła w 2014 roku Międzynarodowa Organizacja Kawy, a w marcu 2026 Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło ten dzień rezolucją. Policzyłam, ile kosztuje kilogram kawy w obecnych promocjach Dino.

W gazetce 30.09–6.10 kawa jest na stronach 1 i 13:

  • Prima Finezja mielona 750 g za 31,95 zł. Przed obniżką kosztowała 39,99 zł, ale najniższa cena z 30 dni to 31,99 zł. Kilogram wychodzi 42,60 zł,
  • MK Café ziarnista 1 kg za 44,95 zł, ale tylko przy dwóch paczkach, bo jedna kosztuje 69,99 zł,
  • Melitta Originals mielona 500 g za 26,99 zł (53,98 zł/kg),
  • Dallmayr Classic 500 g za 30,99 zł (61,98 zł/kg),
  • rozpuszczalna Nescafé Crema 200 g za 23,89 zł przy dwóch sztukach, pojedyncza 39,99 zł.

Kawa jest też w zakładce „Teraz taniej”. Tchibo Exclusive 1 kg kosztuje tam 59,85 zł i nie trzeba brać dwóch. Ziarnista Woseba 1 kg to 47,89 zł, a mielona MK Cafe Premium 550 g 28,69 zł, obie przy dwóch sztukach. Ta druga wychodzi 52,16 zł za kilogram.

Rozpuszczalny Jacobs 200 g (Crema albo Cronat Gold) kosztuje tam 24,75 zł przy 2 sztukach, a pojedynczy 37,89 zł. Nescafé Crema z gazetki przy takim samym progu wychodzi o 86 gr taniej za opakowanie.

Z mielonych najtaniej wychodzi więc Prima Finezja, z ziarnistych MK Café przy dwóch paczkach, a z rozpuszczalnych Nescafé Crema, też przy dwóch opakowaniach.

Jak nie przepłacić w Dino przy kasie?

Największa pułapka to próg ilościowy. Przy wielu produktach Dino podaje dwie ceny: za sztukę i „przy zakupie N sztuk”. Kawa MK Cafe Premium kosztuje 28,69 zł tylko przy dwóch opakowaniach. Za jedno zapłacisz 41,69 zł.

Druga sprawa to dwie ceny odniesienia. Obok „ceny przed obniżką” stoi najniższa cena z 30 dni. Tchibo Exclusive ma rabat liczony od 79,99 zł, ale w ostatnim miesiącu ta kawa kosztowała już 59,89 zł. Realnie jest tańsza o 4 grosze.

Przy produktach w zakładce „Teraz taniej” nie ma terminu, jest tylko dzień, na który obowiązuje oferta. W maju sprawdziłam w Internet Archive, jak ta zakładka wyglądała dwa dni z rzędu, i większość cen się nie zmieniła. Pewny jest jednak tylko podany dzień, więc jeżeli na czymś ci zależy, kup to od razu.

Czytaj też dopiski: „W wybranych marketach”, „Mieszaj dowolnie” (przy progach i części akcji X+Y gratis można łączyć warianty) i „Nie łączy się z 11 za 10”. Regulamin strony Dino zastrzega poza tym, iż ceny na stronie mogą różnić się od cen w sklepie.

Najprościej sprawdzić zakładkę „Teraz taniej” w dniu zakupów, a gazetkę przejrzeć raz w tygodniu, bo nowa zwykle rusza w środę.

Źródła

  • Dino — gazetka Dino 30.09–6.10 (s. 1, 3, 8, 12, 13, 21, 38, 39, 40, 60, 78), zakładka Teraz taniej
  • Internet Archive — kopia z 20 maja, kopia z 21 maja
  • ICO — International Coffee Day
  • FAO — rezolucja ONZ o Dniu Kawy
Idź do oryginalnego materiału