Czym czyścić umywalkę z konglomeratu?

elazienki.pl 1 rok temu

Umywalka z konglomeratu wykonana z materiału, który jest mieszanką kamienia naturalnego z żywicą akrylową. Charakteryzuje się on podwyższoną trwałością i niezwykłą odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne w tym również zarysowania. Poza solidnym wykonaniem warto także wyróżnić możliwość stosowania mocnych chemikaliów do czyszczenia, a także zmiennej temperatury, choćby tej bardzo wysokiej. Jak zatem czyścić tego typu umywalkę i co jeszcze warto wiedzieć o modelu wykonanym z konglomeratu?

Umywalka konglomerat czym czyścić taką armaturę?

Wiemy już, iż konglomerat to niezwykle praktyczny materiał, który wspaniale sprawdza się jako umywalka czy zlewozmywak. Ma bowiem wszystkie cechy, które umożliwiają mu jak najlepiej spełniać swoje zadanie. Do tego konglomerat, mimo iż z pozoru wydaje się ciężki, wcale taki nie jest. Jest także bardzo prosty w obróbce, co bardzo cieszy producentów armatury. Można dzięki temu wytwarzać modele w różnorakich kształtach i wielkościach, praktycznie dostosowanych do wyglądu danej kuchni i wymagań domowników. Należy także wspomnieć, iż umywalka z konglomeratu jest też odporna na działanie wilgoci i zmian temperatury, dzięki czemu jest trwała i niezwykle estetyczna, co czyni ją doskonałym wyborem do łazienek. Innymi zaletami armatury wykonanej z konglomeratu są: łatwość w utrzymania czystości, prostota w konserwacji. Ponadto nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Zatem sam proces okresowego mycia, okazuje się niezwykle prosty. Warto jednak wiedzieć krok po kroku, jak go wykonać.

Czyszczenie umywalki z konglomeratu – od czego zacząć?

Umywalka z konglomeratu jest materiałem bardzo odpornym na ścieranie, dlatego można ją czyścić dzięki większości standardowych środków czystości. Możesz zatem wykorzystać mydło lub detergent do naczyń, a także płyn do mycia szyb oraz choćby środki do czyszczenia sanitariatów. Aby wyczyścić umywalkę z konglomeratu, należy postępować według poniższych kroków. Po pierwsze przygotuj wybrane środki czystości, dopasowane w zależności od stopnia zabrudzenia armatury. Na pierwszym etapie nałóż środek czystości na gąbkę lub ściereczkę i delikatnie wyczyść powierzchnię umywalki, pamiętając o dokładnym umyciu wewnętrznej części oraz odpływu. Gdy skończysz szorowanie, możesz spłukać pianę przy użyciu choćby bardzo ciepłej wody. Co ważne, nie musisz obawiać się choćby użycia preparatów do udrożniania rur. choćby wówczas powierzchnia zlewu w ogóle się nie zniszczy. Pamiętaj jednak, aby po umyciu armatury dokładnie ją osuszyć, zwłaszcza zakamarki. Dzięki temu unikniesz pojawienia się plam, osadu czy kamienia, które prezentują się wyjątkowo nieestetycznie. Należy mieć na uwadze, aby regularnie myć powierzchnię umywalki, dzięki temu przez długi czas będzie znakomicie się prezentowała.

Czego unikać w przypadku umywalek wykonanych z konglomeratu?

Mimo iż ten model armatury łazienkowej cieszy się dużym uznaniem, warto wymienić także jego słabsze strony, aby mieć pełen obraz przed zakupem. Podczas czyszczenia należy unikać używania środków zawierających chlor, aceton lub silne kwasy, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię umywalki z konglomeratu. Mogą być one bowiem zbyt agresywne i zniszczyć strukturę armatury.

Zalety umywalek z konglomeratu

Z pewnością każdego zainteresuje nie tylko fakt łatwego czyszczenia powierzchni zrobionej z konglomeratu, ale także możliwość praktycznie dowolnego dopasowania jej do własnych potrzeb. Na rynku znajdziesz przeróżne kształty, rozmiary i wysokości. Do tego biała barwa dostępna jest w wersji z połyskiem i matowej. Bez trudu zaaranżujesz ciekawą przestrzeń z funkcjonalną armaturą, która pasować będzie praktycznie do każdej łazienki. Uniwersalna forma i biała barwa z pewnością działają na jej korzyść. Będzie zatem fantastycznym dopełnieniem klimatu skandynawskiego, nowoczesnego, glamour i loftowego.

Idź do oryginalnego materiału