Cztery inspirujące cytaty psychologiczne, które zmieniają prawie wszystko

ohme.pl 3 miesięcy temu

Chociaż słowa mają swoje oczywiste znaczenie, zmieniają je, gdy spojrzymy na nie ze swojej własnej perspektywy. Gdy ty widzisz w tych słowach, coś oczywistego, ktoś inny może właśnie odkrywać w nich bramę do lepszego jutra. Słuchajmy i czytajmy duszą, każdy z nas potrafi w słowach znaleźć swój bilet do rozwoju.

Albert Ellis: „Najlepsze lata twojego życia to te, w których decydujesz, iż twoje problemy są twoje. Nie obwiniasz o nie matkę, ekologię czy prezydenta. Zdajesz sobie sprawę, iż kontrolujesz własne przeznaczenie”.

Po prostu przejmij odpowiedzialność za swoje życie i przestań przerzucać winę na wszystkich innych. W końcu jesteś odpowiedzialny za swoje działania. Masz tylko i aż tyle.

Najważniejsze dla ciebie jest to, co ci się nie podoba i to, jak na to reagujesz.

***

Abraham Maslow: „W każdej chwili mamy dwie możliwości: pójść do przodu, albo wrócić z powrotem do bezpieczeństwa. Wciąż na nowo trzeba wybierać rozwój; strach musi być pokonywany raz za razem”.

Bez względu na to, czy chodzi o karierę, rodzinę, wiarę czy zmianę fryzury. Przestajemy rosnąć, gdy tarzamy się w strachu i nie chcemy podążać naprzód. Czasami trzeba dokładnie oszacować ryzyko i korzyści związane z sytuacją i… zrobić krok naprzód.

***

Carl Jung: „Nie jestem tym, co mi się przydarzyło, jestem tym, kim zdecydowałem się stać”.

To zgadza się z pierwszym cytatem. To, iż doświadczamy traumy, trudności lub pochodzimy z dysfunkcyjnego domu, nie oznacza, iż ​​jesteśmy przeznaczeni do życia w tym samym błędnym kole. MASZ moc do dokonywania wyborów, masz wolną wolę. To, jak reagujesz na trudności, mówi dużo o tym, kim naprawdę jesteś głęboko w środku.

***

William James: „Każdy powinien codziennie zrobić co najmniej dwie rzeczy, których nienawidzi, tylko po to, aby ćwiczyć”.

Nie chodzi o robienie czegoś, co sprawi, iż będziesz nieszczęśliwy, chodzi o rzucanie wyzwań i niepozwalanie sobie na to, by strach dyktował ci jak masz żyć. Ilu z nas mówi „co by było gdyby” lub „gdybym tylko zrobił/powiedział/postąpił…”? Czy chcesz żałować życia, czy chcesz osiągnąć swoje cele?

Nie musisz rzucać się na głęboką wodę i wywracać swojego świata do góry nogami, ale dokonać wyboru, by zrobić coś, co normalnie odkładasz. Wykaż inicjatywę. Kiedy świadomie robimy te rzeczy, ćwiczymy się, aby uniknąć powierzchownego samo zachwytu. Przypominamy sobie, iż nie zawsze najlepiej jest jechać prostą drogą.

Idź do oryginalnego materiału