Czego dowiadujemy się w życiu zbyt późno…

ohme.pl 4 miesięcy temu

Są takie momenty, kiedy uświadamiamy sobie proste prawdy o życiu, ale ta świadomość przychodzi zbyt późno. Może czegoś nie da się już naprawić, może czegoś nie da się wymazać z pamięci. Może ktoś zniknął z naszej codzienności na zawsze, jakieś relacje zakończyły się i nigdy już nie będzie szansy, by sobie coś wyjaśnić, pozbyć się wątpliwości, pogodzić się. Może chorujemy i zostało nam już kilka czasu… Zostaje żal i ta jedna myśl: „Gdybym wiedziała o tym wcześniej, moje życie potoczyłoby się inaczej…”

1. To, jak postrzegasz świat staje się twoją rzeczywistością

To prawda. Sposób, w jaki interpretujesz i rozumiesz świat, bezpośrednio wpływa na twoje przekonania i sposób życia. Percepcja powoduje stronniczość tak samo, jak tworzy zrozumienie. Wywołuje strach i ciekawość. Czy chcesz, aby twoja rzeczywistość była wąska czy rozległa i przejrzysta? Czy święty spokój, jaki daje niewiedza rzeczywiście ci wystarczy, czy potrzebujesz czegoś więcej?

Prawda jest taka, iż ​​większość ludzi chce więcej. choćby jeżeli jest to pragnienie zostaje na poziomie podświadomości.

2. Wszystko jest tymczasowe

I ten dobry czas w życiu i ten gorszy. Poczucie smutku i radość. Zachowuj więc w miarę możliwości równowagę emocjonalną i pamiętaj, iż okoliczności mogą ulec zmianie. Że ten, kto jest przyjacielem, może stać się wrogiem.

3. Twoja obecność jest ważna

A jej brak boli bliskie ci osoby. Nic nie zastąpi twojego dotyku, twojej uważności, ciepłych słów i okazania uczuć tym, których kochamy. Szanuj emocje, szanuj miłość i zaufanie, którym cię obdarzono. W życiu najbardziej liczą się ludzie, którzy cię otaczają, a nie przedmioty.

4. Rób to, co kochasz, kochaj to, co robisz

Pewnie są takie momenty w naszym życiu, kiedy nie zawsze jest to możliwe. Ale staraj się, podejmuj takie decyzje, które pozwolą ci cieszyć się twoim życiem zawodowym. Nie zapominaj o tym, iż powinnaś się rozwijać, uczyć nowych rzeczy – zainwestuj w siebie. Dotyczy to również Twojego życia pozazawodowego. Jakie nawyki i hobby chcesz rzucić? Które chcesz rozwijać?

5. Bycie szczęśliwym wymaga ciągłej pracy

Najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy najwięcej nad tym pracowali. Bycie szczęśliwym wymaga pracy. To tyle samo pracy – jeżeli nie więcej – wymaga bycie nieszczęśliwym. Więc wybieraj mądrze. Bycie szczęśliwym oznacza, iż ​​w pewnym momencie postanowiłaś przejąć kontrolę nad swoim życiem. Oznacza to, iż zdecydowałaś się nie być ofiarą, ale kreować swoją rzeczywistość.

Idź do oryginalnego materiału