Czarne oprawy oświetleniowe – jak zaaranżować z nimi kuchnię?

ebudowa.pl 2 dni temu
Zdjęcie: Czarne oprawy oświetleniowe – jak zaaranżować z nimi kuchnię?


Czarne lampy są charakterystyczne, oferują dynamiczną estetykę i są bardzo efektowne. Kojarzymy je przede wszystkim z wnętrzami industrialnymi, salonami, pokojami dziennymi, a także biurowymi, bo tu wprowadzają interesujący element oświetleniowy. Te czarne oprawy mogą jednak równie dobrze wkomponować się w kuchenną aranżację.

W jaki sposób dobierać lampy kuchenne w czerni, aby dobrze się prezentowały, nie przytłaczały wnętrza, za to podkreślały jego funkcjonalność i atrakcyjność? Podpowiadamy!

Oświetlenie całe w czerni – niekoniecznie przytłaczające

Czerń to barwa, która kojarzy się dość smutno, ale we wnętrzach może przynieść zupełnie odwrotny efekt. Zastosowana w dodatkach, pojedynczych elementach wyposażenia czy wystroju, wprowadza spokój, a do tego wrażenie elegancji. Z tego względu czarne oprawy oświetleniowe – np. propozycje ze strony https://lightplus.pl/ – mogą być ciekawym wyborem właśnie do kuchennego wnętrza.

Jeśli będą stanowiły praktyczny dodatek, pozostałe barwy będą kontrastowe i raczej jasne, uzyskamy równowagę i wrażenie spójności. jeżeli zaś kuchnia obfituje w czerń, ale w różnych jej odcieniach, do tego w srebrne lub złote detale, a lampy mają np. czarne klosze, ale o jasnym wnętrzu i kablu, na którym zwisają bądź podstawie w innej barwie, efekt może być równie oryginalny.

Czarne lampy w kuchni industrialnej

W kuchni o charakterze typowo industrialnym, we wnętrzu będącym sercem domu, w którym jest miejsce na surowe materiały, np. czerwoną cegłę, do tego przestrzeń pozwala na zastosowanie wyspy kuchennej z błyszczącym blatem, rozświetlenie dzięki pojedynczych lamp wiszących, to efektowny zabieg.

Nad podłużną wyspą kuchenną, ale i nad długim stołem jadalnianym możemy zawiesić kilka lamp wiszących, montując je w równych odstępach. Niech ich klosze będą dość wąskie, nisko zawieszone (ale z zachowaniem stosownej odległości od blatu stołu, aby nie przeszkadzały w trakcie jedzenia), dzięki czemu wąskie snopy światła zagwarantują przyjemną atmosferę. Oświetlenie zaś będzie wystarczające zarówno do wspólnego spożywania posiłków, jak i pogawędki przy herbacie czy kawie.

Lampa stołowa w czerni… w kuchni? Tak!

Dajmy szansę dekoracyjnemu oświetleniu w kuchni, które będzie utrzymane w czarnych odcieniach. Może to być lampka stołowa o prostej formie, geometryczna, niewielka, ustawiona na dodatkowym stoliku. Zaoferuje nieco światła, które będzie wraz z nią spełniać typową rolę dekoracyjną. Uatrakcyjni kuchenne wnętrze, nada mu wyrafinowania i elegancji.

Oświetlenie szynowe w czerni – funkcjonalna kuchnia

Funkcjonalność z nutą ekstrawagancji i nowoczesności zagwarantuje także oświetlenie szynowe, które będzie czarne. Prowadnice kontrastujące z sufitem, ruchome reflektorki, spod opraw których wydobywa się ciepłe światło. Praktycznie, efektownie i gustownie!

Jeśli na nowo aranżujemy swoją kuchnię, tworzymy ją od podstaw bądź dopiero projektujemy, przyjrzyjmy się możliwościom, jakie dają nam czarne lampy.

Materiał promocyjny

Idź do oryginalnego materiału