Czy macie ochotę na kolejne wspaniałe ciasto bez pieczenia? Myślę, iż wszyscy lubimy kremowe przekładańce bez pieczenia. Zapraszam do "Weekendowej Cukierenki" na NAJLEPSZE ciasto snickers bez pieczenia.
Ciasto snickers łączy w sobie smak herbatników kakaowych, maślanych i krakersów. Te trzy składniki przekładamy pysznym kremem budyniowym z dodatkiem masła orzechowego i masą kajmakową. A wierzch ciasta zdobią orzeszki ziemne oblane polewą z mlecznej czekolady. Po nocy spędzonej w lodówce ciasto rozpływa się w ustach i pięknie się kroi. To ciasto naprawdę w smaku przypomina oryginalny batonik snickers.
Ciasto Snickers (bez pieczenia)
Przygotowanie ciasta jest szybkie i proste. jeżeli ugotujemy budyń i zmiksujemy krem to reszta idzie gwałtownie i bezproblemowo. Wystarczy układać po kolei poszczególne warstwy. Przepis jest na dużą blaszkę więc to idealna porcja na rodzinne imprezy.
Ciasto Snickers (bez pieczenia)
Więcej słodkości o smaku "snickers"
- Ciasto orzechowe snickers
- Sernik na zimno snickers
- Ciasto ciemny snickers
- Rogaliki snickers
Ciasto Snickers (bez pieczenia)
Proste i szybkie do przygotowania ciasto bez pieczenia na wzór słynnego batonika. Warstwy herbatników przekładamy pysznym kremem budyniowym z masłem orzechowym i kajmakiem, a wierzch to orzeszki w polewie czekoladowej. Przepychotka!
Ciasto Snickers (bez pieczenia)
Składniki:
- KREM BUDYNIOWO-ORZECHOWY:
- 4 szklanki mleka,
- 2 łyżki mąki pszennej (30g),
- 2 opakowania budyniu śmietankowego (2x40g),
- 1/4 szklanki cukru (50g),
- 1 cukier wanilinowy (16g),
- 200g masła,
- 150g masła orzechowego gładkiego,
- DODATKOWO:
- 300g herbatników kakaowych,
- 150g herbatników maślanych,
- 150g krakersów,
- 450g masy kajmakowej,
- 100g solonych orzeszków ziemnych,
- POLEWA CZEKOLADOWA:
- 150g czekolady mlecznej,
- 120g płynnej śmietany kremówki 30%,
Przygotowanie:
Szklanka o pojemności 250ml.
KREM BUDYNIOWO-ORZECHOWY: Do garnka wlewamy 3 szklanki mleka. Dodajemy cukier i cukier wanilinowy. Do pozostałego mleku dodajemy budynie i mąkę pszenną. Miksujemy na wolnych obrotach miksera przez chwilę, by sypkie składniki dobrze połączyły się z mlekiem. Rozrobiony budyń wlewamy na gotujące się mleko i gwałtownie mieszamy. Gdy masa zagotuje się to zdejmujemy ją z ognia. Budyń powinien się wyraźnie zagotować i zgęstnieć. Budyń zdejmujemy z ognia i całkowicie studzimy (garnek stawiamy na odpowiedniej podkładce w kuchni na blacie i pozwalamy budyniowi naturalnie się wystudzić w temperaturze pokojowej). Można wierzch budyniu przykryć folią spożywczą, by nie zrobił się kożuch.
Masło wyjmujemy min. 2h wcześniej z lodówki, aby się ociepliło. Po wyjęciu z lodówki warto je pokroić w kostkę wówczas szybciej zmięknie. Budyń i masło, powinny mieć jednakową temperaturę przed rozpoczęciem miksowania kremu.
Przygotowanie kremu budyniowo-orzechowego
Miękkie masło ucieramy mikserem na najwyższych obrotach na jasną i puszystą masę maślaną (około 5-7 minut). Kilka razy zbieramy masło z brzegów miski szpatułką. Następnie dodajemy łyżka po łyżce budyń w krótkich odstępach czasu i dalej ucieramy. Otrzymamy delikatny krem. Dodajemy masło orzechowe i miksujemy tylko do połączenia. W ten sposób otrzymaliśmy krem budyniowo-orzechowy.
*Używam masła ozechowego naturalnego marki GoVege kupionego w Biedronce.
Do osobnej miseczki odkładamy 5 łyżek kremu (około 200g). Posmarujemy nim wierzch ciasta.
POLEWA CZEKOLADOWA: Śmietankę umieszczamy w rondelku i podgrzewamy prawie do zagotowania. Wyłączamy ogień i dodajemy posiekaną drobno czekoladę. Odstawiamy całość na 3 minuty. Następnie masę mieszamy do połączenia. Czekolada powinna się rozpuścić i połączyć w jednolitą masę ze śmietanką. Gdyby czekolada jeszcze się nie rozpuściła to całość możemy podgrzać jeszcze chwilkę w kąpieli wodnej (tzn. naczynie z czekoladą umieszczamy nad parującą w naczyniu wodą; naczynie nie powinno dotykać lustra wody).
Drugim sposobem na przygotowanie polewy czekoladowej jest wykorzystanie mikrofali. W misce umieszczamy połamaną czekoladę i śmietankę. Zawartość miski podgrzewamy interwałowo po 7-10 sekund w mikrofali. Po każdym razie zawartość miseczki mieszamy. Podgrzewamy tak kilka-kilkanaście razy, aż składniki się połączą i polewa będzie jednolita.
ZŁOŻENIE CIASTA: Blaszkę 25x35cm wykładamy papierem do pieczenia. Układamy warstwę herbatników kakaowych. Ewentualnie docinamy herbatniki tak, by pasowały do foremki. Herbatniki smarujemy równomiernie połową kremu budyniowo-orzechowego. Robimy to dość delikatnie uważając, by herbatniki nie przesunęły się.
* Ponieważ posiadam blaszkę ze stali nierdzewnej to ułożyłam herbatniki od razu w blaszce, bo nie wymaga ona używania papieru.
Przygotowanie ciasta snickers
Następnie układamy warstwę jasnych herbatników. Na jasnych herbatnikach rozsmarowujemy masę kajmakową. Kolejno wykładamy warstwę krakersów. Krakersy smarujemy drugą częścią kremu budyniowo-orzechowego. Na kremie układamy równomiernie herbatniki kakaowe. Na ciemnych herbatnikach rozsmarowujemy odłożone 5 łyżek kremu.
Przygotowanie ciasta snickers
Orzeszki ziemne siekamy i rozsypujemy równomiernie na kremie lekko je wciskając w krem. Na wierzch ciasta wylewamy płynną polewę (może być lekko ciepła) i rozsmarowujemy ją ostrożnie.
Przygotowanie ciasta snickers
Ciasto przykrywamy i odstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia kroimy w kostkę. Każdą z części ciasta możemy dodatkowo posypać orzeszkami ziemnymi i udekorować kuleczkami karmelowymi. Smacznego!
Ciasto Snickers (bez pieczenia)
Ciasto Snickers (bez pieczenia)
Inspiracja