Candoco Dance Company – warsztaty

teatr21.pl 2 lat temu

Dwuczęściowy warsztat z tancerzami brytyjskiej, inkluzywnej grupy tanecznej Candoco Dance Company.

Dwuczęściowy warsztat z tancerzami Candoco Dance Company to okazja dla uczestników o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym do praktycznego i twórczego zaangażowania się w integracyjne podejście do ruchu i tańca.

Pierwsza część warsztatów będzie okazją do nawiązania kontaktu z nami samymi, naszymi ciałami i sobą nawzajem oraz do ustalenia dostępnego i dostosowanego do potrzeb sposobu wspólnej pracy. Tancerze z niepełnosprawnościami – Joel Brown i Anna Seymour – poprowadzą uczestników przez twórcze poszukiwania, a także będą wspierać wcielanie i uobecnianie ustalonego scenariusza. Oba te działania będą nawiązywać do aktualnego repertuaru brytyjskiego zespołu i czerpać z ugruntowanej praktyki integracyjnej Candoco.

W drugiej części warsztatu uczestnicy zagłębią się nieco bardziej w praktyki ruchowe i zastanowią się, w jaki sposób mogą one wspierać i wzbogacać ich własną praktykę ruchową lub zawodową. Będzie też okazja, by usłyszeć od tancerzy o ich bezpośrednich doświadczeniach i strategiach pracy.

Warsztat jest odpowiedni dla niepełnosprawnych i pełnosprawnych entuzjastów i profesjonalistów tańca. Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest konieczne, ale ważne jest, aby uczestniczyć w obu częściach warsztatu.

—————–

data: 28 marca 2022

I część: 10:00-13:00

przerwa: 13:00 – 17:00

II część: 17:00 – 20:00

miejsce:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1, Warszawa

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim i angielskim języku migowym.
Zapewniamy tłumaczenie na język polski i polski język migowy.
Nie zapewniamy wyżywienia.
Udział w warsztacie jest bezpłatny.
Maksymalna liczba osób na warsztacie: 15 osób
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zarejestruj się przez poniższy formularz on-line, aby wziąć udział w wydarzeniu: https://bit.ly/Candoco-warsztaty

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WARSZTATY – WYPEŁNIJ FORMULARZ

Candoco Dance Company – warsztaty
28 marca 2022, g. 10:00-13:00, 17:00-20:00

miejsce:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1
00-467 Warszawa

warsztat bezpłatny

rejestracja na stronie:
https://bit.ly/Candoco-warsztaty
Candoco Dance Company łączy główny nurt z eksperymentem, tworzy wyjątkowe spektakle oraz wydarzenia o charakterze edukacyjnym. Candoco celebruje różne sposoby widzenia, bycia i tworzenia sztuki, są jednym z liderów współczesnej dyskusji na temat tańca i niepełnosprawności.

Zespół, założony w 1991 roku przez Celeste Dandeker-Arnold OBE i Adama Benjamina, współpracuje z najbardziej znanymi choreografami i artystami. Tworzymy prace performatywne, które są prezentowane w prestiżowych miejscach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii i na arenie międzynarodowej.



Anna Seymour

Po ukończeniu studiów licencjackich w dziedzinie tańca na Uniwersytecie Deakin, Anna pracowała jako niezależna artystka tańca, aktorka, nauczycielka i producentka. Jest dumną głuchoniemą kobietą i komunikuje się w języku Auslan, BSL i angielskim. Jej pasją jest jej społeczność, kultura i język.

Jako tancerka Anna pracowała z wieloma zespołami i choreografami, takimi jak Ballet Lab, KAGE i Stephanie Lake, a także tworzyła własne choreografie (Distraction Society, SPIN, Mini SPIN i Skin). Anna jest również współzałożycielką The Delta Project, kolektywu tanecznego złożonego z głuchych i słyszących performerów z siedzibą w Melbourne.

Anna pracowała jako asystentka producenta na Melbourne Fringe Festival 2019 i jest regularnie zaangażowana jako prezenterka na panelach i nauczycielka warsztatów ruchowych w środowiskach Głuchych i artystycznych.

Anna opisuje siebie w następujący sposób: Anna ma ciemnobrązowe, kręcone włosy sięgające za ramiona, z grzywką, brązowe oczy, jasną cerę z piegami, kolczyk w nosie i jest drobnej budowy ciała. Joel Brown

Joel Brown jest tancerzem, wokalistą i autorem piosenek pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych. Dołączył do Candoco w 2015 roku na potrzeby realizacji spektaklu „Beheld” Alexandra Whitleya. Jako część zespołu, Joel wykonywał prace wielu niesamowitych choreografów, w tym Arlene Phillips do duetu „You and I Know”, Yasmeen Godder i Trishy Brown.

Zanim zaczął tańczyć w Candoco, Joel studiował muzykę na Uniwersytecie Utah w latach 2008-2011, a w latach 2011-2014 odbywał liczne tournée po USA i za granicą z Brown-Rice Productions i AXIS Dance Company. Współpracował z takimi choreografami jak Yvonne Rainer, Marc Brew, Victoria Marks i Graham Brown.

Jako niezależny artysta Joel stworzył duet „111” we współpracy z Eve Mutso, byłą dyrektorką Scottish Ballet. Spektakl „111” został wysoko oceniony przez krytykę na festiwalu Edinburgh Fringe w 2019 roku.

W 2013 roku został nominowany do nagrody Isadory Duncan za wybitne osiągnięcia indywidualne w dziedzinie performansu.

Europe Beyond Access (EBA) jest największym transnarodowym programem w tematyce sztuki i niepełnosprawności. Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Kluczowymi partnerami konsorcjum są British Council (Wielka Brytania), Onassis Cultural Centre (Grecja), Holland Dance Festival (Holandia), Kampnagel (Niemcy), Per.Art (Serbia), Skånes Dansteater (Szwecja), Oriente Occidente (Włochy).

Projekt Europe Beyond Access wspiera artystki i artystów z niepełnosprawnością w pokonywaniu szeregu barier w sektorze sztuk performatywnych oraz pomaga nadać międzynarodowy charakter ich karierom. Celem działań projektowych jest również stworzenie i wzmocnienie międzynarodowej sieci organizacji kulturalnych, które chcą prezentować prace artystek i artystów z niepełnosprawnością oraz zainteresowanie nimi publiczności w Europie.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne są na stronie www.EuropeBeyondAccess.com

Organizatorem warsztatów jest Teatr 21 / Centrum Sztuki Włączającej.

Wydarzenie realizowane we współpracy z British Council, w ramach projektu Europe Beyond Access.

Partner

Program Teatru 21 / Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.
Idź do oryginalnego materiału