Wbrew pozorom peelingi chemiczne można wykonywać nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Poznaj 3 kompozycje kwasów idealne na każdą porę roku.
Spis treści
- Peeling kwasowy – nie tylko zimą?
- Jak działa chemiczny peeling do twarzy?
- Całoroczne kwasy na twarz – które stosować?
- Peeling kwasowy do skóry wrażliwej
- Peeling chemiczny do skóry problematycznej i z niedoskonałościami
- Kwasy wyrównujące koloryt skóry szarej i ziemistej
- Gdzie można wykonać peeling z kwasami?
- Kwas migdałowy lub glikolowy w pielęgnacji skóry na co dzień
Peeling kwasowy – nie tylko zimą?
Peelingi chemiczne są zwykle kojarzone z jesienną i zimową pielęgnacją skóry. Mówi się, iż jesień to „czas na kwas” – ponieważ wtedy zmniejsza się ryzyko reakcji fotouczuleniowej po zabiegu. Rzeczywiście: niektóre kwasy stosujemy wyłącznie w okresie niskiej ekspozycji na słońce. Nie dotyczy to jednak wszystkich kwasów. Istnieją peelingi chemiczne, które można bezpiecznie wykonywać przez cały rok, choćby latem. Wszystko zależy od składu peelingu, czyli od kompozycji kwasów i substancji wzbogacających.
Jak działa chemiczny peeling do twarzy?
Istnieją 3 rodzaje peelingów kosmetycznych:
- peelingi mechaniczne,
- peelingi enzymatyczne,
- peelingi chemiczne.
Podstawowym zadaniem każdego peelingu jest złuszczanie martwych komórek warstwy rogowej skóry. Pozwala to dogłębnie oczyścić cerę i utrzymać ją w dobrej kondycji. Peeling może też służyć dodatkowym celom pielęgnacyjnym – zależnie od adekwatności składników zastosowanych w recepturze danego produktu.
O ile peelingi mechaniczne i enzymatyczne można stosować samodzielnie, o tyle peelingi chemiczne powinny być wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Powodem jest moc działania kwasów i ich specyficzne adekwatności.
Peeling kwasowy to podstawowy instrument profesjonalnej kosmetyki. Odpowiednio dobrany kwas poprawia najważniejsze parametry estetyczne skóry. Przy pomocy kwasów możemy m.in. zredukować zmarszczki, zmniejszyć przebarwienia, znormalizować pracę gruczołów łojowych, a choćby wspomagać leczenie trądziku.
Kwasy kosmetyczne dzielimy na 3 typy. Różnica między nimi polega na sile i głębokości działania. Wyróżniamy:
- kwasy powierzchniowe,
- kwasy średnio głębokie,
- kwasy głębokie.
Całoroczne kwasy na twarz – które stosować?
Dzięki zabiegom z kwasami możemy przebudować strukturę skóry, odmłodzić cerę i rozwiązać wiele problemów estetycznych. Umożliwiają to zarówno silne, sezonowe kwasy na twarz, jak i łagodniejsze peelingi całoroczne.
Zobacz, jakie efekty uzyskasz dzięki poszczególnym całorocznym peelingom chemicznym. Wybór kompozycji kwasów na twarz koniecznie skonsultuj ze swoim kosmetologiem, który dokładnie zbada potrzeby Twojej skóry.
Peeling kwasowy do skóry wrażliwej
Studio.peel sensitive – ten delikatny, hipoalergiczny peeling chemiczny sprosta potrzebom choćby najbardziej wrażliwej skóry. Ma działanie regenerujące, łagodzące, wygładzające, normalizujące i nawadniające. Zabieg sensitive rozjaśnia i odświeża cerę, łagodnie złuszcza martwe komórki naskórka. Nie podrażnia skóry. Dzięki zawartości L-argininy wspomaga produkcję kolagenu w skórze i tym samym zwiększa elastyczność cery. Redukuje drobne zmarszczki mimiczne, przebarwienia i nierówności na powierzchni skóry. Działa przeciwstarzeniowo.
Składniki aktywne:
- L-arginina,
- kwas mlekowy,
- mocznik,
- aloes.
Peeling kwasowy studio.peel sensitive można wykonywać niezależnie od pory roku.
Peeling chemiczny do skóry problematycznej i z niedoskonałościami
Z wykwitami, zmianami trądzikowymi, stanami zapalnymi i wypryskami poradzi sobie studio.peel anti-imperfections. Ten peeling chemiczny na bazie kwasu migdałowego to doskonały wybór szczególnie w przypadku cer mieszanych, wrażliwych, naczyniowych i łojotokowych. Kwas migdałowy działa łagodnie i powoli – nie powoduje podrażnień. Stymuluje odnowę komórkową, ma także silne adekwatności antybakteryjne. Pod jego wpływem praca gruczołów łojowych zostaje wyregulowana, a koloryt skóry ulega wyrównaniu. Zmniejsza się ilość niedoskonałości. Po serii zabiegów z kwasem migdałowym skóra jest bardziej elastyczna, gładka i miękka.
Peeling kwasowy studio.peel anti-imperfections można wykonywać przez cały rok, również latem.
Kwasy wyrównujące koloryt skóry szarej i ziemistej
Studio.peel whitening to kompozycja kwasów na twarz idealna do pielęgnacji skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia. Poprawia także stan skóry odwodnionej i z oznakami fotostarzenia. Peeling silnie nawilża skórę, odświeża ją, rozjaśnia i wygładza. Wyrównuje koloryt. Zmniejsza zmarszczki, a jednocześnie zwiększa jędrność i elastyczność cery. Działa przeciwstarzeniowo, przywraca blask skórze szarej i ziemistej. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Składniki aktywne:
- kwas migdałowy,
- kwas mlekowy,
- kwas cytrynowy.
Peeling kwasowy studio.peel whitening to dobry wybór o każdej porze roku.
Gdzie można wykonać peeling z kwasami?
Ze względu na adekwatności i siłę działania kwasów peelingi chemiczne mogą być wykonywane wyłącznie przez przeszkolonych profesjonalistów. Zajrzyj na mapę rekomendowanych gabinetów i sprawdź, gdzie możesz się zapisać na zabieg z kwasami na twarz.
Poznaj także pozostałe, sezonowe peelingi chemiczne z linii studio.peel.
Kwas migdałowy lub glikolowy w pielęgnacji skóry na co dzień
Doskonałym uzupełnieniem profesjonalnych zabiegów z kwasami jest komplementarna pielęgnacja domowa. W zależności od wskazań możesz stosować na co dzień odpowiednio dobrane kremy z kwasami. Na przykład dla skóry mieszanej odpowiedni będzie krem hydratore z kwasem migdałowym. Z kolei novo z kwasem glikolowym sprawdzi się w przypadku skóry suchej, matowej, z widocznymi oznakami starzenia. Oba te kosmetyki mogą być używane przez cały rok.