Bonding zębów – poznaj sposób na olśniewający uśmiech!

ohme.pl 2 lat temu

Piękny, zdrowy uśmiech, który dodaje pewności siebie. Czy to możliwe? Tak! I wcale nie wymaga on podejmowania drastycznych i kosztownych kroków! Z pomocą przychodzi zabieg, który w stosunkowo szybkim czasie potrafi odmienić wygląd całego uzębienia. Czym jest bonding i na czym polega? Czy są jeszcze inne sposoby na piękne uzębienie? Na te i inne zagadnienia odpowiada stomatolożka estetyczna Irena Kopeć.

Bonding to nieinwazyjny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, który skutecznie wpływa na poprawę kolorytu oraz kształtu zębów. Polega na pokryciu ich powierzchni cienką warstwą kompozytu. To metoda, dzięki której w szybki i bezpieczny sposób można odbudować uzębienie, a przy tym pozbyć się nieestetycznych przebarwień.

– Bonding dopasowuje się indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, uwzględniając kształt i owal twarzy oraz naturalny wygląd zębów. Jego największym atutem jest fakt, iż efekt w postaci pięknego uśmiechu można uzyskać podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Trzeba jednak pamiętać, iż zęby przed zabiegiem muszą być całkowicie zdrowe. jeżeli występuje w nich próchnica czy są inne ubytki,
należy w pierwszej kolejności podjąć leczenie zachowawcze – zauważa stomatolożka estetyczna Irena Kopeć.

Zamaskuj niedoskonałości

Metoda nakładania materiału kompozytowego nie tylko niweluje przebarwienia, zakrywa skazy, nierówności i pęknięcia, ale również pozwala na korektę kształtu zęba oraz jego szerokości i długości. Bonding często stosuje się w przypadku zamknięcia przerw między zębami (diastem) albo uzupełnienia niedoskonałości i uszczerbków powstałych przez nieprawidłową pielęgnację jamy ustnej.

Serwis zębowy

Bonding wymaga od pacjenta idealnej profilaktyki, czyli codziennego mycia zębów szczoteczką elektryczną, używania pasty polerującej o małej ścieralności z RDA (zalecane 8-40, informacja o wskaźniku RDA znajduję się na każdej paście) oraz regularnego nitkowania. Zęby należy również „serwisować”, a więc udawać się na co półroczne polerowanie do stomatologa.

– o ile chcemy, aby efekty bondingu utrzymywały się jak najdłużej to istotna jest odpowiednia profilaktyka. Prawidłowe czyszczenie jamy ustnej oraz stosowanie się do zaleceń lekarza dentysty, gwarantuje minimum pięć lat użytkowania. Warto jednak wiedzieć, iż ten czas można przedłużyć choćby o kolejny okres, dlatego im lepiej przyłożymy się do codziennej higieny, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się nienagannym uśmiechem, a przy tym świadomie eksponować swoje piękno – podkreśla Irena Kopeć.

Twój własny projekt uśmiechu

W wybranych gabinetach stomatologicznych oferuje się również tzw. cyfrowy uśmiech, czyli projekt przygotowany na podstawie profesjonalnej sesji fotograficznej oraz skanów 3D uzębienia. Dzięki temu klient może nie tylko zobaczyć, jak będą wyglądać jego nowe zęby, ale również wybrać ich odpowiedni kolor oraz de facto przygotować się mentalnie na zmianę.

– Podczas jednej z wizyt nakładam na zęby pacjenta/pacjentki tymczasową żywicę, dzięki której wykonuje próbny bonding. jeżeli jest zadowolony, to na następnym spotkaniu przechodzę do adekwatnego zabiegu. Należy wiedzieć, iż bonding to metoda, która nie narusza struktury zębów, a więc jego efekty są odwracalne. Co oznacza, iż istnieje możliwość powrotu do stanu sprzed zabiegu. To daje dużą
uniwersalność oraz zapewnia komfort psychiczny pacjentów – wyjaśnia stomatolożka Irena Kopeć.

I dodaje:

To niesamowite widzieć szczęście w oczach moich pacjentów, kiedy po zakończonej wizycie uśmiechają się, zaglądając w lustro. Bonding jest całkowicie bezpieczny, a jego efekty naprawdę potrafią wpłynąć na samoocenę oraz nastawienie do własnego ja, dlatego zachęcam do tego typu rozwiązań.


Irena Kopeć

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wyróżniona stypendium naukowym dla najlepszych studentów przyznawanym przez Rektora Uniwersytetu Medycznego. Finalistka XI międzynarodowego konkursu Jules Allemand Trophy dotyczącego estetycznej i anatomicznej odbudowy zębów materiałami kompozytowymi. Ukończyła staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i.m. Wojskowej Akademii Medycznej. Od 2016 roku odbywa specjalizację z zakresu protetyki stomatologicznej w I Poradni Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Swoje zainteresowania oraz praktykę zawodową skupia wokół stomatologii estetycznej, protetyki oraz stomatologii zachowawczej. Nieustannie dokształca się w trakcie licznych kursów, warsztatów i międzynarodowych konferencji. W swojej pracy stosuje najwyższe standardy bezpieczeństwa. Ceniona jest za niezwykły profesjonalizm, a przy tym empatyczne i pełne troski podejście. Jej misją jest naturalny, estetyczny i zdrowy uśmiech pacjentów.

:
Idź do oryginalnego materiału