Krakowskie biuro Copernic, firmy działającej na rynku energii odnawialnej i ekomobilności, wyróżnia się niestandardowymi rozwiązaniami. Pracowników i gości wita ogromna rzeźba Mikołaja Kopernika, która jest centralnym elementem całej powierzchni, a jedna z sal konferencyjnych została stworzona z… morskiego kontenera. Za realizację biura odpowiedzialny był Neo Świat.
Copernic z Kopernikiem
Biuro Copernic zlokalizowane jest w budynku Pascal, będącym częścią Korona Office Complex w Krakowie. Firma, która na co dzień zajmuje się inwestowaniem w odnawialne źródła energii oraz zeroemisyjne stacje do ładowania samochodów elektrycznych, postawiła na biuro nawiązujące do świata nauki w stylu retro, kolorami zaś – do logo spółek z Grupy Copernic. Na powierzchni 750 metrów kwadratowych wykorzystano elementy drewniane, betonowe oraz postawiono na nadające charakter fototapety. Punktem centralnym jest monument Kopernika, pokazujący rozwój Grupy na osi czasu, będący jednocześnie dużą kanapą.
– Biuro Copernic jest wyjątkowe ze względu na bliską pracę z właścicielem firmy Rahimem Blakiem, który był zaangażowany w jego powstawanie i miał od początku jasną wizję oraz oczekiwania. Rzeźba Kopernika, trójkołowy pojazd, w którym można zrobić kawę, sala spotkań w morskim kontenerze odzwierciedlają pomysłowość i nietuzinkowość tej powierzchni – komentuje Krzysztof Jastrzębski, Project Leader z Neo Świat.
Funkcjonalna przestrzeń z kontenerem morskim w tle
Zespół Neo Świat odpowiedzialny był za pełną przebudowę biura. Stworzono powierzchnię biurową, wraz ze strefą dla pracowników, zlokalizowaną wokół rzeźby Kopernika. Na powierzchni powstały również gabinety, strefy open space oraz salka spotkań w kontenerze morskim. W ramach prac meblarskich stworzono dużą bibliotekę, a także meble stałe, takie jak recepcja i kuchnia. Biuro ma nowe oprawy oświetleniowe, wykładziny i elementy stolarki drewnianej
Projekt: Neo Świat
Zobacz również:
- Kontrasty i bogactwo faktur – biuro pracowni Baczmańska Design Studio
- Nowoczesne biuro z duszą – odkryj wyjątkowy projekt dla Page Group