Beżowa aranżacja w stylu japandi – 52-metrowe mieszkanie w Wieluniu

plndesign.pl 6 miesięcy temu

Właścicielka 52-metrowego mieszkania w Wieluniu marzyła o przestrzeni, w której będzie mogła się wyciszyć i odpocząć od pracy oraz ciągłego biegu. Studio projektowe TORGA odpowiedziało na te potrzeby tworząc Beige Apartment, czyli kojące wnętrze inspirowane wschodnią odsłoną minimalizmu. Beżowa aranżacja w stylu japandi z powodzeniem łączy funkcjonalność, ponadczasowe piękno i ciepło. Urzekające swoim klimatem wnętrza sfotografował Dariusz Jarząbek.

Miejsce, gdzie wracasz do siebie – Beige Apartment

Beżowa aranżacja w stylu japandi została stworzona z myślą o klientce, która na co dzień żyje niezwykle aktywnie i spełnia się w wymagającej pracy. Spragniona wyciszenia i relaksu inwestorka marzyła o miejscu, w którym będzie mogła wrócić do siebie – dosłownie i w przenośni. Taką ostoją miało stać się 52-metrowe mieszkanie zlokalizowane w Wieluniu. W związku z tym, iż właścicielka ceni sobie minimalizm, zespół pracowni projektowej TORGA zaproponował aranżację inspirowaną ciepłym i harmonijnym stylem japandi.

Aby mimo ascetycznego charakteru wnętrze nie było dojmująco surowe i chłodne, postawiono na naturalną paletę barw. W aranżacji przeważają ciepłe kolory ziemi, takie jak beże i brązy, które doskonale współgrają z drewnianymi elementami. Gamę faktur uzupełnia również kamień, tkanina bucle zastosowana na meblach wypoczynkowych i farba strukturalna. Dzięki takiemu zróżnicowaniu monochromatyczne wnętrza zyskują głębię. Ponadto wybrane faktury dostarczają zmysłowych doznań, ułatwiając wyciszenie i skupienie na chwili obecnej.

Beżowa aranżacja w stylu japandi – równowaga między funkcjonalnością i pięknem

Wywodzący się ze wschodu styl japandi charakteryzuje dążenie do harmonii, umiejętność dostrzegania piękna w tym, co naturalnie nieidealne, a także troska o wygodę i funkcjonalność. Aby jak najpełniej dostosować wnętrze do potrzeb inwestorki, konieczne były zmiany w układzie deweloperskim. Po wyburzeniu ścian, dzielących przedpokój od salonu, powstała ponad 35-metrowa otwarta strefa dzienna. Jej sercem jest duży wypoczynek skierowany w stronę okna, a nie – jak to zwykle bywa – telewizora. Tuż za nim stanął wygodny stół jadalniany dla czterech osób.

Inwestorce zależało na tym, aby kuchnia nie zdominowała części dziennej. W związku z tym zespół postawił na czystą i minimalistyczną formę bez szafek wiszących. Aby nie zaburzać domowej harmonii, wszystkie sprzęty AGD zostały ukryte w zabudowach. Dzięki temu, iż udało się zmieścić pralkę i suszarkę w przedpokoju, łazienka stała się prawdziwym królestwem codziennych rytuałów, podczas których można zapomnieć o pracy i obowiązkach. Kojącą atmosferę w łazience tworzy faktura gresu Ceppo Di Gre-r, który swoim ciepłym wybarwieniem nawiązuje do reszty mieszkania.

Dekoracje w minimalistycznym wnętrzu – harmonia i umiar

Minimalizm nie musi oznaczać rezygnacji ze wszystkiego, co piękne. Warto jednak zachować umiar i postawić na przedmioty, które coś dla nas znaczą i wnoszą dodatkową jakość. W 52-metrowym mieszkaniu znalazły się starannie wyselekcjonowane dekoracje nawiązujące do japońskiej idei Wabi-Sabi oraz żywe rośliny. Rolę ozdób pełnią także lampy i wykonane na wymiar lustra w oszczędnych formach. Przyjemny klimat, którym wyróżnia się beżowa aranżacja w stylu japandi, doskonale dopełnia światło, wpadające do wnętrz przez drewniane żaluzje.

Najbardziej oszczędna i prosta pozostaje aranżacja sypialni. Aby umożliwić właścicielce efektywną regenerację i odpoczynek od nadmiaru bodźców, zrezygnowano w niej ze wszystkich zbędnych rozpraszaczy. Minimalistycznym formom mebli towarzyszą zmysłowe faktury tapicerki, zasłon i tekstyliów, dzięki czemu całość pozostaje ciepła i przytulna. W ten sposób pracowni TORGA udało się spełnić marzenie inwestorki o prywatnej oazie, w której można cieszyć się upragnionym spokojem, przyjemnością i życiową harmonią.

Projekt: TORGA Design Studio | torga.pl
Zdjęcia: Dariusz Jarząbek | dariuszjarzabek.pl

Idź do oryginalnego materiału