Co Jest Grane Festival to wyjątkowe wydarzenie nie tylko na mapie Warszawy, ale także całego kraju. Festiwal ma charakter pikniku muzycznego, a w tym roku – za sprawą projektu Women’s Voices Kolektyw – staje także murem za kobietami, zachęcając je do bycia sobą. W imię kobiecej wolności do bycia autentycznymi i życia w zgodzie z własnymi przekonaniami zaśpiewają najlepsze polskie artystki. Manifest ten poprzez swoją najnowszą limitowaną kolekcję BE SHERO wygłasza też marka Answear.LAB.
BE SHERO – bądź kobiecą bohaterką i idź śmiało przez życie!
Hasło „BE SHERO” to pochwała kobiecej mocy i niepoddawania się mimo przeciwności losu. Słowa te zachęcają do pozostawania sobą, bycia autentyczną i życia na własnych zasadach. Wskazują także, iż każda kobieta ma prawo stawiać granice i reagować, kiedy są one przekraczane. Jednocześnie sama nie zważa na opinię innych i płynie pod prąd, wbrew konwenansom czy przekonaniom najbliższych.
Nie bez powodu SHERO to innowacja językowa, która opisuje nowoczesną, świadomą i pewną siebie kobietę, która popularyzuje to spojrzenie na kobiecość także wśród innych. Wspieranie się w ramach kobiecych kręgów to także jedna z cech SHEROes. Nie bez powodu w słowie SHERO można odnaleźć dwa wyrazy – SHE (z ang. ona) i HERO (z ang. bohaterka lub bohater).
Odzwierciedlenie tych idei można znaleźć także w wypowiedzi Agnieszki Wojnickiej, Special Project Coordinator w Answear.com: „Każda kolekcja Answear.LAB to opowieść o kobietach. Za pośrednictwem mody poruszamy ważne tematy, inspirujemy i motywujemy. Tym razem, stając się częścią festiwalu kobiecych głosów, głośno i wyraźnie zachęcamy kobiety do wzięcia sprawy w swoje ręce i uwierzenia we własną moc. Kolekcja BE SHERO to pochwała niezależności, życia na własnych zasadach, kobiecej siły, dzięki której możemy zmieniać świat i działać, pozostając przy tym sobą”.
Answear.LAB głównym partnerem Co jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw 2023
Warszawski festiwal to w tym roku doskonała okazja do krzewienia idei bliskich marce Answear.LAB. Wspieranie kobiecej siły oraz zachęcanie pań do życia w zgodzie z sobą i swoimi wartościami będzie przyświecać ważnemu przedsięwzięciu, któremu przewodzi Paulina Przybysz. Poza nią na scenie w parku na terenie Ośrodka Wawelska pojawią się jeszcze Nosowska, Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel. Line-up uzupełniono o występy równie utalentowanych artystów – to Mrozu, Tymek, Sokół feat. Pono, Baranowski i Bedoes 2115.
Wszystkie koncerty odbędą się w miłej atmosferze rodzinnego pikniku na powitanie lata. Jak co roku, także w 2023 roku koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami, wydarzenia przeznaczone dla rodzin z dziećmi, a także strefa foodtracków. Swoją festiwalową strefę przygotował również Answear.LAB – a w niej moc atrakcji, np. fotobudka 360, możliwość wykonania zmywalnego tatuażu z wybranymi hasłami z kolekcji, efektowny widokowy taras, z którego zobaczysz festiwalową scenę. Marka wspólnie z Fundacją Feminoteka przygotowała także aktywację „Nie ma zgody na przemoc”, do której dołączyć będzie mógł każdy. Przedstawicielki Answear.LAB wezmą także udział w panelu dyskusyjnym „Dlaczego kobiety mają tak łatwo, iż aż tak trudno?”
Event odbędzie się w piątek i sobotę 16 i 17 czerwca w Warszawie, przy czym po raz pierwszy w parku na terenie Ośrodka Wawelska, czyli w dawnej Skrze.