Co wyniknie ze spotkania stylu klasycznego z nowoczesnym sznytem i jakością premium? O tym przekonasz się, odwiedzając 100-metrowy apartament w Katowicach. Wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o młodej inwestorce, która oczekiwała efektu „wow”. Marzenie właścicielki o luksusowej aranżacji spełnili Magdalena Moc-Kwiecień i Mateusz Moc, czyli rodzeństwo, które współpracuje pod szyldem Mocna Pracownia. Efekty sfotografował Piotr Król.
Czy elegancja zawsze musi być chłodna? – mieszkanie dla młodej kobiety
100-metrowy apartament w Katowicach został urządzony z myślą o młodej kobiecie. Właścicielka od początku miała sprecyzowane oczekiwania dotyczące estetyki i klimatu swojego nowego mieszkania. Marzyła o luksusowej aranżacji inspirowanej elegancją stylu klasycznego. Jednocześnie zależało jej na tym, aby mimo elementów stylizowanych, całość zachowała nowoczesny sznyt. Pragnęła również, aby wnętrze wyróżniało się spośród innych efektem „wow”. Po jasnym omówieniu swoich wyobrażeń w kwestii estetyki, inwestorka zostawiła architektom pole do popisu.
W odpowiedzi na oczekiwania właścicielki, Mateusz Moc i Magdalena Moc-Kwiecień zaproponowali staranną kompozycję faktur, form i zdobień. Inspiracji poszukiwali w wysmakowanym włoskim designie oraz ponadczasowym pięknie szlachetnych materiałów. Wybrana paleta wykończeń podyktowała kolorystykę, którą zdominowały klasyczne beże, brązy i biele. Dzięki ciepłym barwom natury, aranżacja stała się naprawdę przytulna. Efekt ten wcale nie pozbawił wnętrz elegancji – wręcz przeciwnie – sprawił, iż przebywanie w nich stało się prawdziwą przyjemnością.
100-metrowy apartament w Katowicach w aranżacji pełnej zmysłowych faktur
Architektom zależało na tym, aby w ramach stylu klasycznego, znaleźć miejsce na oryginalność. Tym, co wyróżnia projekt katowickiego mieszkania, spośród wielu innych wnętrz, są zaskakujące i często trudne połączenia materiałów wykończeniowych. Szczególnej uwagi domaga się spotkanie ciepłych i głębokich odcieni naturalnego drewna z wyrazistym rysunkiem jasnych płytek wielkoformatowych marki Florim. Architekci nie bali się również sięgnąć po szczyptę złota. Ryflowane fronty mebli z litego drewna ozdobiła złota inkrustacja.
Wszystkie ściany w mieszkaniu zostały wykończone nieoczywistymi fakturami. Jako towarzystwo dla drewnianych okładzin Mocna Pracownia zaproponowała tapety od Wall Time i Vinylpex. W aranżacji inspirowanej stylem klasycznym nie mogło również zabraknąć sztukaterii. Choć każdy zakątek mieszkania urzeka eleganckim charakterem, na wyróżnienie zasługuje łazienka, w której zastosowano manualnie tworzone płytki włoskiej marki Versace oraz armaturę Fima. Luksusowe wnętrze dopełniła odrobina granatu, który stał się świetnym tłem dla złotej biżuterii.
Luksus w nowoczesnym wydaniu – dbałość o najdrobniejsze detale
Pojęcie „luksusu” kryje w sobie znaczenie więcej niż tylko stylizowaną estetykę. To także wysoka jakość użytych materiałów oraz funkcjonalność skrojona idealnie na miarę indywidualnych potrzeb. Kierując się troską o wygodę użytkowniczki, Magdalena Moc-Kwiecień i Mateusz Moc, poświęcili wiele uwagi na dobór wyposażenia. Bazą stały się wykonane na wymiar zabudowy, dzięki którym udało się stworzyć imponującą strefę kuchenną, czy pojemną garderobę. Jako dopełnienie projektu zastosowano meble wolnostojące od IWC Home.
Kropką nad „i” całej aranżacji jest oprawa oświetleniowa. Wyselekcjonowane perełki od marek AQform i Artemide nie tylko zagwarantowały zróżnicowane punkty świetlne, ale też stały się swoistą biżuterią wnętrz. Eleganckim formom lamp towarzyszą liczne podświetlenia, które nadały wnętrzom nowoczesnego sznytu. Dzięki trosce duetu z Mocnej Pracowni o każdy najdrobniejszy detal udało się spełnić marzenie właścicielki o wnętrzu z efektem „wow”. 100-metrowy apartament w Katowicach stał się synonimem luksusu w eleganckim i współczesnym wydaniu.
Projekt: Mocna Pracownia | mocnapracownia.pl
Zdjęcia: Piotr Król
Zobacz również:
- Ten apartament na Żoliborzu to dowód, iż minimalizm może być przytulny
- 85-metrowy apartament w Krakowie – elegancja z nutą historycznego dziedzictwa