Ze względu na wysoką wilgotność panującą w łazienkach i wszechobecną wodę, która nie zawsze jest ścierana, na fugach często pojawia się nieestetyczny, ciemny nalot. To pleśń, która może niekorzystnie wpływać na zdrowie domowników. Jak się jej pozbyć bez użycia ostrej chemii? Z pomocą domowych trików nie pozostanie choćby ślad.
REKLAMA
Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów
Jak pozbyć się pleśni raz na zawsze? Zrób domowy okład
Sprytnym, niedrogim i skutecznym sposobem na pozbycie się pleśni z łazienki jest wykorzystanie płatków kosmetycznych. Nadadzą się do miejsc, gdzie możesz je bez problemu położyć, na przykład dookoła oparcia wanny. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć gumowe rękawiczki, następnie nasączyć waciki octem i przyłożyć do zanieczyszczonych miejsc. Najlepiej zabierz się za to przed snem i zostaw na całą noc, a rano pozbieraj, same fugi przetrzyj szczotką. Pleśń odejdzie jak za dotknięciem magicznej różdżki. Powierzchnia będzie zdezynfekowana i czysta.
Jak używać wacików kosmetycznych? Nie tylko do pielęgnacji Jak używać wacików kosmetycznych? Nie tylko do pielęgnacji. Fot. Archiwum prywatne
Jak usunąć pleśń z łazienki? Weź z apteczki
Ocet to oczywiście niejedyny produkt, który możesz wykorzystać w ten sam sposób. Identycznie zadziała najzwyklejsza woda utleniona. W przypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy, iż je spryskasz i zostawisz na 10-15 minut. Po tym czasie porządnie przetrzyj i opłucz.
OSTRZEŻENIE! Nie zapomnij, iż woda utleniona ma działanie delikatnie rozjaśniające. Z tego powodu zdecydowanie lepiej nie używać jej na ciemne fugi, gdyż może je odbarwić. Będą wyglądały nieestetycznie. Dlatego najpierw wykonaj test w mniej widocznym miejscu.
Czego nie lubi pleśń? O tym pamiętaj, a się nie pojawi
Domowe triki są niedrogie i skuteczne, ale zdecydowanie lepiej przeciwdziałać powstawaniu pleśni. Dlatego po każdej kąpieli pamiętaj o dokładnym wytarciu mokrych powierzchni i regularnym wietrzeniu pomieszczenia (zostawiaj otwarte drzwi). Oprócz tego możesz przygotować domowy pochłaniacz (wystarczy miseczka z ryżem lub solą) oraz wykorzystać rośliny, które działają w podobny sposób. Będą to m.in. bluszcz, paproć czy skrzydłokwiat.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.