Żabka wdraża „Bezpieczny Start” – program dla początkujących przedsiębiorców

agencja-informacyjna.com 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Bezpieczny Start


Agencja Informacyjna: Żabka – największa sieć sklepów pierwszej potrzeby – przygotowała nowy, bardzo ciekawy, program „Bezpieczny Start”. Jest on adresowany do osób, które rozważają otworzenie własnej działalności handlowej. Celem programu „Bezpieczny Start” jest przygotowanie ich do sprawnego i świadomego przygotowania do aktywności biznesowej oraz umożliwienie im zdobycia kompetencji, potrzebnych przy prowadzeniu przedsiębiorstwa.

Spis treści

Jak sprawdzić się wprowadzeniu własnej działalności handlowej?
Ile trwa program „Bezpieczny Start”, przygotowany przez sieć Żabka?
Dlaczego warto wziąć udział w programie „Bezpieczny Start”, przygotowanym przez sieć Żabka?
Jak się zgłosić do programu „Bezpieczny Start”, przygotowanego przez sieć Żabka?
Co zyskują fraczyzobiorcy sieci Żabka?
Co to jest modern convenience
Co to jest Żabka?
Co to jest Żabka Polska?
Co to jest Żabka Future?
Co to jest Żabka International?
Jakie inne podmioty są w Grupie Żabka?
Jakie są cele Grupy Żabka?

Jak sprawdzić się wprowadzeniu własnej działalności handlowej?

Program „Bezpieczny Start”, przygotowany przez sieć Żabka, największą sieć sklepów typu modern convenience , to bardzo interesująca okazja dla osób, które chcą sprawdzić się wprowadzeniu własnej działalności handlowej. Będą oni mieli także okazję przekonać się o możliwościach i korzyściach działania w ramach sieci franczyzowej. Uczestniczący w programie „Bezpieczny Start”, przygotowany przez sieć Żabka, będą mogli pozyskać praktyczne doświadczenie i interesujące umiejętności, w rzeczywistości warunkach rynkowych. Nowa propozycja Żabki może być wstępem do rozwijania kompetencji z zakresu przedsiębiorczości oraz pierwszym krokiem do długofalowej współpracy z siecią.

„Uczestnicy programu „Bezpieczny Start”, przygotowanego przez sieć Żabka, pracują za kasą, obsługują klientów, przyjmują dostawy produktów, poznają systemy informatyczne i etykietowania. Dzięki temu zdobywają wiedzę oraz doświadczenie, które zdecydowanie pomaga w prowadzeniu własnego biznesu lub w procesie dołączenia do sieci franczyzowej.” – Twierdzi Agnieszka Jałowietzki – franczyzobiorczyni i trenerka Żabki.

Ile trwa program „Bezpieczny Start”, przygotowany przez sieć Żabka?

Program „Bezpieczny Start””, przygotowany przez sieć Żabka, trwa od 2 do 4 tygodni. W tym okresie uczestnicy poznają realia pracy franczyzobiorcy, co pozwala na lepsze przygotowanie w przyszłości, do podjęcia współpracy z siecią. Zdobywanie praktycznej wiedzy i doświadczenia w sklepie franczyzobiorcy-trenera pozwala im na dogłębne zrozumienie procesów franczyzowych.

Dzięki temu, po ukończeniu programu „Bezpieczny Start”, przygotowanego przez sieć Żabka,, mogą sprawniej kontynuować proces rekrutacji do sieci, uczestnicząc w szkoleniu zakończonym egzaminem i otworzyć swoją działalność pod firmą „Żabka”. Dodatkowym wsparciem dla przyszłych przedsiębiorców jest ich indywidualny opiekun, czyli partner do spraw szkoleń. Nawiązanie współpracy franczyzowej, z siecią Żabka, możliwe jest dopiero po zakończeniu, z sukcesem, pełnego szkolenia dla kandydatów na franczyzobiorcę.

Dlaczego warto wziąć udział w programie „Bezpieczny Start”, przygotowanym przez sieć Żabka?

Uczestnicy programu „Bezpieczny Start”, przygotowanego przez sieć Żabka, mają zapewnione:

  1. Szansa do zdobycie praktycznego doświadczenie: uczestnicy poznają od podstaw, jak prowadzić sklep, zarządzać personelem i obsługiwać klientów.
  2. Pozyskanie wiedzy biznesowej: program „Bezpieczny Start”, przygotowany przez sieć Żabka, umożliwia zdobycie wiedzy na temat franczyzy, marketingu oraz finansów.
  3. Wsparcie opiekunów: uczestnicy będą mieli dostęp do doświadczonych praktyków i trenerów, którzy pomogą im zrozumieć zawiłości prowadzenia biznesu.
  4. Bezpieczny start własnego biznesu: zdobyte doświadczenie ułatwia start w świecie przedsiębiorczości.

Jak się zgłosić do programu „Bezpieczny Start”, przygotowanego przez sieć Żabka?

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w programie „Bezpieczny Start”, przygotowanym przez sieć Żabka, mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Żabki: https://www.zabka.pl/bezpieczny-start. Sieć wraz z osobą aplikującą do programu wspólnie określą sklep franczyzobiorcy-trenera, który będzie najbardziej optymalny pod kątem adresu zamieszkania zgłaszającego. To wyjątkowa szansa na rozwój zawodowy i zdobycie unikalnych umiejętności pod okiem specjalistów.

„Nie miałam wcześniej doświadczenia w handlu i branży spożywczej, dlatego z własnej perspektywy uważam, iż program „Bezpieczny Start”, przygotowany przez sieć Żabka, jest znakomitym rozwiązaniem, dla osób, które nie miały dotychczas nie miały okazji prowadzenia własnego biznesu. jeżeli ktoś myśli o założeniu własnej działalności, to teraz ma wygodną i bezpieczną szansę przekonać się, jak w praktyce wygląda zarządzanie sklepem i zespołem.”– Uważa Martyna Strugała – uczestniczka pilotażowego programu, która niespełna 3 miesiące temu została franczyzobiorczynią sieci Żabka.

Co zyskują fraczyzobiorcy sieci Żabka?

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy zdecydują się przystąpić do sieci Żabka, otrzymają gotowy lokal wyposażony w potrzebny sprzęt, systemy informatyczne czy meble. Od początku będą także mieli dostęp do wsparcia merytorycznego, serwisowego i technologicznego, w tym nowoczesnych narzędzi, takich jak aplikacje Optiplan i Cyberstore, które ułatwiają zarządzanie sklepem. Otrzymają także pakiet potrzebnych szkoleń wprowadzających i opiekę partnera do spraw sprzedaży na cały okres współpracy. W 2024 roku ponad 86 proc. franczyzobiorców Żabki osiągnęło przychód miesięczny 27.000 zł lub więcej. Program „Bezpieczny Start” to doskonały sposób na start własnego biznesu oraz inwestycja w przyszłość.

Co to jest modern convenience

Modern convenience to anglojęzyczny termin odnoszący do współczesnej wygody. Używa się go się w węższym znaczeniu w przypadkach małych sklepów, zwykle położony w dzielnicach mieszkaniowych miast albo w innych dogodnych i często odwiedzanych punktach, handlujący głównie towarami na bieżące potrzeby. Są to przede wszystkim gotowe, konfekcjonowane produkty spożywcze i napoje (mrożonki, konserwy, paczkowane wędliny i sery, lody, alkohole itp.), środki czystości osobistej i gospodarczej, gazety, papierosy, zapałki, baterie itp. Czasami też np. losy na loterie. W przypadku punktów Żabka to również bankomat, kawiarnia, mała gastronomia czy poczta. To minicentrum usługowo-handlowe, w którym klienci mogą dokonać szybkich, zakupów w pobliżu domu czy miejsca pracy oraz napić się dobrej kawy z ekspresu, zjeść smaczną, ciepła i pożywną przekąskę lub odebrać paczkę.

Co to jest Żabka?

Grupa Żabka powstała na początku 2021 roku. Składa się z trzech podstawowych jednostek biznesowych: Żabka Polska, Żabka Future i Żabka International, które są wspierane przez Przywództwo Strategiczne, definiujące strategię i rozwój Grupy, strategię personalną i finansową oraz odpowiadające za synergię procesów w ramach Grupy.

Co to jest Żabka Polska?

Żabka Polska koncentruje się na działalności detalicznej i odpowiada głównie za operacyjne i handlowe aspekty działalności Grupy, w tym zarządzanie i rozwój nowoczesnej sieci placówek stacjonarnych typu modern convenience oraz ogólnopolskiej sieci logistycznej Grupy.

Co to jest Żabka Future?

Żabka Future odpowiada za przyśpieszenie tworzenia cyfrowego ekosystemu convenience z synergiami pomiędzy jego częściami oraz zapewnienie optymalnej technologii do wielokierunkowego rozwoju Grupy.

Co to jest Żabka International?

Żabka International odpowiada za realizację ekspansji zagranicznej Grupy.

Jakie inne podmioty są w Grupie Żabka?

W skład Grupy Żabka wchodzą także firma Maczfit, lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oraz Dietly.pl, wiodąca platforma e-commerce w tym segmencie.

Jakie są cele Grupy Żabka?

Celem Grupy Żabka jest tworzenie i łączenie wygodnych i odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze moder convenience, które ułatwiają klientom codzienne życie. Działania w obszarze odpowiedzialności Grupa Żabka rozwija w sposób strategiczny, integrując czynniki środowiskowe, społeczne i z obszaru ładu korporacyjnego (z ang. ESG) ze strategią biznesową. W ramach strategii odpowiedzialności Grupa Żabka podjęła się zobowiązań m.in. w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, wzmacniającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz cyrkularności i dekarbonizacji.

Dziękujemy, za przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji na stronie. Agencja Informacyjna

AI, Gospodarka /DEC/ 21.08.2024, ilustracje materiały prasowe

Idź do oryginalnego materiału