Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mokrsku zaprosiła w niedzielę na festyn „Bezpieczne wakacje”. Zadbano o wiele atrakcji, przygotowano pokazy i warsztaty dla dzieci. Nie zabrakło również przestrzeni na profilaktykę.
Cały czas rozwijamy projekt dotyczący bajki profilaktycznej, dzieci najpierw pisały bajkę, następnie robiły ilustracje do tej bajki, w tym roku klasy IV, V i VI robiły komiks. To komiksy do bajki profilaktycznej, które zawierają interesujące treści, dzieci utrwaliły sobie adekwatne postawy, rozwiązywania problemów między rówieśnikami. Piękne prace. Przewodnicząca jury, plastyk z wykształcenia, oceniła prace bardzo dobrze, psycholog, który był w jury ocenił, iż sens w tych bajkach został fajnie przedstawiony. Przede wszystkim cieszę się, iż jest tylu rodziców i bawią się wspólnie z dziećmi. Mamy euro bungee, była piana party, są dmuchańce, są kucyki, strzelnica, malowanie twarzy, mamy animatora do zabaw. Są różne lody, fajne potrawy przygotowane przez KGW, są food trucki. Są lemoniady, a przede wszystkim mamy przepiękną pogodę.
– mówiła Elżbieta Wyrembak, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mokrsku.
Posłuchaj więcej:
























































![Piknik świętojański w Parku Centralnym rozpoczęty. Będą też występy i widowisko inspirowane dawnymi zwyczajami słowiańskimi [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Piknik-Swietojanski-2026.06.26-44.jpg)
![Krakowianie zaczną walczyć z otyłością? „Ten temat okazał się hitem” [ZDJĘCIA]](https://krknews.pl/wp-content/uploads/2026/06/731093926_1339069124216036_4640208933934401464_n-603x576.jpg)





