Z psem do sanatorium? Wcale nie musisz zostawiać pupila w domu. Do tych miejsc zabierzesz go ze sobą

gazeta.pl 14 godzin temu
Zdjęcie: Czy do sanatorium można z psem?, Fot. Wojciech Kardas / Agencja Wyborcza.pl; istock/@IRYNA KAZLOVA


Czy do sanatorium można zabrać psa? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które wybiera się na turnus rehabilitacyjny, ale nie ma, z kim zostawić czworonoga. Okazuje się, iż do kilku uzdrowisk pupila można zabrać ze sobą.
Znalezienie odpowiedniego opiekuna to nie lada wyzwanie. Niektórzy boją się zostawiać pupila w obcych rękach i często rezygnują z wyjazdu lub szukają miejsc, gdzie zwierzęta są akceptowane. I o ile w hotelach czy pensjonatach raczej nie ma z tym problemu, kłopoty zaczynają się, kiedy właściciel chciałby wyjechać do sanatorium. Czy do uzdrowiska można zabrać psa lub kota? Wyjaśniamy.


REKLAMA


Zobacz wideo Nikodem Rozbicki o swoim podejściu do piesków. Czy jest psim tatą?


Gdzie do sanatorium z psem? Oto lista miejsc, które akceptują zwierzęta
Sanatoria różnią się od zwykłych hoteli, a celem pobytu w takim miejscu jest podreperowanie zdrowia. Co jednak zrobić ze zwierzakiem, jeżeli chcemy wybrać się do uzdrowiska? Okazuje się, iż do prywatnych placówek pupil może jechać z nami. Redakcja portalu silver.lelum.pl przyjrzała się jakiś czas temu 30 najpopularniejszym miastom uzdrowiskowym. Wyniki badania okazały się zaskakujące, bo w każdym z nich znalazło się przynajmniej jedno, które przyjęłoby kuracjusza ze zwierzęciem.


Pies w samochodzie istock/@EyeEm Mobile GmbH


Zobacz też: Przy lubelskim lotnisku biegał... struś. Interweniowała policja. "Wystarczyło nie domknąć furtki"
Ośrodki uzdrowiskowe mają ograniczoną liczbę pokoi, do których można przyjechać z czworonogiem, dlatego pobyt warto zarezerwować wcześniej. W których miastach można jechać do sanatorium z psem lub kotem? Oto lista:


Augustów,
Kołobrzeg,
Lądek-Zdrój,
Łeba,
Stegna,
Sopot,
Świnoujście,
Szczawno-Zdrój,
Władysławowo,
Ciechocinek-Zdrój,
Nałęczów,
Polanica-Zdrój,
Świeradów-Zdrój,
Ustroń.


Należy jednak pamiętać, iż pobyt zwierzaka nie jest darmowy. Koszt za dobę waha się od 20 do 120 zł za dobę. Często pobierana jest także kaucja na poczet ewentualnych zniszczeń i szkód.


Sanatorium na NFZ a pies. Są sytuacje, kiedy zwierzaka można wziąć ze sobą
Czy w przypadku sanatoriów na NFZ pobyt z pupilem jest niemożliwy? Nie do końca. Większość publicznych ośrodków wyklucza taką opcję, ale jest pewien wyjątek. Chodzi o psa przewodnika lub psa asystującego. Zanim jednak spakujemy walizkę, warto zadzwonić do danego ośrodka, aby poinformować personel o obecności czworonoga. Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Idź do oryginalnego materiału