Już od 29 kwietnia br. pasażerowie korzystający z aplikacji PKP Intercity mogą kupić bilet kolejowy oraz na komunikację miejską w stolicy za jednym kliknięciem. Nową funkcję ogłoszono dzień wcześniej podczas konferencji prasowej na Dworcu Centralnym w Warszawie. Przewoźnik kolejowy jest pierwszym w Polsce, który zintegrował zakup biletu miejskiego ze swoim systemem. Do tej pory podróżni musieli osobno nabywać karnety ZTM, co bywało uciążliwe, szczególnie dla osób nieznających systemu warszawskiego transportu publicznego.
REKLAMA
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?
Co to jest bilet łączony? Nowoczesne rozwiązanie dla podróżnych
By skorzystać z opcji łączonej, podczas zakupu biletu kolejowego do lub z Warszawy wystarczy zaznaczyć opcję przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP). Za jedyne 2 zł więcej podróżni mogą przemieszczać się metrem, tramwajami, autobusami oraz pociągami SKM w pierwszej strefie biletowej ZTM. Uprawnienie do korzystania z komunikacji miejskiej jest ważne przez 12 godzin przed odjazdem pociągu lub po jego przyjeździe do stolicy. Standardowy bilet 75-minutowy ZTM kosztuje 4,40 zł, więc korzystając z opcji łączonej, pasażer płaci mniej.
Jak skasować bilet w Warszawie? Prosta metoda na aktywację
Aktywacja biletu miejskiego jest intuicyjna i szybka. Po wejściu do tramwaju, autobusu lub pociągu SKM należy zeskanować kod QR umieszczony na naklejkach w pojeździe dzięki aplikacji PKP Intercity. W przypadku podróży metrem kod należy przeskanować przed bramkami wejściowymi. Bilet jest istotny przez 75 minut, a narzędzie wyświetla pasek postępu wskazujący czas ważności. W razie kontroli wystarczy pokazać go bezpośrednio z aplikacji. Uważasz, iż inne miasta powinny wprowadzić podobny bilet łączony? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.