WYŻSZY POZIOM TRUDNOŚCI. SOKÓŁ-MAZUR 2:2

ostrodanews.pl 3 tygodni temu

W czwartej kolejce IV Ligi, Sokół Ostróda podejmował na własnym boisku Mazura Ełk. Spotkanie było zacięte i pokazało, iż rywalizacja na tym poziomie rozgrywek będzie o wiele trudniejsza niż w okręgówce.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla gospodarzy. Już w 17. minucie, Sokół Ostróda objął prowadzenie po golu Liberackiego. Niestety, euforia przyjezdnych nie trwała długo. Zaledwie dwie minuty później, Mazur Ełk odpowiedział i doprowadził do wyrównania, ustanawiając wynik na 1:1.

Gospodarze nie zatrzymali się na jednym golu i w 28. minucie zdobyli drugą bramkę, wychodząc na prowadzenie 2:1. Sokół Ostróda znalazł się w trudnej sytuacji, jednak nie zamierzał poddawać meczu bez walki.

Determinacja gości przyniosła efekt dopiero w 82. minucie, kiedy Igor Koć strzelił wyrównującego gola, zapewniając Sokołowi cenny punkt. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Ten wynik pokazuje, iż dla Sokoła Ostróda IV Liga będzie trudnym wyzwaniem. Po czterech kolejkach Sokół znajduje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Na czele tabeli znajduje się Start Nidzica, który zgromadził komplet punktów. Tuż za nim plasuje się Mamry Giżycko, które mają 9 punktów. Sokół musi poprawić swoją grę, aby włączyć się do walki o najwyższe lokaty w lidze.

Sokół: Sikora, Liberacki, Musiński, Gajewski, Śnieżawski, Czerwonka, Nowicki, Pieczarka, Kowalski, Szymański, Koć.