Wyjątkowa wystawa otwarta w Warszawie. "Czułam się, jakbyśmy podróżowali w czasie"

g.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta


Miłośnicy historii, morskich przygód oraz kinematografii mają niepowtarzalną okazję do odbycia wirtualnej podróży na pokładzie legendarnego Titanica. W Soho Art Centre w Warszawie została otwarta długo wyczekiwana wystawa, dzięki której każdy odwiedzający może poczuć się jak pasażer tego słynnego statku.
Po spektakularnym lecie pełnym kulturalnych wydarzeń Warszawa nie zwalnia tempa, oferując mieszkańcom i turystom bogatą paletę wydarzeń. Od 1 września można odwiedzać Soho Art Centre, gdzie czeka ekspozycja "TITANIC: The Artifact Exhibition". Wystawa, otwarta aż do 31 grudnia, pozwala uczestnikom poczuć się, jakby byli pasażerami legendarnego statku, który zapisał się w historii nie tylko przez swoją tragiczną podróż, ale także przez fascynującą opowieść.


REKLAMA


Zobacz wideo Nakręcili inne zakończenie "Titanica". Aktor cieszył się, iż Cameron tej sceny nie użył


Wystawa Titanic: Warszawa zaprasza na niezwykłą ekspozycję
Soho Art Center, mieszczące się przy ulicy Mińskiej 63 w Warszawie, zaprasza na niezwykłą wystawę zatytułowaną "TITANIC: The Artifact Exhibition". Ekspozycja, która przyjechała do stolicy prosto z Muzeum Nauki w Pittsburghu (USA), do tej pory przyciągnęła ponad 35 milionów widzów na całym świecie.


To edukacyjne i intrygujące przeżycie dla osób w każdym wieku, przedstawiające niezwykłą historię największego i najwspanialszego statku pasażerskiego ówczesnego świata. Zanurz się w fascynującą opowieść o Titanic’u i odkryj jego niezwykłą historię na nowo


- możemy przeczytać na stronie titanic.pl, która poświęcona została wystawie. Na przestrzeni 1500 mkw, zwiedzający mogą podziwiać ponad 160 autentycznych artefaktów wydobytych z głębin Północnego Atlantyku, na którego dnie spoczywa Titanic. Niektóre skarby – takie jak jedyny na świecie zachowany cherubin z drewnianych schodów statku czy imponujące stalowe drzwi, przez które podróżni wchodzili na pokład - prezentowane są w Europie po raz pierwszy. Wiernie zrekonstruowane pokoje i korytarze pozwolą odwiedzającym poznać poruszające, prawdziwe historie pasażerów, którzy na zawsze zapisali się w historii rejsu RMS Titanic. Ta ekspozycja to zaproszenie do niezwykłej podróży w czasie, która ożywia przeszłość w sposób, jaki dotąd nie był widziany.


Titanic: Historia tragicznego rejsu. Statek, który miał być klejnotem brytyjskiej floty
10 kwietnia 1912 roku, RMS Titanic wypłynął z Southampton w Anglii, zmierzając do Nowego Jorku (USA). Był to statek niezwykły, który sławę zdobył jeszcze przed swoim pierwszym rejsem. Klejnot brytyjskiej floty pasażerskiej. W nocy, 14 kwietnia o godzinie 23:40 Titanic zderzył się z górą lodową, co spowodowało jego zatonięcia zaledwie 2 godziny i 40 minut później. Życie straciło prawie 1500 osób. Ta niezapomniana katastrofa, która przeszła do historii, wstrząsnęła światem i na zawsze pozostawiła swoje piętno w sercach i umysłach ludzi. Na głębokości 3800 metrów na dnie Północnego Atlantyku, gdzie spoczywają szczątki statku, znalazły się rozproszone osobiste przedmioty pasażerów i elementy wyposażenia, które dzisiaj można oglądać na wystawie 'TITANIC: The Artifact Exhibition". Wśród ponad 160 oryginalnych eksponatów prezentowane są między innymi: biżuteria, zegarki, walizki, listy i inne osobiste artefakty, które przybliżają indywidualne historie osób podróżujących tym nieszczęsnym rejsem. Można tu również zobaczyć autentyczne fragmenty statku, w tym stanowisko sterowania, okno z oficerskiej kajuty czy telegraf. Te unikalne przedmioty były wydobywane z wraku od lat 80. XX wieku przez współorganizatora wystawy, RMS Titanic, Inc. – jedyną instytucję autoryzowaną do wydobywania i konserwacji artefaktów z Titanica.


Ta wystawa to prawdziwe arcydzieło! Czułam się, jakbyśmy podróżowali w czasie, a towarzyszące mi emocje były absolutnie niezapomniane


- piszą osoby, które już miały okazję zobaczyć wystawę.


Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału