Wybieramy najlepszą opalarkę – ranking 2024 [TOP7]

zestawienie.pl 7 miesięcy temu

Do czego przyda się opalarka?

Opalarka to uniwersalny sprzęt, który przydaje się przy wielu pracach w domu czy warsztacie. Możemy wykorzystać takie narzędzie do:

  • usuwania powłok lakierniczych,
  • do montażu instalacji hydraulicznych,
  • do montażu folii na szybach,
  • do odmrażania rur,
  • do osuszania farb i lakierów.

Nie każdy sprzęt nada się jednak do wszystkich tych czynności. Jak wybrać najlepszą, najbardziej uniwersalną opalarkę spośród wszystkich modelów dostępnych w sklepach internetowych?

Opalarka ranking

Opalarka to niezwykle praktyczny produkt, który naprawdę warto mieć w swoim domu. Wybierz z nami najlepszy model!

Zajrzyj także do:

  • rankingu polerek samochodowych
  • rankingu pistoletów na klej
  • rankingu wkrętarek akumulatorowych

1. Makita HG6031VK



Sprawdź cenę

MAKITA model HG6031VK to sprzęt o mocy 1800 W, ważący jedynie 0,67 kg. Produkt wyposażono w pokrętło do ustawiania mocy grzewczej na 9 poziomach, w zakresie od 50 do 600 stopni Celsjusza. Sprzęt pozwala regulować także przepływ powietrza w przedziale od 250 do 500 l/min.

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z wieloma akcesoriami, spakowanymi w poręczną walizeczkę. Produkt posiada termostat, chroniący go przed przegrzaniem. Ma też ergonomiczną, antypoślizgową rękojeść. Odpowiednio wyprofilowana konstrukcja pozwala odstawić go na bok, kiedy nie jest akurat potrzebny. Dodatkowym atutem jest fakt, iż silnik opalarki umiejscowiono pod kątem prostym względem strumienia powietrza, co zabezpiecza go przed zanieczyszczeniami.

W zestawie z produktem otrzymujemy: dyszę ochronną do szkła, dyszę szrokorowkową, dyszę reflektorową i dyszę redukcyjną.

Zalety: Wady:
+ Posiada opcję ustawienia temperatury i prędkości nadmuchu. – Ma dosyć wysoką cenę.
+ Jest solidnie wykonana.
+ Ma wysoką moc.
+ Jest sprzedawana z walizką i akcesoriami w zestawie.

2. Black&Decker KX1650



Sprawdź cenę

BLACK & DECKER KX1650 to lekkie i kompaktowe urządzenie z wygodnym uchwytem. Produkt waży zaledwie 0,6 kg, dlatego nie sprawia dyskomfortu choćby podczas długotrwałej pracy. Sprzęt można odstawić stabilnie na twardym podłożu, a także używać oburącz.

Model posiada prosty przycisk do ustawiania temperatury, a także dwa ustawienia mocy grzania i przepływu powietrza. Dysponuje mocą 1750 W. Oferuje zakres regulacji temperatury w przedziale od 460 do 600 stopni Celsjusza oraz regulowany wydatek powietrza w zakresie od 570 do 740 litrów na minutę.

Produkt wyposażono w długi kabel zasilający i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Zalety: Wady:
+ Ma doskonały stosunek jakości do ceny. – Nie posiada funkcji chłodzenia.
+ Sprawdza się przy zastosowaniach amatorskich.
+ Posiada regulację temperatury.
+ Jest bardzo lekka.

3. Stanley FME670K



Sprawdź cenę

STANLEY FME670K to narzędzie o mocy 2000 W, wyposażone w 2-stopniową regulację o szerokim zakresie. Produkt posiada podwójny zabezpieczający system auto wyłączenia i praktyczny 4-metrowy przewód zasilający. Rękojeść modelu została ogumowana, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo obsługi.

Produkt sprzedawany jest w zestawie ze stożkiem redukującym, skrobakami, dyszą reflektorową, dyszą szeroką, dyszą chroniącą szkło oraz walizką do transportu i przechowywania. Model waży 0,94 kg. Oferuje użytkownikowi dwa biegi: pierwszy o przepływie powietrza 300 l/min i zakresie temperatur 50°C – 450 °C oraz drugi o przepływie 550 l/m i zakresie temperatur 70°C – 600°C.

Zalety: Wady:
+ Ma wysoką moc. – Oferuje słabej jakości akcesoria.
+ Jest sprzedawana z wieloma akcesoriami w zestawie.
+ Pozwala dostosować temperaturę do rodzaju prac.
+ Jest cicha i nie nagrzewa się podczas pracy.

4. Ryobi EHG2020LCD



Sprawdź cenę

RYOBI EHG2020 to elektronarzędzie o wadze 0,9 kg, wyposażone w zintegrowany hak do zawieszania. Produkt posiada silnik o mocy 2000 W. Dzięki czujnikowi został zabezpieczony przed przegrzaniem, natomiast wbudowany wyświetlacz LCD ułatwia jego obsługę, pokazując aktualny stan temperatury. Sprzęt oferuje także funkcję Livetool Indicator, czyli niebieską diodę, informującą o podłączeniu narzędzia do sieci.

RYOBI EHG2020 posiada dwa tryby pracy, pozwalające dostosować temperaturę w zakresie od 60 do 650 stopni, a przepływ powietrza w zakresie od 250 do 500 l/min. Produkt wyposażono w ogumowaną rękojeść, zapewniającą pewny chwyt. Model jest sprzedawany w zestawie z walizką, czterema dyszami i zgarniakiem.

Zalety: Wady:
+ Posiada praktyczny wyświetlacz. – Nie ma funkcji chłodzenia.
+ Umożliwia dostosowanie temperatury i prędkości przepływu powietrza do potrzeb.
+ Jest solidnie wykonana.
+ Ma korzystną cenę.

5. Steinel HL 1920 E 352103



Sprawdź cenę

Steinel, model HL 1920 E to sprzęt o mocy 2000 W, oferujący płynne nastawianie temperatury na 9 poziomach dzięki pokrętła. Dmuchawa sprzętu posiada przełącznik 3-stopniowy. Produkt wyposażono w bezpiecznik termiczny i uchwyt do zawieszenia.

Model wyróżnia się zastosowaniem funkcji nadmuchu zimnego powietrza do szybszego studzenia dyszy i grzałki. Elektronarzędzie dysponuje opcją ustawienia temperatury w przedziale od 80 do 600 stopni Celsjusza. Sprzęt da się obsługiwać jedną ręką.

Zalety: Wady:
+ Jest solidnie wykonana. – Jest nieco cięższa niż pozostałe modele (1,1 kg).
+ Posiada różne opcje ustawienia temperatury.
+ Oferuje funkcję chłodzenia.
+ Jest wytrzymała i łatwa w obsłudze.

6. Bosch Easy Heat 500 06032A6020



Sprawdź cenę

Opalarka BOSCH EasyHeat 500 06032A6020 to produkt o wyjątkowo niskiej wadze 0,47 kg. Model dysponuje mocą 2000 W. Posiada prosty interfejs obsługowy z ikonami ustawienia temperatury. Jego atutem jest też gumowana, antypoślizgowa powierzchnia tylna, gwarantująca pewny chwyt.

Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z różnymi dyszami, co zwiększa jego funkcjonalność. Oferuje możliwość ustawienia temperatury w zakresie od 300 do 500 stopni Celsjusza oraz możliwość ustawienia prędkości przepływu powietrza na poziomie od 240 do 450 litrów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Jest wyjątkowo lekka. – Nie ma funkcji chłodzenia
+ Pozwala regulować temperaturę i prędkość nawiewu. – Nie ma zbyt wysokiej mocy (rozgrzewa się do 500 stopni).
+ Jest sprzedawana w zestawie z akcesoriami.
+ Ma przystępną cenę.

7. Einhell TH-HA 2000/1 4520179



Sprawdź cenę

EINHELL TH-HA 2000-1 to sprzęt o wadze 1,43 kg, a przy tym kompaktowy i ergonomiczny. Model dysponuje mocą 2000 W. Posiada dwustopniowy wybór temperatury w zakresie od 350 do 550 stopni Celsjusza. Został zabezpieczony przed przegrzaniem.

Produkt jest sprzedawany w zestawie z takimi akcesoriami, jak dysza rozpylająca, szerokokątna, redukująca i reflektorowa, a także ze zdzierakiem do farb i walizką narzędziową. Jego prędkość przepływu powietrza może zostać ustawiona w przedziale od 300 do 500 litrów na minutę.

Zalety: Wady:
+ Ma dużą moc. – Ma tylko dwa ustawienia temperatury.
+ Jest niedroga. – Jest dosyć ciężka (w porównaniu do innych modelów).
+ Pozwala na wybór temperatury pracy.
+ Jest poręczna.

Na co zwrócić uwagę, wybierając opalarkę?

Opalarki to proste urządzenia generujące gorące powietrze. Zbudowane są ze spiral grzejnych, turbin i dysz wylotowych. Niekiedy producenci wyposażają je także w wyświetlacze LCD, uławiające kontrolowanie parametrów pracy. Wszystko to „zapakowane” jest w obudowę z tworzywa sztucznego, która nie powinna się nagrzewać. Cena takich produktów uzależniona jest przede wszystkim od jakości użytych materiałów i staranności wykonania sprzętu. Im solidniejszy model, tym dłużej nam posłuży.

Przy wyborze idealnej opalarki, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • moc – im wyższa, tym szybciej sprzęt się rozgrzewa, wyższe osiąga temperatury i dłużej może pracować,
  • możliwość ustawienia wybranej temperatury i prędkości nadmuchu – im więcej poziomów do wyboru, tym większe możliwości wykorzystania sprzętu (innej temperatury używa się do usuwania starych powłok lakierniczych, a innej do suszenia świeżej farby); najlepiej jeżeli produkt oferuje płynną regulację temperatury (wielostopniową),
  • zakres temperatury pracy – ponownie: im większy, tym lepiej, bowiem do suszenia nowych powłok malarskich wykorzystamy niską temperaturę, a do usunięcia starego lakieru musimy użyć temperatury bardzo wysokiej.

Nie bez znaczenia będą także inne cechy sprzętu, jak waga, ergonomiczna konstrukcja, długi przewód zasilający czy akcesoria, w tym dysze o różnym przeznaczeniu i praktyczna walizka do transportu i przechowywania.

Opalarka opinie

Napisz nam w komentarzu lub daj znać na facebooku, co sądzisz o naszym zestawieniu

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

Idź do oryginalnego materiału