Wybieramy najlepszą kuchenkę nastawną – ranking 2024 [TOP6]

zestawienie.pl 1 rok temu

Kuchenka nastawna – kiedy się sprawdza?

Kuchenka nastawna to sprzęt kuchenny, który nie wymaga montażu. Urządzenie można postawić na blacie kuchennym, podłączyć do źródła zasilania i od razu przystąpić do gotowania. Z tego względu kuchenka nastawna sprawdza się także jako przenośny sprzęt AGD, czyli kuchenka turystyczna.

Na kuchenkę nastawną warto zdecydować się, gdy:
– nie możemy zainstalować w kuchni płyty w zabudowie,
– nie mamy miejsca na kuchnię wolnostojącą,
– szukamy rozwiązania tymczasowego,
– potrzebujemy kuchenki dodatkowej/awaryjnej.

Ranking kuchenek nastawnych

Kuchenki nastawne są dostępne w większości sklepów ze sprzętami RTV i AGD, a ich wybór jest naprawdę duży. Z tego względu nasz ranking przedstawia tylko część godnych uwagi sprzętów, które warto porównać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne typy kuchenek!

Poznaj także:

  • ranking kuchenek turystycznych
  • ranking kuchenek turystycznych gazowych
  • ranking kuchenek turystycznych na kartusze
  • ranking kuchenek turystycznych elektrycznych

1. Camry CR 6510



Sprawdź cenę

Camry CR6510 to kuchenka jednopalnikowa elektryczna, która sprawdza się w domu jako kuchenka nastawna, a w podróży jako kuchenka przenośna (turystyczna). Sprzęt dysponuje mocą 1500 W. Oferuje płynną regulację temperatury na 5 poziomach.

Urządzenie posiada płytę grzejną o średnicy 18,5 cm. Jego wymiary wynoszą 24 x 24 cm. Sprzęt wyposażono w nóżki antypoślizgowe i lampkę kontrolną stanu pracy. Jego obudowa została wykonana ze stali.

Zalety: Wady:
+ Ma niską cenę. – Posiada tylko jedno pole grzejne.
+ Jest solidnie wykonana i łatwa w czyszczeniu.
+ Jest stabilna.
+ Dobrze się prezentuje.

2. ELECTRO-LINE 102W



Sprawdź cenę

ELECTRO-LINE 102W to urządzenie z żeliwnymi płytami o średnicy 15,5 oraz 18,8 cm. Sprzęt dysponuje mocą 2500 W. Posiada termostat i termiczny wyłącznik zasilania. Może pochwalić się także sygnalizacją świetlną trybu pracy.

Wymiary produktu wynoszą 27,9 x 46,7 x 8,7 cm. Urządzenie wykonano ze stali emaliowanej. Sprzęt waży 3,96 kg. Posiada antypoślizgowe nóżki i pokrętła do regulacji mocy.

Zalety: Wady:
+ gwałtownie się nagrzewa. – Ma słabo widoczne oznaczenia przy pokrętłach.
+ Jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu.
+ Ma optymalny stosunek jakości do ceny.
+ Ładnie się prezentuje.

3. MPM MPM MKE-11



Sprawdź cenę

MPM MPM MKE-11 to kuchenka elektryczna indukcyjna z dwoma polami grzejnymi i niezależną regulacją. Urządzenie posiada szklaną płytę z systemem automatycznego wykrywania naczyń. Dysponuje mocą maksymalnie 1600 oraz 1300 W (duże i małe pole grzejne).

Produkt posiada lampki kontrolne stanu pracy: sygnalizacja podłączenia do sieci, wybierania funkcji, zakończenia pracy. Sprzęt jest zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem. Po 5 sekundach bezczynności wyłącza się automatycznie. Po odstawieniu naczynia z płyty kuchenka sygnalizuje to dźwiękiem oraz przechodzi w tryb czuwania na 40 sekund.

Urządzenie ma wymiary 7 x 59 x 31 cm. Posiada timer i antypoślizgowe nóżki oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Waży 4,84 kg.

Zalety: Wady:
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Według części opinii jest trudna w obsłudze.
+ Ma nowoczesny design.
+ gwałtownie się nagrzewa.
+ Posiada timer.

4. OK OSP 2520



Sprawdź cenę

OK OSP 2520 to kuchenka dwupalnikowa elektryczna o mocy łącznej 2500 W. Urządzenie oferuje płynną regulację temperatury. Posiada dwa pola grzejne o średnicy 15 i 18 cm. Dysponuje też antypoślizgowymi nóżkami i zabezpieczeniem przed przegrzaniem.

Pola urządzenia posiadają moc 1500 oraz 1000 W. Sprzęt jest wyposażony w termostat i lampki kontrolne stanu pracy. Jego wymiary wynoszą 45 x 29 x 8,5 cm.

Zalety: Wady:
+ gwałtownie się nagrzewa. – Ma nieciekawy wygląd.
+ Dysponuje optymalną mocą. – Według części opinii mniejsze pole grzejne wolno nagrzewa garnki.
+ Posiada termostat z płynną regulacją temperatury.
+ Jest prosta w obsłudze.

5. Ravanson K-04BNG



Sprawdź cenę

Ravanson K-04BNG to kuchenka gazowa 4-palnikowa. Urządzenie posiada pola o mocy 0,9 kW, 1,55 kW oraz 2,5 kW. Sprzęt jest przystosowany do zasilania gazem ziemnym G20.

Wymiary produktu wynoszą 545x585x92 mm, a jego waga to 6,2 kg. Kuchenka jest sprzedawana w zestawie z wymiennymi dyszami LPG. Posiada zapalarkę i zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jej obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej.

Sprzęt może pochwalić się stabilną podstawą. Posiada 4 pokrętła do regulacji mocy płomienia dla wszystkich palnika osobno.

Zalety: Wady:
+ Jest ładnie i solidnie wykonana. – Negatywne opinie dotyczą regulacji płomienia dzięki pokręteł – trudno ustawić minimalny poziom.
+ Jej budowa zapobiega zalewaniu palników.
+ Może być zasilana gazem ziemnym oraz LPG (z butli).
+ Ma dobry stosunek jakości do ceny.

6. MPM MKE-06



Sprawdź cenę

MPM MKE-06 to kuchnia elektryczna indukcyjna z jednym polem o mocy 1800 W. Urządzenie ma wymiary 30 x 6 x 38 cm. Jego płytę wykonano ze szkła ceramicznego. Produkt waży 3,22 kg.

Sprzęt posiada pole grzejne o średnicy 19 cm. Oferuje funkcje regulacji mocy i opóźnionego startu. Ma też timer, wbudowany wyświetlacz LED i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest wyposażony w lampki kontrolne podłączenia do sieci, wybierania funkcji oraz zakończenia pracy.

Kuchenka dysponuje blokadą przed przypadkowym włączeniem. Ma własny wentylator chłodzący, który włącza się i wyłącza automatycznie. Urządzenie sygnalizuje dźwiękiem odstawienie naczynia z pola, a następnie przechodzi w tryb czuwania na 40 sekund.

Zalety: Wady:
+ gwałtownie się nagrzewa. – Negatywne opinie dotyczą głośności pracy urządzenia.
+ Jest łatwa w czyszczeniu. – Nie da się wyłączyć jej sygnałów dźwiękowych (są bardzo głośne).
+ Nowocześnie się prezentuje.
+ Jest prosta w obsłudze.

Kuchenka nastawna: rodzaje

Kuchenki nastawne, podobnie jak kuchnie wolnostojące, można podzielić na:

  • kuchnie gazowe,
  • kuchnie elektryczne, w tym tradycyjne (klasyczne), indukcyjne oraz ceramiczne.

Kuchnia gazowa, jak płyta gazowa, musi być zasilana gazem ziemnym lub gazem z butli. Jej montaż w mieszkaniu wymaga zadbania o odpowiednią wentylację. Podłączeniem takiej kuchenki powinien też zająć się fachowiec. Zaletą kuchni gazowej jest jej niska cena i niskie koszty eksploatacji, a wadą fakt, iż brudzi naczynia oraz nie należy do najbezpieczniejszych, ani najnowocześniej prezentujących się urządzeń.

Kuchenka elektryczna jest wygodniejsza w użytkowaniu i często bezpieczniejsza. Jej elementem grzewczym może być grzałka z metalową płytą, spirala, czy lampa halogenowa. Najbardziej nowoczesne są kuchenki indukcyjne. Zużywają one mniej prądu, minimalizują ryzyko poparzenia, są proste do utrzymania w czystości. Mają jednak najwyższą cenę i wymagają korzystania z odpowiednich naczyń. Najtańszą alternatywę stanowią zwykłe kuchenki elektryczne z metalową płytą grzejną.

Kuchenka nastawna – jak wybrać?

Niezależnie od tego, jaką kuchenkę nastawną kupujesz, zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • moc urządzenia – decyduje o tym, jak gwałtownie sprzęt rozgrzeje się i zagotuje, np. wodę w garnku,
  • ilość palników – jeżeli jest ich kilka to dobrze, aby miały różną moc i średnicę,
  • lampki/diody stanu pracy – pozwalają uniknąć poparzenia,
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
  • stabilność – antypoślizgowe nóżki,
  • regulacja mocy/wielkości płomienia,
  • łatwość utrzymania w czystości.

Wybór kuchenki nastawnej to stosunkowo proste zadanie, jeżeli wiesz, czego potrzebujesz i jakie są Twoje oczekiwania. Koszt takiej kuchenki wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w przypadku większych płyt gazowych i urządzeń indukcyjnych. Dwupalnikową kuchenkę nastawną elektryczną można kupić jednak już za kwotę około 150 zł.

Kuchenka przenośna nastawna : opinie

Napisz nam w komentarzu, lub daj znać na facebooku co sądzisz o naszym zestawieniu

Artykuł zawiera linki afiliacyjne kierujące do oferty sklepów internetowych. Nie wpływają one na wybór produktów i ich pozycję w rankingu.

Idź do oryginalnego materiału