W jaki sposób działa peeling do stóp?
Peeling do stóp skutecznie radzi sobie ze zdzieraniem martwego naskórka, pozbawiając się przy tym wszelkich zgrubień i często nieprzyjemnych odcisków ze stóp. Dzięki peelingowi stopy przez cały czas pozostają gładkie, a co za tym idzie – są naprawdę przyjemne w dotyku. Po peeling można sięgać w domowych warunkach, niemniej jednak przed wyborem konkretnego, warto zorientować się, czym różnią się od siebie poszczególne produkty.
Jakie peelingi do stóp można wybrać?
Do najpopularniejszych peelingów należą przede wszystkim te mechaniczne. Jak sama nazwa wskazuje — peelingi mechaniczne wyróżniają się dużymi lub mniejszymi drobinkami zdzierającymi. Masowanie nimi powierzchni skóry stóp sprawia, iż staje się ona miękka i pozbawiona wszelkich zgrubień. Takie peelingi są najczęściej wykonywane na bazie soli, cukru lub choćby ryżu.
Odrębną kategorię produktów stanowią z kolei peelingi enzymatyczne. Polecane przede wszystkim tym osobom, które nie przepadają za intensywnym szorowaniem stóp. Eksfoliacja, czyli peeling enzymatyczny, pozwala na zlikwidowanie zbędnej warstwy skóry bez konieczności mocnego wcierania produktu. Wystarczy, iż wybrany peeling enzymatyczny do stóp nałożysz na oczyszczoną i osuszoną skórę na około 10-15 minut, a następnie dokładnie zmyjesz kosmetyk.
Poszukując dla siebie odpowiedniego peelingu, możesz zdecydować się jeszcze na tzw. peelingi kwasowe, które należą do grupy peelingów chemicznych. Tutaj znowu głównie działającymi składnikami są właśnie kwasy, które ułatwiają złuszczanie skóry. Stosowanie peelingów kwasowych także wiąże się z koniecznością nakładania ich na kilkanaście minut. Wszystkie z tych peelingów kupisz na: https://a-manada.pl/peeling-do-stop
Jak często robić peeling stóp?
Bez względu na to, czy zdecydujesz się na peeling kwasowy do stóp, czy też na mechaniczny lub enzymatyczny, musisz wiedzieć, jak często go wykonywać. Koniecznie więc sprawdź umieszczone przez producenta na opakowaniu informacje, niemniej jednak peeling powinien być wykonywany co najmniej raz w tygodniu. o ile masz możliwość robić to 1-2 razy w tygodniu to rewelacyjnie, wtedy Twoja skóra z całą pewnością odwdzięczy się świetnym wyglądem i będzie w dobrym stanie. Pamiętaj, aby nie stosować peelingu codziennie, ponieważ Twoja skóra musi mieć czas na regenerację. o ile wybierzesz dla siebie bardzo delikatny peeling, to z powodzeniem możesz stosować go choćby każdego dnia, bez obaw o to, iż za mocno zedrzesz naskórek.
Dlaczego jeszcze warto robić peeling do stóp w domu?
Nawet o ile peeling będziesz wykonywać maksymalnie raz w tygodniu, to z całą pewnością taka pielęgnacja nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Wystarczy, iż poświęcisz na to kilkanaście minut, a Twoje stopy będą gładkie i adekwatnie nawilżone. Skóra stóp jest aż dwukrotnie grubsza niż na innych częściach ciała, a co za tym idzie — bardzo łatwo się przesusza. Do tego stopy są narażone i bardzo podatne na otarcia, odciski i inne zmiany, które mogą znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie.
Regularne peelingowanie stóp i inne zalety tego zabiegu
Peelingi do stóp to prawdziwe remedium na to, aby skóra gwałtownie się zregenerowała, a tym samym zniknęły z niej wszelkie zrogowacenia i nieestetyczne odciski. Bez dobrze dobranego do potrzeb skóry peelingu nie ma najmniejszych szans na to, aby możliwe było skuteczne wykonywanie dalszych etapów pielęgnacji. Z pomocą peelingów usuniesz martwy naskórek, a tym samym świetnie przygotujesz skórę do tego, aby zadziałały na niej np. składniki odżywcze zawarte w kremie. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, iż regularne wykonywanie peelingów znacząco usprawnia krążenie w stopach. o ile więc bardzo często masz wrażenie, iż Twoje nogi są opuchnięte, albo – co gorsza – bolą, to peelingowanie powinno przynieść Ci odczuwalną ulgę.
Jakich składników w peelingach najlepiej szukać?
Biorąc pod uwagę to, iż na rynku czeka na Ciebie cała masa przeróżnych peelingów, wybór odpowiedniego może nie należeć do najłatwiejszych zadań. Koniecznie więc poznaj nie tylko formę i sposób działania danego produktu, ale i jego składniki aktywne. W peelingach do stóp bardzo często możemy zauważyć dobrze złuszczające martwy naskórek kwasy — mowa między innymi o kwasie glikolowym i salicylowym. Świetnie działającym składnikiem jest także masło shea czy olejek z pestek winogron. To składniki, które dobrze nawilżają i rewelacyjnie wygładzają skórę. o ile zależy Ci na tym, aby peeling dodatkowo odświeżał, to możesz zdecydować się na kosmetyki np. z dodatkiem olejku miętowego.
Regularne wykonywanie peelingu do stóp pozwoli Ci cieszyć się przyjemną w dotyku, gładką i pozbawioną obrzęków skórą. Zadbaj o to, aby w Twojej łazience na stałe zagościł dostosowany do potrzeb Twojej skóry peeling.