Wrzuć do wody i zostaw na noc. Dzbanek filtrujący będzie lśnił, jak nowy

genialne.pl 2 lat temu
Zdjęcie: jak czyścić dzbanek filtrujący, fot. freepik


Jak każda inna rzecz w kuchni, dzbanek filtrujący wymaga od czasu do czasu porządnego czyszczenia. Na szczęście czyszczenie takiego urządzenia jest prostsze niż myślisz. Pokażemy Ci krok po kroku, jak czyścić dzbanek filtrujący.

Jak czyścić dzbanek filtrujący?

Wystarczy go rozłożyć, umyć manualnie wszystkie części płynem do mycia naczyń, dobrze wypłukać i pozostawić dzbanek do wyschnięcia. Niestety to często nie usunie osadów z wody, czyli kamienia, który może się pojawić po dłuższym używaniu dzbanka. Dzbanki nie nadają się do mycia w zmywarce, dlatego niezbędny jest inny sprytny sposób. Aby uzyskać świeżą, świetnie smakującą wodę, to adekwatne jedyne czynności, które musisz wykonać, podajemy poniżej Nie ma tu żadnej większej filozofii.

Rozbierz dzbanek i wyjmij filtr

Rozłóż dzbanek, aby wyczyścić każdy element. Bez względu na to, jaki rodzaj dzbanka filtrującego posiadasz, jego demontaż jest prosty. Zacznij od zdjęcia pokrywy, a następnie wyjmij z dzbanka zbiornik lub element, w którym znajduje się filtr. Na koniec wyjmij filtr i odłóż go na bok lub wyrzuć, jeżeli nadszedł czas na jego wymianę. Filtr nie musi być myty, ale możesz go wypłukać ciepłą wodą, jeżeli chcesz. Następnie wystarczy odstawić go na bok. Mydło może utknąć wewnątrz filtra, co prowadzi do powstania mydlanej wody, postaraj się tego uniknąć.

Umyj pokrywę i zbiornik

Do czyszczenia dzbanka filtrującego użyj delikatnego płynu do naczyń. Opłucz pokrywę i zbiornik ciepłą wodą, a następnie użyj łagodnego płynu do mycia naczyń i szmatki lub gąbki, aby je wytrzeć. Upewnij się, iż dotarłeś do każdego zakamarka, aby zwalczyć zarazki i bakterie. Unikaj użycia czegokolwiek ściernego, ponieważ może to uszkodzić dzbanek. W przypadku dzbanków z elektroniką w pokrywie pamiętaj, aby nie zanurzać ich w wodzie.

jak czyścić dzbanek filtrujący, fot. freepik

Umyj dzbanek

Wypłucz wnętrze ciepłą wodą, a następnie użyj łagodnego płynu do mycia naczyń i gąbki lub ściereczki, aby wytrzeć urządzenie. Przetrzyj również zewnętrzną stronę i uchwyt, aby dokładnie wyczyścić cały dzbanek. Dzbanki filtrujące nie są przystosowane do wysokich temperatur panujących w zmywarce, dlatego zawsze myj je manualnie.

Po umyciu całego dzbanka napełnij go wodą, włóż do wewnątrz zbiornik (bez filtra) i pokrywkę, o ile nie ma w niej elektroniki i wrzuć do dzbanka 1-2 tabletek do czyszczenia protez. Zostaw tak dzbanek na noc.

Jeżeli nie masz protez, weź butelkę octu, wlej do dzbanka, uzupełnij wodą, aby płyn wypełniał go po brzegi i tak zostaw na parę godzin.

Wypłucz elementy i wysusz je

Do płukania użyj ciepłej wody, a następnie pozwól dzbankowi wyschnąć przed ponownym złożeniem. Upewnij się, iż usunąłeś cały płyn do mycia naczyń, czy pozostałości po tabletce do protez z każdej części, zanim przejdziesz dalej. Połóż części na ręczniku, a sam dzbanek postaw do góry nogami, aby szybciej wyschnął. Chociaż wycieranie dzbanka ręcznikiem może przyspieszyć czas suszenia, w rzeczywistości nie jest to zalecane. Może bowiem pozostawić drobne włókna, które dostaną się do wody pitnej. Następnie umieść zbiornik z powrotem w dzbanku, a następnie ponownie zainstaluj filtr lub wymień go na nowy. Załóż pokrywkę na górę i napełnij zbiornik wodą.

VapoRub ma więcej zastosowań niż przewidział producent. Zawsze mam ją w domu!

Jak zrobić piękny manualnie pleciony szalik?

Idź do oryginalnego materiału