Wieloośrodkowy rozwój Polski | debata online

kongresobywatelski.pl 5 miesięcy temu

Co zrobić, aby z wieloośrodkowego modelu rozwoju uczynić gospodarczo-społeczną trampolinę? Jak sprawić, aby fundusze przekazywane na cele rozwojowe miast średnich były adekwatne do celów i pozwalały na dokonanie faktycznej, jakościowej zmiany poziomu życia? Jak modyfikować politykę rozwoju przestrzennego nie wstrzymując rozwoju polskich aglomeracji, które dokonały ogromnego skoku i konkurują już z ośrodkami z Europy Zachodniej? Jak powinno się to przekładać na politykę rozwoju infrastruktury oraz realizację wyzwań horyzontalnych (np. zielona transformacja kraju)?

Uczestnicy:
– prof. Przemysław Śleszyński, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego

– dr Wojciech Jarczewski, Dyrektor, Instytut Rozwoju Miast i Regionów

Paweł Dobrowolski, Główny Ekonomista Polskiego Funduszu Rozwoju

Paweł Chorąży, Dyrektor Zarządzający Pionem Funduszy Europejskich, Bank Gospodarstwa Krajowego

– prof. Michał Wolański,Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego (moderator).

Partnerzy debaty: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Pomorski Fundusz Rozwoju, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Maritex, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Fundusz Rozwoju

Dofinansowano ze środków Polsko ‑Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Pro Publico Bono”.

Debata towarzyszy wydaniu kolejnego numer kwartalnika Pomorski Thinkletter nr 1(17)/2024 pt. „Polska wieloośrodkowa – dlaczego jej potrzebujemy i jak ją realizować?” i równocześnie odbywa się w ramach XIX Kongresu Obywatelskiego.

Idź do oryginalnego materiału