Wielkie uderzenie w pedofili w Polsce. Zatrzymanych 75 osób, w tym kobiety (FILM)

wlkp112.pl 2 tygodni temu

Mężczyzna podszywał się pod agencję reklamową, wyłudzając w ten sposób zdjęcia o charakterze seksualnym od dzieci. W innym przypadku kobieta wykorzystywała seksualnie swojego synka, następie udostępniała i sprzedawała jego zdjęcia i filmy. To tylko dwa przykłady z wielu ujawnionych przestępstw pedofilskich. Działania odbyły się na terenie całego kraju, ponad milion plików zostało zabezpieczonych

Przeszło 400 funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości z całego kraju wzięło udział w dwutygodniowej operacji „ENOLA GAY”, w wyniku której zatrzymano 75 osób w wieku od 16 lat do 78 lat. Wśród podejrzanych o posiadanie, rozpowszechnianie i produkowanie materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie małoletnich osób, było 10 kobiet. Przeprowadzono 112 przeszukań, w wyniku których zabezpieczono ponad 7,5 tysiąca różnego rodzaju sprzętu cyfrowego, zawierającego ponad milion plików przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Ujawniono rekordowe ilości zdjęć i filmów u jednego z mężczyzn, gdzie zabezpieczono 430 tys. zdjęć z treściami pedofilskimi, u innego było ok. 150 tys. nagrań.

Jeden z mężczyzn ukradł i wykorzystywał wizerunek jednej z agencji reklamowych, co umożliwiło późniejsze wyłudzanie od kobiet zdjęć o charakterze seksualnym ich małoletnich dzieci. Kobieta podżegana przez sześciu mężczyzn, wykorzystywała seksualnie swojego małoletniego syna, a następie udostępniała i sprzedawała osobom poznanym na portalu randkowym zarejestrowane z tych czynów materiały. Mężczyzna rozpowszechniał pliki wideo zawierające treści z seksualnym wykorzystaniem małoletnich osób. To tylko przykłady przestępczej działalności w sieci. Walka z przestępcami dotyczącymi wykorzystywania dzieci w internecie jest jednym z priorytetowych zadań policjantów.

Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania, rozpowszechniania i produkowania treści o charakterze pedofilskim. Jeden z podejrzanych usłyszał również zarzut kradzieży tożsamości, tj. podszywania się pod firmę. W 31 przypadkach sądy zadecydowały o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztów. Kara za publiczne prezentowanie treści pornograficznych to choćby 15 lat więzienia.

Cała akcja była ściśle koordynowana z Departamentem ds. Cyberprzestępczości i Informatyzacji Prokuratury Krajowej oraz z prokuratorami terenowymi z całego kraju. Realizowane działania wspierane były również przez funkcjonariuszy komend powiatowych i miejskich policji.

Idź do oryginalnego materiału