Wanda Rutkiewicz była pierwszą kobietą na szczycie K2. "Troszkę jej nie lubili"

kobieta.onet.pl 1 godzina temu
Zdjęcie: Wanda Rutkiewicz


Dokładnie 40 lat temu Wanda Rutkiewicz, jako pierwsza kobieta na świecie i pierwsza osoba z Polski, stanęła na szczycie K2 — drugiej najwyższej góry na świecie.
Idź do oryginalnego materiału