WAKACJE! A my już tęsknimy za szkołą, a konkretnie za wspaniałą Leśna Szkoła Puszczyk w Białymstoku….

migranciwpolsce.pl 2 godzin temu


WAKACJE! A my już tęsknimy za szkołą, a konkretnie za wspaniałą Leśna Szkoła Puszczyk w Białymstoku.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji dwie osoby, które wspieramy jako stowarzyszenie – Ajona ze Sri Lanki i Abdullah z Konga oraz Esta – nasza doradczyni integracyjna z Iraku, zostały zaproszone do jednej ze szkół, by poprowadzić zajęcia, podczas których dzieci mogły dowiedzieć się więcej o krajach, z których pochodzą.

Opowiadali o swoim domu, kulturze, języku i lokalnej kuchni. Pojawiły się też trudne pytania: „Dlaczego wyjechałeś?”, „Czy w Twoim kraju łatwiej jest bogatym?”. Dzieci uczyły się pisać imiona po arabsku, próbowały łakoci z dalekich państw oraz buntowały się, słysząc, iż na Sri Lance nie ma przerw pomiędzy zajęciami w szkole.

Dziecięca ciekawość jest wspaniała, pozbawiona prostej i jednoznacznej oceny – to właśnie od tych młodych ludzi moglibyśmy się uczyć otwartości na drugiego człowieka. Dziękujemy Leśnej Szkole Puszczyk za zaproszenie i gościnę oraz Ajonie, Abdullahowi i Eście za poprowadzenie zajęć.

To był wspaniały czas!

PS
Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałych wakacji!








Żródło materiału: Stowarzyszenie EGALA

Idź do oryginalnego materiału