W Polsce powstają pierwsze "mieszkania na plastry". Trend przywędrował z Azji. "Kurnik dla ludzi"

kobieta.gazeta.pl 21 godzin temu
Zdjęcie: Nietypowy budynek mieszkalny. , Fot. Wladyslaw Czulak / Agencja Wyborcza.pl; tiktok.com/@4official_barbara


"Mieszkania na plastry" staną się nowym trendem w Polsce? Wiele na to wskazuje. Moda przyszła z Azji, ale w naszym kraju pomysł zyskuje na popularności i powstaje coraz więcej tego typu inwestycji.
Czym cechują się "mieszkania na plastry"? Chodzi o maksymalnie wykorzystanie przestrzeni pod powierzchnię mieszkaniową. Lokale przede wszystkim cechują się wąską zabudową i często małym metrażem. Tego typu budynki w Polsce powstają w miejscowościach Kiełpin i Dziekanów Leśny.


REKLAMA


Zobacz wideo Czy mieszkania są za drogie?


Nietypowy budynek mieszkalny. Kompleks budowany jest 19 km od Warszawy
Trend przyszedł do nas z Chin i Japonii, gdzie w miastach jest bardzo duże zagęszczenie ludności i brakuje lokali mieszkalnych. Jak podaje portal tvn24.pl, w miejscowościach Kiełpin i Dziekanów Leśny powstaje inwestycja, która będzie składać się w pięciu budynków, ale jeden z nich wzbudza kontrowersje. Kształtem przypomina klin, a szczytowa ściana ma zaledwie dwa metry szerokości.
Nie przegap: Wódka i "małpki" pod stołem. Tak bawią się maturzyści. "Ledwo stał, a zdążył zwyzywać nauczyciela"


Na tiktokowym profilu 4official_barbara pojawił się film przedstawiający nietypowy budynek. W sekcji komentarzy internauci i internautki nie szczędzą słów krytyki.


Takie budownictwo powinno być karalne.


Kurnik dla ludzi.


To jest jakiś żart?


Dobre, tyle iż nie musisz chodzić od okna do okna. Wystarczy się obrócić na pięcie.


Zdaniem inwestora przestrzeń została bardzo dobrze zaplanowana. - Najwęższa część budynku została wykorzystana na klatkę schodową, gdzie wbrew pozorom schody są szersze niż w niejednym dużym domu. Ponadto jest tam toaleta, pralnia, czyli pomieszczenie typowo gospodarcze - powiedział inwestor, który chciał zachować anonimowość, cytowany przez tvn24.pl.


Dlaczego jest coraz więcej mikrokawalerek? "Są tańsze, a jednocześnie umożliwiają im samodzielne życie"
Ewa Gawrońska, ekspertka ds. nieruchomości, w rozmowie z wp.pl wyjaśniła, iż tego typu inwestycje są odpowiedzią na potrzeby rynku. W dzisiejszych czasach wiele młodych osób nie może pozwolić sobie na zakup dużego mieszkania. - Często decydują się na zakup mniejszych lokali, które są tańsze, a jednocześnie umożliwiają im samodzielne życie w mieście - powiedziała. Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału