W jakie dni nie bierze się ślubu?

gardenhouse.pl 1 miesiąc temu

W jakie dni nie bierze się ślubu?

Często mówi się, iż wesele to najpiękniejszy dzień w życiu. Para Młoda marzy o idealnym terminie na swoje wymarzone przyjęcie weselne. Jednakże, istnieją pewne dni i okresy roku, które są uważane za niewłaściwe do zawarcia małżeństwa. W tym artykule omówimy tradycje i przesądy związane z wyborem daty ślubu.

Przesądy dotyczące poniedziałków

Poniedziałki od dawna były uważane za pechowy dzień na wszelkie ważne decyzje czy nowe początki. Według ludowych przekonań pary, które postanowią brać ślub właśnie w ten dzień tygodnia mogą spodziewać się kłopotów oraz niedoli w trakcie swojego małżeństwa.

Inny punkt widzenia – wtorkowe szczęście

Mimo negatywnych opinii o poniedziałku jako pechowym dniu dla zawierania związków małżeńskich wiele par przez cały czas stara się znaleźć inny harmonogram dla ceremonii weselnej niż sobota lub piątek (najbardziej popularne dni). Niektórzy twierdzą choćby , iż wtorek jest doskonałą alternatywą! Możliwość wynikająca z wyboru tej daty to m.in. niższe ceny za wynajem sali weselnej i innych usług ślubnych, a także większa dostępność terminów u popularnych dostawców.

Środa – dzień pełen miłości

Czy wiesz, iż Środa jest często uważana za szczęśliwy dzień na zawarcie małżeństwa? Według tradycji ludowych para Młoda biorąca ślub w ten dzień może spodziewać się długotrwałej i udanej relacji. Środowe ceremonie są również postrzegane jako bardziej romantyczne oraz magiczne przez wielu.

Dobrze znany czwartek

Kolejnym dniem, który jest powszechnie akceptowany do zawierania małżeństw to czwartek. Pary decydujące się na tę datę mają nadzieję na stabilizację finansową oraz sukces zarówno dla siebie jak i swoich potomków. Czwartkowe wesela są często kojarzone z dobrą wróżbą dla przyszłości rodziny.

Piątek – kontrowersje dotyczące tego dnia tygodnia

Piątki były niegdyś traktowane jako nieszczęśliwe lub złe omeny podczas organizacji ważnego wydarzenia takiego jak ślub czy narodzenie nowego życia . Wierzono , iż jeżeli ktoś postanowił wziąć ślub właśnie w piątek, będzie musiał zmagać się z różnymi przeciwnościami losu. Jednak w tej chwili coraz więcej par decyduje się na zawarcie małżeństwa właśnie tego dnia.

Sobota – tradycja i praktyczność

Jest to najbardziej popularny dzień tygodnia do organizacji wesel. Sobota jest powszechnie uznawana za idealną datę ze względu na wygody zarówno dla Młodej Pary jak i gości. Wiele osób nie pracuje tego dnia lub ma wolne popołudnie, co pozwala im swobodnie uczestniczyć we wszystkich ceremoniach oraz zabawach weselnych.

Niedziela – dniem odpoczynku

W Polsce niedziele są traktowane jako dzień odpoczynku od codziennej rutyny pracy czy szkoły . Dla wielu osób zawieranie związku małżeńskiego akurat w tym dniu może być dobrą okazją do spędzenia czasu razem z rodzinami oraz przyjaciółmi bez presji natychmiastowego powrotu do obowiązków następnego ranka.

Inne czynniki wpływające na wybór terminów ślubnych

Ponadto istnieje wiele innych czynników, które mogą mieć wpływ na decyzję o wyborze daty ślubu. Należą do nich m.in.: pory roku, dostępność sali weselnej czy preferencje religijne. Ważne jest, aby para Młoda wybrała termin zgodny ze swoimi potrzebami i pragnieniami.

Podsumowanie

Każda para ma swoje własne preferencje dotyczące daty ślubu. Niektórzy kierują się przesądami i tradycją, podczas gdy inni skupiają się na praktycznych aspektach organizacji uroczystości oraz osobistych upodobaniach . Bez względu na to jaki dzień tygodnia zostanie wybrany jako data ceremonii weselnej najważniejsze jest by był on pełen miłości , euforii oraz spełnienia marzeń obydwojga narzeczonych!

W dni wolne od zawierania małżeństwa to niedziele oraz święta ustawowo wolne od pracy.

Link tagu HTML do strony https://www.espoleczni.pl/:
Kliknij tutaj

Idź do oryginalnego materiału