Dziś prawie każdy ma w domu lodówkę, ponieważ ten sprzęt AGD pełni niezwykle istotną funkcję - wydłuża przydatność do jedzenia do spożycia. Za sprawą odpowiednio niskiej temperaturze w środku, efektywnie opóźnia psucie się produktów.
Lodówka pozwala zachować warzywa, nabiał czy mięso w idealnej kondycji przez kilka dobrych dni, a choćby tygodni. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż zbyt intensywna praca urządzenia może przyczyniać się do wysokich rachunków za prąd.
Nie ustawiaj takiej temperatury w lodówce. Przez ten błąd wydajesz fortunę na rachunki
Jednym z najgorszych błędów w użytkowaniu lodówki jest ustawianie zbyt niskiej temperatury w środku komory urządzenia. To prawda, iż w takich warunkach produkty pozostają przez długi czas świeże, jednak jest to nieekonomiczne i niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie samego urządzenia.
To jedna z głównych przyczyn wydawania fortuny na rachunki za energię elektryczną. Uwierz, iż naprawdę nie ma potrzeby, aby temperatura w lodówce wynosiła 0, 1 czy choćby 2 stopnie Celsjusza, a niektórzy właśnie taką wartość wybierają. Korzyści są wówczas niewymierne do strat.
Może cię zainteresować: "Eliksir młodości" zrobisz samodzielnie w domu. Sylvester Stallone pije go regularnie
Jaka powinna być temperatura w lodówce? Ustaw ją, a sporo zaoszczędzisz
Optymalna temperatura w lodówce jest wyższa, niż myślisz. Powinna wynosić od 3 do 5 stopni Celsjusza (nie więcej, bo wówczas jedzenie może się gwałtownie zepsuć), jednak ta wartość jest wystarczająca, by na długo utrzymać ich świeżość bez nadmiernego zużycia energii.
Ustaw taką temperaturę, a to na dłuższą metę pozwoli ci sporo zaoszczędzić. W starszych urządzeniach może to obniżyć rachunki o choćby połowę, zmniejszając zużycie energii o 30-50 procent.
Czytaj również: Gdy myszy pchają się do domu, dziel się z nimi tym obiadem. Zapomnisz, jak wyglądają
Nie tylko temperatura. Jak korzystać z lodówki, by uniknąć wysokich opłat za prąd?
Nie tylko temperatura w lodówce ma wpływ na wysokość opłat za zużycie energii elektrycznej czy psucie się jedzenia. Aby unikać problemów związanych z użytkowaniem urządzenia, unikaj przepełniania komory.
Nie zapełniaj lodówki po brzegi, aby powietrze powinno w niej swobodnie cyrkulować. Dbaj także o uszczelki, aby nie obciążać sprzętu i przesuń lodówkę, jeżeli ta stoi w pobliżu piekarnika, kaloryfera albo innego źródła ciepła, które mogłoby zwiększać zużywanie prądu.
Zobacz też:
Zwróć na to uwagę, kupując choinkę. Postoi do stycznia i nie będzie gubić igieł
Tak wyczyścisz ekran telewizora. Na długo zapomnisz o smugach i kurzu
Postaw miseczkę z tą przyprawą wieczorem na parapecie. Rano zapomnisz o wilgotnych oknach