TURNIEJ FIŃSKICH KRĘGLI NA ORLIKU W RAJBROCIE

lipnicamurowana.pl 2 godzin temu

W sobotę, 20 czerwca 2026 r., na Orliku w Rajbrocie odbył się Turniej Fińskich Kręgli dla powiatu bocheńskiego, zorganizowany w ramach programu Aktywny Orlik oraz zadania pn. „Rusz się z nami po zdrowie – Aktywny Orlik w Gminie Lipnica Murowana”.

Choć wcześniejsza pogoda nie zapowiadała się najlepiej, w czasie turnieju uczestnikom towarzyszyło piękne słońce.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat oraz powyżej 18 lat. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy zostali dodatkowo uhonorowane pucharami.

Ważną częścią spotkania był również komponent edukacyjny dotyczący zdrowego odżywiania. Podczas wydarzenia odbyła się prelekcja dietetyka, poświęcona m.in. zasadom prawidłowego żywienia, nawodnieniu organizmu oraz budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych na co dzień. Dodatkowo przez cały turniej uczestnicy mogli korzystać ze strefa zdrowej żywności i mieli również okazje samodzielnie skomponować zdrowe i kolorowe posiłki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzone popołudnie.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Aktywny Orlik oraz zadania pn. „Rusz się z nami po zdrowie – Aktywny Orlik w Gminie Lipnica Murowana”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Idź do oryginalnego materiału