Trzy najlepsze uzdrowiska na jesień. "Polską Wenecję" trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu

gazeta.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: Uzdrowisko w Nałęczowie Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl


Wakacje się skończyły, ale wcale nie oznacza to, iż podróżowanie również. To właśnie jesienią warto wybrać się do uzdrowiska. Porządnie wypoczniesz, podreperujesz zdrowie i zwiedzisz nowe miejsca. Te trzy miejscowości koniecznie powinieneś odwiedzić.
Na terenie Polski znajduje się 48 miejscowości uzdrowiskowych. Rozlokowane są po całym kraju, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najczęściej to osoby starsze obierają sobie taki kierunek na urlop, bo uzdrowiska oferują zabiegi lecznicze i rehabilitacje. Taka podróż nie musi jednak wiązać się z leczeniem. Możesz tak po prostu rozkoszować się wolnym czasem i panującym tam klimatem.


REKLAMA


Zobacz wideo Gdzie polecieć na urlop zimą? "Polacy wybierają egzotykę, ale są też miejsca ciepłe w Europie"


Najlepsze uzdrowiska w Polsce. Wybierz się do miasta w samym sercu Warmii
Na pierwszym miejscu najciekawszych miejsc do odwiedzenia znajduje się uzdrowisko w Lidzbarku Warmińskim. Dopiero co się otworzyło, a już ma grono fanów. Nazywane jest "polską Wenecją". Urzeka turystów spokojem i pięknymi widokami oraz architekturą. Budynki przypominają bowiem te znajdujące się we włoskim miasteczku.
Polskie uzdrowiskaOtwórz galerię
Nie brakuje tam wąskich uliczek i urokliwych mostków. W uzdrowisku znajduje się m.in. grota solna, tężnie oraz pomieszczenie diagnostyczne wyposażone w sprzęt siłowo-rehabilitacyjny. w tej chwili można korzystać z parku zdrojowego i Pawilonu Zdrowia, a do końca listopada 2024 roku ma zostać ukończone całodobowe sanatorium, które pomieści 200 kuracjuszy.


Miasta uzdrowiskowe w Polsce warte odwiedzenia. Widoki zapierają dech w piersiach
Drugą miejscowością, do której warto pojechać, jest Nałęczów. To prawdziwa perełka Lubelszczyzny. Znajduje się tam Park Zdrojowy z klimatycznymi alejkami, stawem oraz pijalnią wód. Tamtejsze uzdrowiska specjalizują się w leczeniu schorzeń kardiologicznych oraz chorób układu krążenia. To dobre miejsce dla pacjentów po zawałach i operacjach serca.


Uzdrowisko w Nałęczowie Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl


W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Ciechocinka, nazywanego "perłą uzdrowisk polskich". Jest to najpopularniejsze i największe uzdrowisko w Polsce, idealne do długich spacerów i odpoczynku. Znajdują się tam szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, pijalnia wód mineralnych oraz warzelnia soli. Symbolem tej miejscowości jest woda mineralna "Krystynka", którą produkuje się w Ciechocinku nieprzerwanie od 120 lat. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Idź do oryginalnego materiału