
Wstrząsy były na tyle silne, iż budynki w mieście oksyłały się, a ludzie w panice wybiegali z wieżowców i hotelów. Trzęsienie było na tyle silne, iż podczas wstrząsów woda wylewała się z basenów znajdujących się na dachach drapaczy chmur. Niestety, szkody mogą być znaczne, ponieważ budynki w Bangkoku nie są zwykle projektowane, aby wytrzymać trzęsienia ziemi.
Według agencji AP, trzęsienie ziemi spowodowało ewakuację Ambasady RP w Bangkoku z powodu uszkodzenia budynku. Stan wyjątkowy został ogłoszony w mieście, a władze są w trakcie oceny szkód i udzielania pomocy poszkodowanym.
Dane na temat trzęsienia ziemi są następujące: magnituda 7,3, głębokość 10 km, epicentrum znajdowało się w środkowej Birmie, około 50 km na wschód od miasta Monywa. Trzęsienie nastąpiło około godziny 14.20 czasu lokalnego.
Agencja AFP podała, iż co najmniej 43 pracowników zostało uwięzionych pod gruzami zawalonego wieżowca. Miejscowi medycy są w trakcie udzielania pomocy poszkodowanym. Władze są w trakcie oceny szkód i udzielania pomocy poszkodowanym.
Tajlandia jest krajem, który jest narażony na trzęsienia ziemi, ze względu na swoje położenie geograficzne. Trzęsienia ziemi mogą mieć poważne konsekwencje, w tym szkody materialne i ofiarę ludzką. Władze są w trakcie pracy, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.
Dane liczbowe na temat trzęsienia ziemi są następujące: 17 milionów ludzi mieszka w Bangkoku, 43 pracowników zostali uwięzieni pod gruzami zawalonego wieżowca, 10 km to głębokość trzęsienia ziemi, 50 km to odległość od epicentrum do miasta Monywa. Trzęsienie ziemi jest poważnym zagrożeniem dla ludzi i budynków, dlatego ważne jest, aby władze i ludzie byli przygotowani na takie sytuacje.
Źródła:
* Agencja AP
* Agencja AFP
* BBC
* GFZ
Słowa kluczowe: trzęsienie ziemi, Bangkok, Tajlandia, magnituda, głębokość, epicentrum, szkody, ofiary, stan wyjątkowy, ewakuacja, budynki, drapacze chmur, baseny, woda, pracownicy, miejscowi medycy, władze.