Topowe uzdrowiska na Pomorzu. Kuracjusze tu przyjeżdżają, po czym mówią, iż zostają na zawsze

gazeta.pl 2 miesięcy temu
Zdjęcie: Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl


Pomorze to popularny kierunek nie tylko dla turystów, ale i kuracjuszy spragnionych wypoczynku oraz szansy na podreperowanie zdrowia. Które uzdrowiska na północy kraju uznawane są za najlepsze? W tych miejscach nuda cię nie złapie.
W Polsce znajduje się aż 45 miejscowości o charakterze uzdrowiskowym. Część z nich zlokalizowana jest na terenach nizinnych lub podgórskich, inne z kolei leżą w górach bądź nad morzem. Te ostatnie cieszą się szczególną popularnością zwłaszcza w okresie letnim. Które bez problemu uchodzą za najlepsze na całym Pomorzu?
REKLAMA


Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]


Topowe uzdrowiska na Pomorzu. W tych miejscach czeka się wypoczynek i dobra zabawa
Nie da się ukryć, iż w wakacje najbardziej oblegane są nadmorskie kurorty. Część z nich to nie tylko atrakcyjne turystycznie miejsca, ale także uzdrowiska, w których funkcjonują znane sanatoria. Taką miejscowością jest Kołobrzeg. Jedno z najstarszych uzdrowisk w kraju słynie przede wszystkim ze złóż "czarnego złota", czyli borowiny, która doskonale sprawdza się w zabiegach leczniczych. Na miejscu mamy do dyspozycji piękne plaże oraz liczne atrakcje, m.in. latarnię morską, molo, skansen morski oraz Muzeum Figur Woskowych.


Równie polecany przez lekarzy jest wyjazd do Ustki. Niewielka miejscowość w okresie przyciąga wczasowiczów z dziećmi oraz kuracjuszy nastawionych na spokojne spacery brzegiem morza, kąpiele solankowe oraz słuchanie fal na klifie. Znajduje się tam aż sześć zakładów leczniczych i jeszcze więcej zabytków. Warto odwiedzić np. Czerwoną szopę, magazyn spirytusu z XIX wieku, usteckie Łazienki i Stare Miasto. Wybierając idealne uzdrowisko na Pomorzu, polecamy też wziąć pod uwagę Świnoujście, Sopot, Łebę oraz Ustronie Morskie.


Z jakimi schorzeniami nad morze? Bałtyk zdziała cuda na te problemy
Wyjazd nad Bałtyk przysłuży nam się na wiele sposobów. Nad rodzimym morzem panuje specyficzny mikroklimat, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Tamtejsze powietrze jest wilgotne i nasycone tlenem, jodem, solami magnezu oraz innymi cennymi pierwiastkami. Regularne wdychanie nadmorskiej bryzy nawilży śluzówkę nosa i oczyści zatoki ze wdychanych na co dzień zanieczyszczeń.
Plaża w Kołobrzegu to idealne miejsce na prozdrowotne spacery Fot. Cezary Aszkie?owicz / Agencja Wyborcza.pl


Pobyt w nadmorskim uzdrowisku zalecany jest szczególnie osobom borykającym się ze schorzeniami tarczycy, wysokim ciśnieniem tętniczym oraz dolegliwościami układu oddechowego, m.in. astmą. To również świetny kierunek dla chorujących na osteoporozę i reumatyzm. jeżeli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.
Idź do oryginalnego materiału