To klejnot Dolnego Śląska, szczególnie uwielbiany zimą. Uzdrowisko, w którym gościł sam J. W. Goethe

gazeta.pl 17 godzin temu
Zdjęcie: fot. shutterstock/Oktawian


Przyciąga ofertą relaksu, wypoczynku i... niepowtarzalnych basenów termalnych. Dolnośląskie uzdrowisko nie ma sobie równych zimą.
Szczególnie zimą szukamy miejsc, w których możemy zaznać chwili relaksu i odpoczynku. Mniejsza ilość obowiązków, a co za tym idzie większa ilość wolnego czasu, sprawia, iż to idealna pora. Które uzdrowisko wybrać najlepiej?


REKLAMA


Nie Rabka i nie Ciechocinek. To uzdrowisko to perełka Dolnego Śląska!
Choć jednymi z najpopularniejszych polskich uzdrowisk są te znajdujące się w Rabce Zdrój lub Ciechocinku, to zimą warto udać się w stronę Dolnego Śląska i zatrzymać się w Cieplicach Zdrój.


To najstarsze polskie uzdrowisko ma naprawdę wiele do zaoferowania, szczególnie zimą. Położone na wysokości 350 m n.p.m., otoczone jest przez przepiękne cztery pasma górskie: Karkonosze, Izery, Góry Kaczawskie i Rudawy Janowickie.
Jednak swoją sławę nie zawdzięcza widokom niczym z pocztówki. Wyjątkowość tego miejsca skupia się na leczniczych adekwatnościach miejscowych wód termalnych. Ich temperatura osiąga choćby do 90 stopni Celsjusza, a wiekiem mogłyby zawstydzić wielu z nas! Nasycone fluorem i krzemionką, wody termalne stanowią tamtejszy skarb, który wspomaga w leczeniu wielu dolegliwości.


Kąpiele termalne, zdjęcie poglądowe fot. canva/kuppca_rock


Wśród dostępnej oferty kuracjusze mogą wybierać z kąpieli mineralnych w basenach, wirowych, perełkowych, masaży wodnych i wielu innych.


Gdzie znajduje się uzdrowisko? W samym środku malowniczej okolicy
To wyjątkowe uzdrowisko znajduje się w samym sercu Dolnego Śląska. Cieplice Zdrój, dokładne miejsce, w którym znajduje się uzdrowisko, to część miasta Jelenia Góra. Najlepiej jest więc dojechać tam bezpośrednio samochodem lub autobusami. Istnieje również możliwość zarezerwowania bezpośredniego przejazdu 9-osobowym minivanem.
Na miejscu zaś możemy spodziewać się klimatu pełnego życia i niepowtarzalnej atmosfery. Z uwagi na niepodważalny urok okolicy, w uzdrowisku tym nie omieszkał bywać sam Johann Wolfgang Goethe oraz król pruski Fryderyk Wilhelm III.
Idź do oryginalnego materiału